Site Rengi

LEDLi Ayaklı MDF Kozmetik Standı

Min. 50 Adet
LEDLi Ayaklı MDF Kozmetik Standı

Kozmetik standı, günlük hayatta pek çok farklı noktada en sık kullandığımız ürün teşhir araçlarından birisi olarak gösterilebilir. Farklı kullanım alanları ve amaçlarına ayrı özelliklere sahip materyaller kullanılarak çok çeşitli biçimde tasarlanabilir. LEDli ayaklı mdf kozmetik stantı, mdf malzeme kullanılarak üretilen, dış ve iç mekan için uygun bir standdır. Sağlam ve dayanıklı yapısı ile uzun süreli kullanımlar için idealdir. Aynı zamanda görselliğin ve estetiğin hakim olduğu kozmetik dünyası için görsel açıdan uygun özelliklere sahiptir. LEDli ayaklı mdf kozmetik standının yapım aşamaları ve özellikleri bu yazımızda derlenmiştir.

LEDLi Ayaklı MDF Kozmetik Standı Proje İncelemesi

Hem ayaklı hem de aydınlatmalı kozmetik ürün teşhir standında, MDFLAM kullanımı ile imalat gerçekleştirilmiştir. Levha presleme yöntemiyle oluşturulan standın pek çok mekan için dayanıklılığı oldukça yüksektir. Ağırlığa karşı dayanıklı olması, sergilenebilecek ürün yelpazesini genişletmiştir. Aynı zamanda mdflam kullanımı yüksek dayanıklılık sağlarken estetik açıdan da beklentiyi karşılayan bir malzemedir. Hedefimiz; görsel uyumu ve kaliteyi tek bir adreste toplamaktı. LEDLi Ayaklı MDF Kozmetik Standında;

  • Melamin kaplı olan ve kendinden kahve tonlarına sahip olan kozmetik standında arka plan rengi için beyaz kullanmayı tercih ettik. Böylece hem daha temiz hem de sergilenecek bütün ürünlerle uyumlu kombinasyonlar yaratılması olanağını yükselttik.
  • Kozmetik standında yer alacak ürünün tanıtımı için standın ön cephesini görsel alan bölümü olarak ayarladık. Bu sayede, ürün tanıtımı için alan rahatlıkla kullanılabilirken, görsel açıdan da zengin bir görünüm elde ettik.
  • Görsel alanın çevresini ön cephe kısmını çerçeveleyecek biçimde led ışık ile aydınlattık. Aydınlatmada, arka plan rengi ile uyumlu, loş bir ışık kullandık.
  • Stand üzerine konumlandırdığımız üç adet raftan birinin sırtını ön cepheye kadar uzatarak görsel alanın önüne gelecek biçimde ayarladık. Hem yer tasarrufu sağladık hem de standa hareketlilik kazandırmış olduk.
  • Rafların tamamı altın yıldız bant uygulaması ile şerit biçiminde kaplandı. Sade ve şık bir görünüm kazanan uygulama ile stand, kozmetik her ürünün satıldığı mekanda kullanılabilir düzeye getirildi.

Kozmetik Standlar Nasıl Tasarlanmalıdır?

Kozmetik stantı ya da makyaj standı olarak bilinen standlar pek çok noktada kullanım halinde. Kozmetik dünyası özellikle son 50 sene içinde hatrı sayılır ölçüde gelişti ve büyüdü. Önceki yıllarda kozmetik denildiğinde akla gelen ilkler; kadınlar ve makyaj malzemeleri idi. Ancak günümüz dünyasında kozmetik alanı hem kadınlar hem de erkekler tarafından hemen hemen aynı düzeylerde ilgi görmekte. Hal böyle olunca, kozmetik ürün teşhiri için yalnızca tek bir kitleye hitap edecek olan ürün teşhir araçları yetersiz ve eksik kalmakta.

Kozmetik stantlarının doğru ve etkin kullanımı için ürüne uygun tasarlanmış olması ve kullanımının kolay olması çok önemlidir. Doğru mekanda, doğru ürünlerin sergilenmesini sağlayacak ve aynı zamanda tanıtımını kuvvetli şekilde gerçekleştirecek bir stant ortaya çıkarmaya dikkat edilmelidir.

Kozmetik Standında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun yıllardan beri makyaj standı adı altında tasarlanan ve üretilen kozmetik standlarında en önemli olan ayrıntı özgün olmaktır. Kozmetik dünyası, herkes tarafından tüketilen ve oldukça fazla sayıda ürüne sahip olan bir dünyadır. Pek çok ürün, pek çok defa teşhir edildiğinden kaynaklı, kitlelerle iletişim kurabilmek için yaratıcı fikirlerin hayata geçirilmesi büyük önem taşır.

Kozmetik stantlarında tasarımın ortaya çıkardığı görüntü kadar, tasarımın dokusu ve kullandığı malzemeleri de önemlidir. Ürünü doğru yansıtacak ve aynı zamanda kullanımını zorlaştırmayacak malzemeler ile tasarlanmalıdır.

Kullanışlı ve kolay ulaşılabilir olması oldukça önemlidir. Potansiyel alıcılar, kullanışlı olmayan ve aradıklarını bulamadıkları ürünlere karşı negatif olmaya daha meyillidir. Bu da, hem ürünü ve markayı hem de halihazırda beklenen kazancı olumsuz yönde etkiler.

Kullanılan malzemenin ahşap gibi hem doğal bir formda olması hem de sağlam bir malzeme olması sağlanmalıdır. Bu hem estetik açıdan hem de uzun ömürlü ve kaliteli bir kullanım açısından önemlidir.

Ürünlerin özelliklerinin en iyi şekilde yansıtılacağı, potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilecek her türlü ayrıntıya dikkat ederek tamamlanmalı ve üretime geçilmelidir.

Standın kullanılacağı yere uygun olan şık bir tasarım dili oluşturulmalıdır. AVM’ler ve Kozmetik mağazaları içinde en çok tercih edilen ürünlerden birisidir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.