Site Rengi

Parfüm Şişesi Standı

19.02.2020
2.561
Parfüm Şişesi Standı

Parfüm Şişesi Standı, müşteri odaklı ve sipariş üzerine üretilen bir stand türüdür. Şişe parfüm standı, üzerinde sergilenecek ürünün boyutu, adedi, hacmi, rengi ve benzeri özellikler göz önüne alınarak tasarlanmaktadır. Stand tasarımında, stand seçmek isteyen müşterinin istekleri ve biraz önce sıraladığımız tüm detaylar tasarım aşamasında büyük önem kazanmaktadır.

Tek katlı olabildiği gibi birden fazla kata da sahip olabilen, komple cam bir şekilde üretilebileceği gibi karton, sunta gibi farklı materyaller ile de üretimi yapılabilen şişe parfüm stantları; temel olarak müşteri tercihlerine göre oluşturulabilecek stand ürünlerdir. Ürün teşhir standlarında çok çeşitli malzemeler kullanılabilmektedir. Buradaki tercihleri, stanttan beklentiye göre şekillendirmek ve ona göre bir tasarım yapmak gereklidir. 

Burada üreticiye düşen temel görev ise, müşterinin temel isteklerini belirlediği bu ürünleri, olabilecek en kaliteli ve dayanıklı şekilde üretmektir. Bu bağlamda firma elinde bulunan temel kalıplar ve modeller de bulunmak ile birlikte asıl üretim, müşteri odaklı gerçekleşmektedir. 

      Şişe Parfüm Standı

Parfüm Şişesi Standı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Şişe parfüm standı, tercih edilen malzemeden üretilebilmektedir. Burada önemli olan ürünün spesifik özellikleri ve müşteri tercihleridir. Bir ürünü sergilerken, ürünün dikkat çekmesi, kolay ulaşılabilir olması, göz hizasından yukarıda olmaması gibi dikkat edilmesi gereken bazı temel kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar ışığında, şık bir standda sergilenecek bir parfüm vb. potansiyel müşterinin hızlı bir şekilde ilgili standa yönelmesini sağlayacaktır.

Parfümlerinde diğer birçok ürün gibi birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Şişe parfüm, deodorant, açık parfüm, oto parfümü ve benzeri ürünler için ister tek katlı, ister çok katlı stand türlerini tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan ürüne göre, belirlenecek veya tasarlanacak stand türüdür.

  • Karton stand
  • Ahşap Stand                            
  • Sunta Stand
  • Metal Stand
  • Pleksi Stand

                                                                                                        de-monte-parfum-standi-

 

Standın Önemi

Standlar; ürünlerin sergilenmesi, sunumu ve satışının gerçekleşmesi için en etkili araçlardan biridir. Stratejik olarak kullanıldığında hem satışları arttırdığı hem de marka bilinirliğine katkı sağladığı için sıklıkla tercih edilir. Neredeyse tüm marka ve firmalar tarafından kullanılan ürün teşhir standları, sergilenecek ürünlere göre özel olarak tasarlanmaktadır. Tasarımı belirlerken; ürünün boyutu, ağırlığı ve markanın kimliği gibi üç başlıca nokta üzerinde durulmaktadır. Standlar, pratik kullanımı açısından da birçok yerde kullanılır. 

Ürün Teşhir Standı Nedir ve Niçin Kullanılır?

Ürün teşhir standıürün standıteşhir standı, tanıtım standı gibi isimleri de barındıran genel olarak satış arttırma odaklı üretilen reklam araçlarıdır. Sık tercih edilen pazarlama ve reklam araçları arasında yer alır. Aynı zamanda çok sayıda çeşitliliğe sahiptir. Ürün teşhir standı kendi içinde çok sayıda kategoriye ayrılır. Bu kategoriler; malzemelere, üretim tekniğine, sergileneceği alana göre değişkenlik gösterir. Ayaklı standtadım standımasaüstü standeczane standıpleksi stand, metal standfuar standı ve benzeri gibi çok farklı seçenekleri mevcuttur. Üretim ve tüketimdeki hızlı gelişim, sektörler ve firmalar arası rekabeti arttırdı. Böylelikle üretilen reklam araçları da hızlı bir gelişime ayak uydurdu. Kendini yinelemeyen birbirinden farklı stand tasarımları ile stand sektörü birçok markanın vazgeçilmezi haline geldi. Sonuç olarak ise, birçok marka ve firma fonksiyonel pazarlama yöntemlerini aktif bir şekilde kullanacak konuma geldi. Buna ek olarak zaman içerisinde değişikliğe uğrayan önem sırası, pek çok yenilik sağlar duruma geldi. İsteklerin önemsenmesi, ihtiyaç ve taleplerin daha rahat karşılanmasına olanak sağlarken sektörü de ciddi anlamda genişletti. Tüketicinin isteklerinin önemsenmesi ile tüketici odaklı tasarımlar daha ön plana çıkmaya başardı. Ve her geçen gün profesyonel görünümlerin artması ile üretim ağına katkı sağlamaya devam etti ve halen etmektedir.

Ürün standı olarak da geçen standlar taşıdığı özellikler bakımından birbirinden farklı fonksiyonlara sahiptir. Malzeme, üretim tekniği, tasarım, sergilenecek alan gibi farklı özellikler sayesinde ayırmak mümkündür. Yeni ürünlerin tanıtımı için özel tasarım standları kullanmak önemlidir. Bununla birlikte, sektörde ve pazar ağında kalıcı hale gelmeyi hedefleyenlerin de stant kullanımı konusunda son derece profesyonel olduğunu söylemek mümkündür.

Ürün teşhir standı, hayatımız birçok uğrak noktasında sık sık karşımıza çıkar. Bu özelliği ile yalnızca satışları arttırmayı değil, hayatı kolay hale getirmeyi de hedefler. Profesyonel bir üretime sahip standlar, uzun ve kısa vadede birçok farklı avantaj sağlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.