Site Rengi

Müller Yapı Fuarı Standı

Müller Yapı Fuarı Standı

Müller Kimya Sanayi Ürünleri A.Ş. için tasarımını yaptığımız Müller Yapı Fuarı Standı, dikkat çekici özelliklere sahip Premium stant modellerinden biridir. Fuar organizasyonlarının en önemli parçalarından biri olan fuar stantları her geçen gün farklı teknikler eklenerek büyüyen ve gelişen ürün teşhir araçlarındandır. Gerek sektördeki yerini korumak isteyen firmalar için gerek satışları arttırmak isteyen firmalar için dikkat çekici ve fark edilir tasarımlarıyla kullanılan fuar standları çok çeşitli malzemelerden üretilir.

Genellikle ahşap fuar standı olarak tercih edilen bu stant tiplerinde önemli olan ve dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır. Özellikle TurkeyBuild fuarı, yapı fuarı, dekorasyon fuarı gibi rekabetin ve çeşitliliğin çok olduğu organizasyonlarda standın renginden ışıklandırmasına, kullanışlılığından görsel görünümüne kadar birçok özellik için kapsamlı düşünme ve tasarım yapma oldukça önemlidir. Müller Yapı Fuarı Standı tasarımında nelere dikkat ettik, hangi malzemeleri kullandık, stant tiplerinin hangi modelinde ne gibi detaylara yer verdik Proje İncelemesi başlığından görebilirsiniz.

Müller Yapı Fuarı Standı Proje İncelemesi

 • İnşaat fuarı organizasyonunda sergilenmek üzere tasarlanacak bu stantta öncelikli olarak sağlamlığı ve kullanımda verimliliği arttırmayı hedefledik. Bu sebeple ahşap ürün kullanarak hem dayanıklı hem de görsel açıdan kaliteli bir stant tasarımına kavuşmayı sağladık.
 • Modüler sistemin avantajlarından faydalanarak kurulum ve nakliyede pratikliği sağladık. Bu sayede hem zamandan hem de efordan tasarruf sağlayarak her açıdan donanımlı bir stant kazanımı sağladık.
 • Boyalı stantlarımızdan olan Müller Yapı Fuarı Standı için tercihimiz beyaz renkten yana oldu. Müller Kimya Sanayi Ürünleri A.Ş’nin kendi logo ve temsili renklerini beyaz boya üzerine farklı teknikler kullanarak yerleştirdik. Beyaz ve temiz bir stant görüntüsü elde ederken kullandığımız alanı daha da genişletme imkanı sağladık. Aynı zamanda kullandığımız renklendirmeler firmaya ait olduğundan bütüncül bir görünüm sağlayarak reklamda maksimum verim elde ettik.
 • Alanı verimli kullanmak ve yüksek kazanç elde etme amacımıza uygun bir aydınlatma tercihi yaptık. Işıklandırmalar stant içi odak noktalarına yerleştirilerek vurgulayıcı ancak boğucu olmayan şekilde dizayn edildi. Ortamı aydınlatırken standın genel duruşunu da olumlu anlamda etkiledi.
 • Günümüz tasarımlarına uygun, oval ve keskin hatların kombinlendiği, dikkat çekici ve modern bir tasarım sağlamak istiyorduk. Stant içi raflarda ve stant kolonlarda bu ayrıntılara yer vererek hayalimizdeki tasarımı gerçekleştirdik.
 • Müller Firması ziyaretçilerinin rahat ve ferah bir ortamda zaman geçirmesine entegre olan Müller Yapı Fuarı Standı tasarımında stand içinde dörder sandalyeden oluşan toplam beş masa bulunmaktadır.
 • Firmaya ait olan görsellere stant içinde yer verdik. Aynı zamanda Müller Firmasına ait logo ve yazı kısımlarını çift taraflı cephelerde kullanarak her alandan fark edilir ve dikkat çekici bir dizayna sahip olduk.

Fuar Stantları Hangi Özellikleri Taşımalı

Müller Yapı Fuarı Standı gibi inşaat fuarı, dekorasyon fuarı gibi organizasyonlarda yer alacak olan stantların sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Fuar standı, fuarlarda etkin olabilmenin birinci ve en önemli yoludur. Ulusal ve Uluslar arası düzlemde yürütülen tüm ticari fuar faaliyetlerine hazırlanırken, firmalara tüm yıl boyunca hazırladıkları ürünleri rakip ve alıcılarla buluşturmak için kıyasıya bir yarışma havasında fuarlara hazırlanmaktadır.

Dolayısıyla fuarlarda avantajlı hale gelebilmek için tüm detaylar ince ince düşünülerek planlamalı ve hazırlık aşamaları maksimum önemle gerçekleşmelidir. Firmaların fuar faaliyetlerinde etkinliğini sürdürebilmesi adına hazırlanırken birçok etkeni hesaba katarak hareket etmeleri firmaların yararına olacaktır.

Fuar organizasyonlarında firmanızı en iyi tanımlayan ilk faktör seçeceğiniz stanttır. Tanıtımı yapılacak ürün veya markanın özel olarak tasarlanmış bir stant üzerinden sergileniyor olması tüm katılımcıların birkaç adım önüne geçmenizi sağlar.

Markanız üzerinde benzersiz bir şekilde dikkat çekmek için, firmanıza özel logo baskılı, ses sistemi olan ya da Müller Yapı Fuarı Standı tasarımında olduğu gibi ışıklandırma yapılmış ve ziyaretçilere konforlu bir ağırlama sunan stant seçmek sizin ve standınızın dikkat çekmesi, akılda kalabilmesi için büyük avantaj sunar.

Bu organizasyonlarda sizleri diğer firmalardan ayırıp fark yaratmanıza olanak sağlayacak kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara yaratıcılık da eklendiğinde başarılı olmak kaçınılmazdır. İzlememiz gereken basit ama bir o kadar da meşakkatli bir çalışma planı oluşturulması gerekir.

Bir ürünü fuar ve benzeri türden çok katılımcı alanlarda tanıtımını sağlarken, temelinizin de sağlam olması gerekmektedir. Bu sebeple ürün ve görselliği daima ön planda tutan standlar tercih edilmeli, hatta tasarlanmalıdır.

 • Fuar içerisindeki stand alanı firma ürününü tanıtırken en uygun yer seçimi yapılmalıdır.
 • Ürün tanıtımı için markaya uygun stand seçimi yapılmalı veya tasarlanmalıdır.
 • Fuar alanındaki stand dikkat çekici ve şık olmalıdır.
 • Gerekiyorsa ses sistemi ve ışık sistemi ile güçlendirilmelidir.
 • Standımızda mutlaka firma logosu yer almalıdır.
 • Firma ve markanın tanıtımını gerçekleştirecek broşürler dağıtılmalıdır.
 • Standı ziyarete gelecek konukların ağırlanabileceği bir alan yaratılmalıdır.
 • Stand içerisine gelecek ziyaretçilere küçük ikramlar sunulmalıdır.

Fuar standının markaya özgü detaylar ile tasarlanmış olması, ziyaretçilerin standı kolayca bulması ve stand alanında ziyaretçiler için sunulan konfor, ikramlar ve küçük eşantiyon hediyeler ile hem dikkat çekici hem de aklıda kalıcı olmanız kaçınılmazdır. Müller Yapı Fuarı Standı gibi pek çok fuar standı modelimize ulaşabileceğiniz Ahşap Fuar Standları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.