Site Rengi

Medikal Ortopedi Standı

Min. 100 Adet
Medikal Ortopedi Standı

Medikal Ortopedi Standı, tezgahüstü stant modellerinden ve ufak ürünlerin sergilenmesi için uygun olan bir stant tipidir. Tezgah üstü stand kullanımlarda sergilenebilecek olan ürün sayısı oldukça fazladır. Genellikle eczanelerde, marketlerde, kafe ve restoranlarda, kozmetik mağazalarında sıklıkla karşımıza çıkan tezgahüstü stantlar tamamen satış odaklı tasarlanan stantlardandır.

Ürünlerin potansiyel alıcıya direkt hitap etmesini sağlayan ve kolay erişimi olan ürünler satışları arttırmakla kalmaz aynı zamanda akılda kalıcılığı sağlayarak bilinirliği de artırır. Medikal ortopedi standı tasarımında neler yaptık tezgah üstü stant tasarımında hangi malzemeleri kullandık proje incelemesi kısmından tüm detaylara ulaşabilirsiniz

Medikal Ortopedi Standı Proje İncelemesi

 • Medikal ortopedi standı, fonksiyonel ve kolay kullanıma sahip olma özelliği taşır. Kapladığı alana oranla fazlaca ürün sergileyebilme kapasitesi sayesinde ilgili mağaza ve dükkanlarda rahat kullanım sağlar.
 • Malzeme kullanımımızda sınırlama yapmayarak farklı malzemelerin avantajlarından yararlandık. Böylelikle hem uzun ömürlü hem dayanıklı hem de şık bir görünüm elde ettik. Medikal Ortopedi Standı yalnızca satışı istenen ürünleri alıcılara sunmakla kalmaz aynı zamanda reklam ve tanıtım yaparak markanın yerini geliştirmesini ve korumasını da destekler.
 • Medikal Ortopedi alanına hizmet eden bu stant modelinde dikkat çekici ve özelleştirilmiş bir tasarım yapmayı hedefliyorduk. Ürünler ile direkt bağlantı kurmayı sağlayan bir görsel dizayn yaparak bu hedefimize ulaştık.
 • Medikal Ortopedi Standı, tercihe göre ahşap veya pleksi malzemeden tasarlanabilmektedir.
 • Fonksiyonel ve çok yönlü kullanım avantajı sunan Medikal Stand, tel askılara sahip olma özelliğe ile ürünlere kolay erişim imkanı sunarken blister stand kategorisinde de farklı ve alışılagelmişin dışında bir kullanım yaratır.
 • Tezgahüstü stantların sıklıkla kullanıldığı eczane, ortopedi ürünleri mağazası, hastane ekipmanı mağazaları gibi alanlarda sıra dışı tasarımı ile rekabette artı avantaj sağlar.
 • Dayanıklı malzemeler ile üretilmiş olması ve yeterli ürün kapasitesi sayesinde fiyat- performans stantları arasında önemli bir yer tutar.
 • Hastane, eczane ve temizlik firması gibi alanların temsili haline gelen mavi- beyaz- lacivert renk birleşimlerini kullandığımız Medikal Ortopedi Standı tasarımında temiz ve güvenilir bir algı yaratma hedefimiz vardı. Hem birbiri ile uyumlu hem sektörle uyumlu kullandığımız renk ve tasarım sayesinde bu hedefimize ulaşmış olduk.

Tezgahüstü Stant Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Medikal Ortopedi Standı tasarımında faydalandığımız tezgah üstü stant tipi pek çok farklı avantajlar barındırır.

Tezgah üstü stantlar, satış ve pazarlama stratejisinde mağaza ve benzeri alış veriş merkezlerinde, ön plana çıkarılmak istenen ürünlerin tanıtımında kullanılan stand türleridir.

Mağaza içerisinde herhangi bir raf veya benzeri bir bölümden bağımsız olarak ürün veya hizmetlerin sergilenmesinde kullanılmaktadır. Genellikle kasa önü veya masa üstünde kullanılması tercih edilir.

Tezgah üstü standlar çeşitli malzemelerden üretilebilmektedir. Ahşap, metal, pleksi, plastik, karton gibi malzemelerden, enjeksiyon, vakum, cnc kesim, lazer kesim, kaynak, büküm ve pedal kesim gibi yöntemler uygulanarak üretilmektedir.

Doğal görünümleri, dayanıklı yapıları ve ekonomik olmaları sebebi ile birçok ticari işletme tarafından tercih edilmekte, hafif yapıları nedeniyle de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tezgah üstü standların genel özellikleri hafif bir yapıya sahip olmaları, ekonomik olmaları, raf veya herhangi bir bölmeden bağımsız olmaları, çeşitli malzeme kullanılarak üretilebiliyor olması ve her şeyden önemlisi tezgah üstü ve kasa önü kullanıma uygun olmalarıdır.

Kasa önü ve tezgah üstü kullanım, hızlı satışı gerçekleşmesi gereken ürüne dikkat çekilmesini sağlamakta ve böylelikle potansiyel müşteriyi ilgili ürüne yönlendirmektedir.

Pleksi Malzeme

Medikal Ortopedi Standı tasarımında kullanımı olan uygun olan malzemelerden biridir. Pleksi, saydam ya da yarı saydam olarak geçen renkli ve renksiz çeşitleri bulunan plastik cam olarak nitelendirilebilir. Kolay işlenen, kesilebilen, delinebilen ve oldukça hafif bir plastik yapıya sahiptir. Genel olarak 1,5 – 2,5 mm kalınlığında düz levhalar şeklinde bulunur. 90 derece sıcaklıkta ya da 90- 115 arası sıcaklıklarda ısıtılarak yumuşatılır. Isıtılarak yumuşatılma işlemi sayesinde istenilen şekil ve biçimde kalıplanır. Camdan daha sağlam olmasına rağmen çok daha hafiftir. Pleksi malzemenin tek kötü özelliği; termodinamik bir yapıya sahip olmasından kaynaklı yanmaya karşı direncini az olmasıdır. Pleksiglas yani döküm, tercih edilen her şekle kolaylıkla uygulanabilmektedir. En önemli özelliklerinden bir tanesi döküm levha olmalarıdır.

 1. Işık geçirgenliğini oldukça yüksek olan pleksi darbelere karşı dayanıklıdır. Camdan 6 kat daha dayanıklı olan ve %92 oranla daha fazla ışık geçirgenliğine sahip olan pleksiler, keskin kenarlı değillerdir bu sayede yaralanmaların önüne rahatlıkla geçilebilir.
 2. Ayaklı, tezgah üstü, tel stand kullanımlarında rahatlıkla uygulanabilecek bir malzemedir.
 3. Pleksi, hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanıma uygun olup da iklim şartlarına karşı direnç gösterir.
 4. Şeffaf, floresan, opak renklerinde üretilebilir. Solma- kırılma yapmaz ve ortalama bir bakır sertliğindendir

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.