Site Rengi

Masaüstü OTC Kozmetik Standı

Min. 100 Adet
Masaüstü OTC Kozmetik Standı

OTC Kozmetik Standı, Eczane ve Kozmetik Mağazası Teşhirleri için, görsellik ve premium olma meselesi önemlidir. İnsan hayatında kişinin en çok dikkat ettiği şeylerden ikisi sağlık ve güzelliktir. Sağlık ve güzellik dışında bireyin kendini doğru yetiştirmesi, iyi bir eğitim alması, çevreye, doğaya ve diğer insanlara saygılı olması gibi bir çok başlığın da, önemli olduğunu hatırlatalım. Masaüstü OTC Kozmetik Standı, Proje verileri değerlendirildiğinde markaya maksimum fayda sağlama amaçlı oluşturulmuştur.

Fiyatlandırma Açısından OTC Kozmetik Standı:

Ürün Teşhir Standı, fiyatlarını belirleyen en önemli konulardan birisi de malzeme seçimidir. Pahalı malzemeden pahalı ürün teşhiri çıkar konusu kısmen doğru olsa da, olayı sadece bu açıdan değerlendirmek doğru olmayacaktır. Bu işteki stand, bu açıdan bakıldığında  doğru bir örnek teşkil edecektir. Üretilen teşhirin tamamı pleksi (akrilikten) oluşturulmuştur. Daha önce de defalarca belirttiğimiz gibi en premium ve pahalı malzemelerden birisidir. Aşağıda maddeler halinde bunun nedenlerini anlatmaya çalıştık.

  • Ürün az adetli üretildiği için kalıplı (vakum(themoform), enjeksiyon) veya matbaa(bıçaklı) üretim tekniği tercih edilmedi. Böylece kalıp ve bıçak maliyetleri oluşmadı
  • Stand tasarım açısından, ürün taşımayacak şekilde tasarlandı. Fotoğrafa veya tasarıma bakıldığında, stand zemininin hem zemin olduğu ve ürünlerin teşhirin konduğu zeminin taşıtıldığı rahatlıkla görülebilir. Böylece, malzeme az kullanıldı.
  • Burada birim maliyetleri oluşturan kalemlerden birisinin malzeme tercihi olduğunu mutlaka kabul etmeliyiz. Ancak biz, premium malzeme ile de uygun bir teşhir standı oluşturulabileceğini, metnin başından itibaren anlatmaya çalışıyoruz. Örneğin vakum ve plastik enjeksiyon stand maliyetleri birim fiyatları bu teşhirde de benzer tasarımlar için daha uygun maliyetli çıkacaktır. Ancak bunlara kalıp maliyetleri eklendiğinde, bu stadn özelinde kabul edilemeyecek maliyetler ortaya çıkacaktır. Aynı şekilde bu durum karton malzeme seçimi için de geçerlidir. Bıçak maliyetlerinin yanı sıra ofset baskıda film ve seri baskı nedeni ile adetli üretimlerin her zaman için, çok avantajlı olduğunu söylemek gerekir.
  • Bir başka konu ise aşağıda göreceğiniz gibi görsel bölüm yine pleksiden oluşturulup, üzerine firma logosu basılabilirdi. Ancak firma bu sefer en altta galeride görebileceğiniz gibi bir metni kendi basıp uygulamayı tercih etti. Bu da maliyeti düşüren başka bir etkendi.Arkalık Sırtlı Masaüstü OTC Kozmetik Standı

 

Boyut ve Şekil Olarak Projenin Değerlendirilmesi:

OTC Kozmetik Standı, tasarlanırken en önemli konulardan birisi de yer kullanımıdır. Kozmetik mağazaları nispeten bu konuda daha geniş teşhir alanlarına sahipken eczanelerde bu durum daha farklıdır. Genelde, satış noktası olarak “Geleneksel Kanal” olarak kabul edeceğimiz, noktalarda satılmaktadır. Bu da temel ticari pazarlama dinamiklerinden de bilindiği üzere, daha küçük kullanım alanlarına sahip yerlerdir. Dolayısıyla, bu noktada boyut açısından da hem fark edilir, hem premium, hem de fazla yer kaplamamanız gerekmektedir.

Bu veriler bir araya geldiğinde de, yol bizi masaüstü(tezgahüstü) teşhirlere kendiliğinden götürmektedir. Kelimenin (OTC) İngilizce açılımı da bu yöndedir. Aslında bu durumu açıklarken satış noktasının sahip olduğu alan konusu her ne kadar doğruysa da bir o kadar da eksiktir. Kasaönü satış, tezgahüstü satış gibi konular, orada bulunan satış noktası sahibi veya satış görevlisinin bilgisi, isteği ve yönlendirmesi ile doğrudan ilgilidir. Dolayısıyla ürününüzün sirkülasyonu arttırmak istiyorsanız, bu noktada da doğru çalışmaları yapmanız gereklidir. Burada da dikkat edilmesi gereken, çok fazla çeşidin olduğu bu Satış Kanalı Noktalarında, satışı yapacak olan bireye uzun uzun bilgiler vermek yerine, akılda kalıcı kısa “hap” diye nitelendirdiğimiz bilgileri iletmek daha doğru olacaktır.

Bir teşhirde boyut ve şekle karar verirken, içerisinde ne kadar ürün sergileneceği de, başka bir konudur. Distrübütör veya marka satacağı ürün adedi bakımından bu teşhir ürün kapasitesinin fazla olmasını ister. Aynı şey, kendi küçük alanında çok ürün teşhir etmek açısından satış kanalının sahibi açısından da tercih edilebilir görünür. KheironStand websitesi olarak, aslında satış ve pazarlamada bütün bildiğimiz bütün doğruların farklı durumlarda, başka sonuçlar ortaya çıkardığını göstermek istiyoruz. Aşağıda bu durumu satış noktası ve marka tarafından ayrı ayı incelemeye çalıştık.

Olaya satış noktası açısından baktığınızda konuyu iki farklı açıdan değerlendirebiliriz. Birincisi, markanın ürünün tek çeşit veya az çeşidi olduğunu düşünelim. Bu durumda çoklu ürün teşhir stoğunun cazibesi bir miktar da olsa kaybolmuş olacaktır. İkincisi ise, küçük olan bir alanın arkada bir deposu olduğunu düşünelim. Böylece yine bu istek ortadan kalkabilir.

Marka, firma veya distrübütör açısından bakıldığında ise, ürün çeşidi yine bu noktada satış kanalı gibi önemli olmaktadır. Bir diğer konu ise firmanın teşhirle ilgili ayırdığı bütçe olabilir. Büyük bir teşhir, kullanılacak malzeme miktarı bakımından, küçük bir teşhire göre maliyetli olacaktır.

Eczane ve Kozmetik Teşhir Standı talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.