Site Rengi

Metal Stand

Metal Stand

Metal Teşhir Standı

Metal stand, metal teşhir standı, metal ürün teşhir standları olarak bilinen metal standlarla ilgili tüm detayları sizler için derledik.

Daha kalıcı ve uzun süreli kullanım özelliği öne çıkan metal stand mağazalarda oldukça tercih edilen ürünler olmaktadır. Farklı ürün gruplarının etkili bir biçimde sergilenmesi ve dikkat çekmesi için kullanılmaktadır. Bunun yanında da dayanıklı olmakta ve uzun yıllar işletmenizde rahatlıkla kullanmanıza olanak tanımaktadır. Kısacası ürünü tercih ettiğinizde uzun süre ürünlerinizin dikkat çekmesini sağlayabilir ve yüksek satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Metal standlarda, header olarak iç veya dış mekan folyo, dekota (forex ) üzeri baskı, ofset baskı, özel kesim folyo baskı veya projesine göre UV baskı kullanılabilir.

Sektörel Olarak;

  • Otomotiv Sektörü
  • Dayanıklı Tüketim Malları
  • Elektronik Sektörü
  • FMCG Sektörü gibi sektörlerlerde kullanılırlar.

Metal standlar çeşitli şekillerde renklendirilebilirler. Bu teknikler;

  • Fırın Boya
  • Elektrostatik Boya
  • Sprey boya veya püskürtme şeklinde olabilir.

Bu aşamaya gelindiğinde firmadan mutlaka RAL kodu istenmelidir. RAL kodu, firmanın pantone veya CMYK kodunun, metal boyadaki karşılık kodudur. Bazı CMYK’lar ve pantone kodlarının RAL karşılığı yoktur. Bu gibi durumlarda seri üretime geçmeden önce müşteriden mutlaka en yakın tondaki numune çalışması ile onay alınmalı ve olabilecek karşılıklı olumsuzlukların önüne geçilmelidir.
Metal Standlar sahada uzun süre dayanabildiği gibi, bunun yanında ağır olan ürünler için de uygundur. Mesela otomobil lastiği gibi ağır bir ürün, metal standlarla rahatça sergilenebilir. Yine otomobil yağları sektöründe metal standlar, sıklıkla tercih edilip, sahada sıklıkla kullanılmaktadır.

Metal Stand

Metal Ürün Teşhir Standı

Bu standların birleşiminde de çeşitli teknik ve aparatlar kullanılmaktadır. Bunlar, kaynak yapmak, vidalama, puntalama, lama atma gibi tekniklerdir. Ayrıca bu standları ayaklarında tekerlek veya pingo (pabuç) dediğimiz dediğimiz, aparatlar yine sıklıkla kullanılıp, kullanım amacına göre tercih edilmektedirler.

Yine bu ürünlerin fiyatlandırmasında, sac levha kalınlığı oldukça önemlidir. Bunun için de, sergilenecek ürüne göre mutlaka statik hesapları detaylıca yapılmalıdır.

Bu teşhirlerin tasarımında, çok denenmese de malzeme eğme ve bükme de zorlanarak, oldukça farklı ve dikkat çekici tasarımlara ulaşmak mümkündür.

Gazete standı, dergi standı, broşürlük standı gibi standlar da metal hammaddeden sıklıkla imal edilmektedirler.

Metal Stand Çeşitlerimizi görmek için tıklayınız.

Metal Ürün Teşhir Standı bir çok noktada, kullanıcıya çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajların en başında tekerlek gibi bir aparatla mobilize edilebilmesidir. Ahşap malzeme, taşınırken zarar görebilirken, metal için aynı şey geçerli değildir.

Özellikle, dış mekan(outdoor) dediğimiz, alanlarda da oldukça kullanışlı ve dayanıklıdır.

Reklam çalışmaları ve PR çalışmaları, Tanıtımlar, Toplantı, Seminer, Konferans Etkinlikleri ve Fuar Organizasyonları için KheironOrganizasyon‘a ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.