Site Rengi

Mağaza Cinsine Göre Standlar

Mağaza Cinsine Göre Standlar

Mağazalarda Öne Çıkmak İçin Standlar

Teşhir standı, mağazada ürününüzü öne çıkarmak istiyorsanız kullanılacak en etkili yöntemdir. Standların avantajlarından biri de işlevsel olmaları ve mağazanın sizin için belirlediği alan kadar bir yerde, istenilen ürünler için kullanılabilir olmalarıdır.

Teşhir standları geleneksel kanalda veya retail kanalında tüm satış stratejilerine rakip olacak bir üründür. Bir bakıma markanın sahadaki yüzüdür. Başka sayfalarda da belirttiğimiz gibi, doğru sergilenmeyen bir ürün müşteri algısında var olamaz ve dolayısı ile satılamaz. Ürünün dikkat çekmesi, satışı satış noktasında oldukça arttırmaktadır. Kısacası mağazalarda ürünlerinizin satışınızın artmasını istiyorsanız dikkat çekmesini sağlamanız gerekmektedir. Ürünün dikkat çekmesi için de mutlaka mağazalarda farklı renk , görsel ve hatta ışıklı standları tercih edebilirsiniz.

mağaza cinsine göre standlar

Standın Boyutu Ürüne Göre Belirlenmeli

Ürünlerin dikkat çekmesinde standın boyutu bir diğer önemli unsur olmaktadır. Ürünlerin boyutuna ve hacmine göre standlar farklı boyutlarda üretilmektedir. Ürün ihtiyaçları ve tasarım doğrultusunda özel olarak da farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Kısacası ihtiyacınıza uygun olarak temin edilebilen son derece işlevsel ürünler olmaktadır. Nokta ile markanın anlaşması ile ilgili de belirli bir alanı en efektif şekilde kullanmanız gerekebilir.

Stand boyutları için olabilecek bazı sınırlamalar doğal olarak bulunmaktadır. Yani üst limit boyutlar ve alt limit boyutlar vardır. Zaten üretimi yapılan üst ve alt limitler kişilerin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir. Mağazalarda dikkat çekmek seçilen standın boyutu ile doğrudan alakalı olan bir durumdur. Bu sebeple mağazanızda kullanacağınızın standı doğru tercih etmeniz son derece önemlidir. Bu limitleri belirlerken dikkatli olmanız ve araştırma yapmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Tabi doğal olarak en büyük etken daima ürünün kendi boyutları olacaktır.

Standın Tasarımı Ürünün Bütünleşik Pazarlama Stratejisi ile Asla Çelişmemeli

Markalar ürünleriyle lansman veya kampanyalarında “above the line” ajanslarlarla bir araya gelerek bir “reklam dili” oluştururlar. İşte bu noktada tasarımı hazırlayan “below the line” reklam ajansı “tasarım dili” olarak, diğer reklam ajansı ile aynı dili konuşmalıdır.

İyi bir stand tasarımı hakkında detaylı bilgiler almk isterseniz Stand Tasarımı Nasıl Yapılır başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Standlarda Tasarım Oluşturulan Renk Seçimleri


Standların renk seçimlerinde belirleyici unsurlar;

  • Standın malzeme seçimi
  • Reklam kampanyasının “reklam dili” ile ters düşmeyecek renk seçimleri
  • Standın kullanılacağı mağazanın “kurumsal mimari” detayları ile teşhir standının bütünlük sergilemesi

Mağazalarda Nasıl Öne Çıkabilirsiniz?

Sektörde sizinle aynı hizmeti ve ürünleri satan birçok firma ve mağaza varken bunların arasından öne çıkmak zor gibi görünebilmektedir. Sattığınız ürünün kalitesinden emin olduğunuz halde bazen bir türlü istediğiniz satış oranlarına sahip olamazsınız. Bunun nedeni muhtemelen ürünlerinizin yeterince dikkat çekecek biçimde sergilenmesini sağlamamanızdandır.

Ürünleriniz ne kadar kaliteli ve iyi olursa olsun dikkat çekici bir biçimde bu ürünleri sergileyemezseniz mağaza olarak öne çıkamazsınız. Doğal olarak satışınızda bundan etkilenecektir ve başarılı bir satış hedeflerine ulaşmanız o kadar kolay olmayacaktır. Satışınızı artırmak ve rakiplerinizin önüne geçmek için mutlaka ürünlerinizin dikkat çekmesini sağlamanız gerekmektedir. Bunun içinde bu amaçla üretilen ve son derece etkili olan standları tercih etmeniz gerekmektedir.

Siz de markanıza ait ürünlerde, mağazalarda ön plana çıkmak istiyorsanız, bir an önce ürün teşhir standlarının gücüne başvurmalısınız. Tüm stand modellerimize ulaşmak için tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.