Site Rengi

BenQ Antalya Kongre Standı

BenQ Antalya Kongre Standı

BenQ Antalya Kongre Standı tasarımında her açıdan farklı detaylara dikkat ederek bir tasarım gerçekleştirdik. Kongre organizasyonları, eğitim fuarı organizasyonları gibi etkinlikler konularla ilgilenen kişi sayısının oldukça yoğun olduğu alanlardır. Dolayısıyla bu alanlarda marka ve firmalar adına sergilenecek her bir parça oldukça büyük önem taşımaktadır. Özellikle ilk görünümün ne kadar önemli olduğunu göz önünde bulundurursak, firmaların en iyi şekilde kendini yansıtması gerektiğini söylememiz mümkündür.

Tasarımın şıklığı ve firmayı yansıtması ne kadar başarılı olursa, akıllarda bırakılacak imaj ve iyi izlenimler de o kadar iyi olacaktır. Özellikle ilaç, kozmetik ve elektronik sektörü gibi direkt olarak insan sağlığının söz konusu olduğu alanlarda doğal ve sağlıklı imajı yansıtabilmek büyük önem taşımaktadır. BenQ için tasarladığımız Kongre Standı tasarımında neler yaptık ve hangi aşamalara dikkat ettik Proje İncelemesi başlığında göz atabilirsiniz.

BenQ Antalya Kongre Standı Proje İncelemesi

  •  BenQ Antalya Kongre Standı tasarımımızda, özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş ayrıntılara çok daha fazla ağırlık göstermeye dikkat ettik.
  • Gerek kongre standının donanımı gerekse dış görünümü ile ilgili olan tüm ayrıntılarda önceliğimiz farklıydı. Daha önce de birlikte çalışmış olduğumuz BenQ markasının vizyonunu ve karakterini belli edecek bir tasarım üzerine yoğunlaştık. Bu sayede her açıdan dikkat çeken ve kendini gösteren bir tasarım gerçekleştirdik.
  • BenQ Antalya Kongre Standı için hızlı ve pratik bir kullanım sunmayı hedeflemiştik. Bu sebeple tercih ettiğimiz sistemi pratik kullanıma göre gözeterek dizayn ettik.
  • Malzeme tercihimizi ahşaptan yana kullanarak hem sağlam hem de uzun ömürlü bir stand ortaya çıkardık. Stand kullanımını tekrar kullanıma uygun hale getirerek fiyat- performans dengesini korumayı sağladık.
  • Standın ana rengini beyaz olarak tercih ettik. Böylelikle hem daha temiz ve ferah hem de daha geniş bir alan elde ettik.
  • Tek açık cephesi bulunan stand, kullanışlılığı ve görünümü ile ideal bir kongre standı görevi görmektedir.
  • Stand içerisinde yan duvarla birleşik bir adet karşılama bankosu, büyük ekran, projeksiyon, monitör ve iki adet sandalyeden oluşan cam masa takımı bulunmaktadır. Bu sayede stand ziyaretçilerinin konforlu ve rahat bir deneyim elde etmesi hedeflenmiştir.
  • Stand aydınlatmaları stand tepe noktalarından yapılmıştır. Böylece ışıklandırmalarda abartıya kaçılmamış sade ve şık görünüm korunmuştur.

Kongre Standı Kullanımı Neden Önemlidir?

Stand kullanımı özellikle gelişen reklam ve teknoloji dünyasıyla birlikte hızlı bir artışa geçmiştir. Pazarlama ve reklam stratejilerinin her geçen gün kendini yenileyen tasarımları sayesinde pek çok farklı noktada ürün teşhir standları ve tanıtım standlarını görmekteyiz. Ürün teşhir standı dediğimiz zaman akla ilk olarak her ne kadar küçük boylarda ahşap tadım standları gelse de, ürün teşhir standı kategorisi oldukça büyük ve geniş bir yelpazede yer almaktadır. Fuar stantları, kongre standları, tanıtım stantları gibi pek çok stant çeşidi farklı alanlarda kullanılmaktadır. BenQ Antalya Kongre Standı tasarımında olduğu gibi farklı alanlarda farklı hedefleri gerçekleştirmek için kullanılmaktadır.

Stand kullanımı sadece kongre ve sempozyumlarda değil; gündelik hayatımızın birçok noktasında karşımıza çıkmaktadır. Benzin istasyonlarından bakkallara, eczanelerden alışveriş merkezlerine kadar çok sayıda alanda yer almaktadır.

Standlar, marka ve firmaların sergi alanındaki en önemli temsilcilerinden biridir. Firmanın vizyonunu ve profilini belirler aynı zamanda potansiyel müşterilerle direkt temas kurmaya olanak sağlar.

Kongre ve sempozyum alanları, birbirine benzer konu ve firmalarla ilgilenen pek çok kişinin bir araya geldiği etkinliklerdir. Bu alanlarda firmalar birbirlerinin kitlelerinden faydalanarak daha da güçlenmeyi ve büyümeyi hedeflemektedir. Dolayısıyla sundukları ürün ve hizmetten bunları sunma biçimlerine kadar olan her bir ayrıntı büyük önem taşımaktadır. Bu noktada kullandıkları standlar her bakımdan büyük önem taşır. Standın hangi malzemeden üretildiği, hangi teknik kullanılarak üretildiği, kullanılan renkler, stand malzemeleri ve pek çok detay göz önünde bulundurulmalıdır.

Kongre standları, sıklıkla ahşap malzemeden üretilir. Ahşap, yapısı gereği dayanıklı ve sert bir materyaldir. Dolayısıyla tekrar kullanıma daha uygundur. Tekrar kullanımın gerçekleşmeyeceği operasyonlarda dahi daha kaliteli ve prestijli bir görünüm imkanı sunar. Bu sayede kaliteyi direkt olarak yansıtır ve dikkat çekiciliği arttırmaktadır.
BenQ Antalya Kongre Standı gibi geniş kitlelere hitap edecek standların tasarımlarında muhakkak profesyonel firmalar ile işbirliği yapmak gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.