Site Rengi

Rusya Federasyonu Ahşap Standı

Rusya Federasyonu Ahşap Standı

Rusya Federasyonu Ahşap Standı tasarımı, Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı İzmir için sağladığımız bir projemizdir. İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarı gibi geniş çaplı organizasyonlarda teşhir etmek amacı ile kullanılan fuar standları, birçok bakımdan oldukça fazla detay barındırmaktadır. Rusya Federasyonu, Azerbaycan Firması, Orion Fuarcılık gibi önemli isimlerin yer aldığı organizasyonlarda prestij çok önemlidir. Gerek ürünlerin teşhiri gerek ise estetik görünüm olarak fuar standının her açıdan bütüncül görünüme sahip olması gerekir. İzmir Fuar Alanı gibi büyük alanlarda kullanımı te

rcih edilen ahşap fuar standlarında tercih edilen her bir detay önemlidir. Standda kullanılan malzemelerden, standın genel görünümüne kadar pek çok nokta tüm detaylar gözetilerek hesaplanmalıdır. Rusya Federasyonu Ahşap Standı tasarımında neler yaptık, hangi aşamalara dikkat ettik Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

Rusya Federasyonu Ahşap Standı Proje İncelemesi

 • Fuar organizasyonlarında ve tanıtım etkinliklerinde sıklıkla tercih edilen ve en kullanışlı malzeme türlerinden biri olan ahşap malzeme standı tercih ettik. Böylelikle firmaya uygun bir görüntü elde ederken aynı zamanda misafirlerin rahatça ziyaret gerçekleştirebileceği ferah bir ortam elde etme hedefimize de ulaşmış olduk.
 • Çok sayıda katılımcının yer aldığı bu gibi organizasyonlarda büyük önem taşıyan görüntü ve estetik formun üzerinde daha çok durduk. Öncelikli hedefimiz doğru ve net bir profil çizerek yansıtmak istediğimiz amaca ulaşmaktı.
 • Stand içerisi tamamıyla birbiriyle uyumlu olacak şekilde dekore edilmiştir.
 • Standın iki cephesi açık, iki cephesi kapalıdır. Standın birçok alandan görülebilirliğini ve dikkat çekiciliğini arttırmak için tercih edilmiş bir uygulamadır.
 • Rusya Federasyonu Ahşap Standı açık cephelerine yerleştirilmiş toplam 5 adet karşılama bankosu bulunmaktadır.
 • Stand içerisinde dörder sandalyeden oluşan toplam iki adet cam masa bulunmaktadır. Ziyaretçilerin konforlu bir alan içinde rahat bilgi alışverişini sağlamak amacıyla geniş bir alan yaratılmıştır.
 • Standın kolon ve arka duvarının üzerine yerleştirilen ışıklar sayesinde loş ve rahat bir görünüm kazandırılırken aynı zamanda sıkıcılıktan ve boğuculuktan uzak bir ortam sağlanmıştır.
 • Bu stand modelinde özellikle fayans görünümüne dikkat ederek temiz bir görüntü elde etmeyi hedeflemiştik.
 • Yine bu hedefimizle doğru orantılı olarak zeminde ve masa sandalyeler de kullanmış olduğumuz beyaz renkle soft ve ferah bir alan sağladık.
 • Stand içi ve stand üzeri aydınlatmalar ferah ve doğal görünümü desteklemeye yönelik yerleştirildi ve buna göre seçildi.
 • Bunlara ek olarak; katılımcı firmanın stand ziyaretine gelecek olan misafirlerin konforlu ve rahat bir şekilde ağırlanması, standın misafirleri göz önünde bulundurarak tasarlanmış olması stand sahibi için ekstra avantajlar sunacaktır.
 • Ziyaretçilere firmada hissiyatı vermek için zeminde yükselti kullanmadık. Böylelikle gelen misafirler için sıcak ve kullanışlı bir ortam sağlayabildik.
 • Tekrar kullanıma uygun yapısı sayesinde birden fazla organizasyon ve etkinlikte kullanmak mümkündür. Ve bu sayede ekonomik anlamda katkı sağlar.

Organizasyonlar İçin Alan Belirleme

Fuar ve organizasyon standının kaplayacağı ve bulunacağı alan belirlenirken birçok detay göz önünde bulundurulmalıdır. Tüketicilerin ve yatırımcıların bir araya geldiği bu ortamlarda standın yapısı son derece önemlidir. Bu nedenle öncelikle standın hangi boyutlarda olması gerektiğine karar verilmelidir. Bunu da belirleyen çeşitli faktörler vardır. Beklenen ziyaretçi sayısından, tanıtımı yapılacak ürün ve hizmet çeşidine göre her detay göz önünde bulundurulmalıdır. Marka ya da firmanın karakterinin net bir şekilde yansıtılması da aynı derecede önem taşımaktadır.

Fuar stantlarında alan belirlemesi yaparken rakip firmaların fuar alanlarına da önem vermek gerekiyor. Stantlar önemli bir prestij meselesi olduğundan fuar alanı belirlerken ne çok dar

alan tercih edilmeli ne de tüketicinin ürünlere ulaşmasını engelleyecek kadar büyük alan seçilmelidir. Her ürünün bir arada kolayca tanıtılmasını sağlayacak ve tüketicilerin dikkatini dağıtacak unsurlara yer verilecek bir fuar standı oluşturulmalıdır.

Fuar stantları firmaların en önemli imaj konularından biridir. Bu nedenle fuar standı tasarımı konusunda özel bir tasarım tercih etmek daha etkileyici olacaktır. Özel tasarım bir stant ile hem alanı daha iyi belirleyebilir ve kullanabilir hem de fuar çalışanlarınız daha rahat etme imkânı bulabilir. Özel olarak tasarlanan stantlar daha işlevseldir ve sizi rakiplerinizden bir adım daha ileriye götürecek detaylara yer verilebilir. Teknolojik açıdan desteklenen ve görsel bakımdan dikkat çeken bir stant ile başarılı bir fuar sezonu geçirilebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.