Site Rengi

Plastik Tanıtım Standı Kullanım Alanları

15.05.2021
2.848
Plastik Tanıtım Standı Kullanım Alanları

Plastik tanıtım standı, sergilenecek ve tanıtımı yapılacak ürünlerin raflara ayrılarak satın alma gücünü artırma amaçlı kullanılan araçlardır. Birçok farklı stand çeşidi bulunur. Bu stantlar en çok tercih edilen stand türündendir. Malzemelerde plastik kullanılarak hem istenen görüntünün elde edilmesini sağlar hem de kullanım ve maliyet açısından idealdir. Müşterilerin dikkatini çekerek satın alma oranını yükseltir. Dayanıklılığı sayesinde uzun süreli kullanımlara uygundur. Satış noktaları, yoğun ve kalabalık giriş-çıkış noktaları, göz önünde bulunan her yer için oldukça idealdir. Markanın, firmanın ve ürünün kimliğe uygun renkler ve tasarımlarla tüm müşterilere hitap edecek biçimde tasarlanır. Üretilmiş olan plastik standlar satış noktalarında pazarlama amaçlı kullanılan en önemli elemanlardan biridir.

Plastik standlar hem kullanım hem de maliyet açısından oldukça uygun ve rahattır. Bu yüzden sık talep görür. Bu stantlara olan ilgi ile yoğun ve çok çeşitli bir üretim süreci sağlanır.

Plastik Tanıtım Standı Çeşitleri

Plastik stand çeşitleri kullanılacak olan yere ve amaca göre değişkenlik gösterir. Ancak basit olarak incelemek gerekirse;

 • Ayaklı stand
 • Set üstü stand
 • Asalak stand olarak sınırlandırmak mümkündür.

Plastik Asalak Standlar

Plastik asalak standlar ürünlerin sahada kolay ve rahatça sergilenebilmesine olanak sağlar. S kancalar ya da adaptörler ile az yer kaplayarak raf kenarı, reyon başı ya da kasa direği gibi bölgelerde pratik bir şekilde kullanılır. Satış noktaları için rahat kullanımın büyük önemi vardır. Plastik asalak stantlar ile kullanımda ve kurulumda zorluk yaşanmadan hedef kitleye ulaşım sağlanır. Çoğunlukla stand firmaları tarafından demonte halde yani kurulumu yapılmadan teslim edilir. Demonte sevkiyatlar nakliyede kolaylık sağladığı için birçok kişinin yararına olur. Aynı zamanda plastik asalak stantlar kolay kurulum ile kullanıma hazır hale geldiğinden kaynaklı demonte sevk edilmesi herhangi bir sorun yaratmaz.plastik tanıtım standı

Plastik Set Üstü Standlar

Satış noktalarında en kıymetli alanlardan biri olan kasa önü tercih edilerek kullanılır. Ürünlerin sergilenmesi, tanıtımı yapılması ve müşteri tarafından tercih edilmesi oranlarını büyük ölçüde etkiler. Genel olarak planlama yapmadan satın alma kararları kasa önü gibi ödemenin gerçekleştiği noktalarda olduğundan, ürünler bu hedef kitleye yönelik seçilir. Plastik set üstü stantların kullanımında potansiyel alıcılara iletilen mesajlar etkili olacak biçimde seçilir. Yeni lansmanı yapılacak ürünlerin seçilmesi, aynı markanın yeni ürününü eski ürünü ile kampanyalı vermesi, ekonomik boy/seçim/paket şeklinde başlıklar atılarak yapılan stand kullanımlarında düzenlemeler oldukça hayatidir. Genel olarak kasa önü konumu için kompakt tasarımlar tercih edilir.

Plastik Ayaklı Standlar

Plastik ayaklı stantlar, rafları sayesinde aynı anda birden fazla ürünü tanıtmaya ya da tek bir ürünün sergilemesini kapsamlı bir şekilde yapmaya elverişlidir. Yan duvarlar, baza alanlar, raf önü gibi alanlarda kullanılır. Bu standların kullanılacağı alanın geniş olması görsel iletişimi daha nitelikli kılar. Bu sebeple geniş ve ferah alanlar daha sık tercih edilir. Ayaklı standlar ile, ürünler direkt müşterilerle göz kontağı kurabilecek durumdadır. Bu sayede müşteri, halihazırda sunulan ürünü çaba ve efor sarf etmeden inceleme şansı yakalar. Herhangi bir çaba gerektirmeyen incelemelerde ürüne olan ilginin arttığı ve satış oranın da buna bağlı olarak yükseldiği bilinir. İhtiyaçlara ve isteğe göre tasarımı sağlanır. Plastik ayaklı standlar ağır yük taşıma kapasitesine sahiptir. Bu sebeple büyük ürünlerin tanıtımının yapılması için idealdir.

set üstü stant

Plastik Tanıtım Standların İmalat Süreci

Plastik stand imalatı vakum, enjeksiyon, cnc router, lazer kesim, bıçak yöntemleriyle yapılır. Yapım aşamasında kullanılacak yolu tasarım, üretim sayısı, maliyet ve teslim süresi belirler. Çok sayıda talep edilen standlar için plastik enjeksiyon yöntemi daha yararlı olurken düşük sayılarda üretimler için lazer kesim daha yarar sağlayıcıdır.

Plastik Tanıtım Standı Fiyatları

Plastik stant fiyatları, kalıp, adet, işçilik, ölçü faktörlerine bağlı olarak değişim gösterir. Kalıp maliyetleri fiyat belirlemede büyük rol oynar. Taleplerin artması ile sabit kalıp maliyeti birim maliyete daha az yansır. Bu sebeple, çok sayıda siparişler daha avantajlı olur.

Diğer Plastik Stand Çeşitleri

 • Oval stant
 • Kare stant
 • Tanıtım standı
 • Fasulye stand
 • Tadım standı
 • Raflı stant
 • Teşhir standı
 • Avm standı
 • Market standı
 • Renkli stand
 • Reklam standı
 • Örümcek stant

set üstü stant

Plastik Tanıtım Standı Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Tattırma standı ya da tadım standı olarak da bilinen stant tipidir. Kullanım alanları öncelikli olarak market, avm, etkinlik & aktivite, seçim kampanyaları, butik mağazalardır. Bu stand türünde baskı, dijital baskı şeklinde uygulanır. Folyo üstüne dijital baskı yapılarak üzerine de koruma amacıyla laminasyon uygulanır. Ardından plastik tadım standı üstüne sıva yapılarak sağlamlaştırılır. Tanıtım stantları, isteğe ve tercihe göre renklerinde değişiklik yapılabilecek şekilde üretilir.

2.El Plastik Tanıtım Standı Fiyatları

İkinci el tanıtım stantları birçok marka ve kurum tarafından tercih edilebilir. Eğer tanıtım standında büyük ve özel bir hedef kitle yok ise, daha küçük çaplı bir tanıtım ve reklam yapılmak isteniyorsa ikinci el tanıtım standlarının tercih edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. İkinci el tanıtım stantlarının kullanım durumunun iyi olması ile birlikte üzerlerinde birkaç oynama yapılarak istenen hale getirilebilir. Ancak bunların yapılması halinde hemen hemen sıfır bir tanıtım standı ile aynı maliyete gelecektir.

Doğru Stand Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru stant seçimi yapmak için öncelikle stand çeşitlerine ve özelliklerine hakim olmak gerekir. Bunun için kapsamlı bir araştırma yapmak ya da bu işte uzman bir kişiden bilgi almak yararlı olur. Stand seçimi yaparken;

 1. Markanın ya da firmanın kimliğine, vizyonuna uygun tasarımlar
 2. Ürünün ön planda olacağı ve kolay anlaşılır olacağı stantlar
 3. Potansiyel alıcılarla göz temasının yüksek olacağı boy seçimleri
 4. Hedef kitleye yönelik renk ve tasarımların göz önünde bulundurulması gerekir.

En doğru stand seçimi ve tasarımı yapmak isterseniz. Kheironstand.com üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Fuar, kongre, sempozyum, seminer, konferans ve her türlü etkinliği düzenlediğimiz organizasyon firmamız Kheiron Organizasyon ile hedeflediğiniz tanıtım ve lansmanları sağlayabiliriz.

Tanıtım standlarımızı görmek istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.