Site Rengi

Stand Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

17.07.2021
2.586
Stand Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Bir çeşit mimari çalışma olan stand tasarımları, ölçü ve belirli formüller üzerinden gerçekleştirilmektedir.  

Stand tasarımları milimetrik hesaplamalar ile en ideal şekilde yapılarak dizayn edilmektedir. Stand tasarımlarının tamamı, öncelikle kağıt üzerinde tasarlanır ardından dijital ortamda 3 boyutlu bir forma kavuşturulmaktadır. Mimarlık, mühendislik formülleri ile projelendirme yapılmaktadır. 

Üretim aşamalarının tamamı, daha öncesinde hazırlanan bu projeye uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Kullanılacak malzemelere göre, her aşamasında eksiksiz bir şekilde üretilmektedir.  

Tüm üretim aşamaları bittikten sonra, kurulumları son derece basit olan standlar, istediğiniz her etkinlik alanına göre farklı şekilde dizayn edilebilmektedir. Ve kurulumları etkinlik alanlarında gerçekleştirilmektedir. 

Stand kurulumu için gerekli olan, tüm birleştirme aparatları, paneller, gerekli olan ekipman ile birlikte etkinlik alanında, çok hızlı ve basit bir şekilde kurulum yapabilme özelliğine sahiptir. 

Stand Tasarımlarında Hangi Malzemeler Kullanılır? 

Stand tasarımında kullanılacak malzemelere esasında, standın proje kısmında belirlenmektedir. Hangi özellikte ve şekilde üretiminin gerçekleşmesini istiyorsanız ona uygun malzeme kullanılarak gerçekleştirilir. Talebiniz eğer, modüler bir stand ise, modüler stand alüminyum malzeme kullanılarak üretilmektedir. 

Modüler stand, lego niteliğinde üretilmektedir. Her bir parça birbiri ile kullanılmaktadır ve oldukça opsiyoneldir. Cam, tül, pleksi, ahşap, pvc, suntalam gibi birçok malzeme ile kombine olarak kullanılabilmektedir.  

İstenilen ölçülerde üretimi gerçekleştirilebilen, modüler stand fiyat uygunluğu bakımından da özellikle fuar organizasyonlarında sıklıkla tercih edilmektedir. 

Yine istediğiniz tasarım ahşap bir stand ise, bu stand türünde kullanılacak malzemeler, sunta veya suntalamdır. Şık ve kaliteli bir görünüme sahip olan ahşap standlar, her mekana dekoratif bir görüntü kazandırmaktadır.  

Sırf bu sebeple bile, birçok marka ve firma tarafından tercih edilmektedir. Dikkat çekici ve şık bir yapıya sahip olan ahşap standlar istenilen şekilde dizayn edilebilmektedir. 

Burada önemli olan, sizin ne tür bir stand istediğiniz ve ne için kullanacağınızdır. Buna göre üretici firma size hangi stand türünün daha uygun olacağını söyleyecek ve istediğiniz tasarımla, istediğiniz ölçülerde standınıza uygun malzemeler kullanarak stand tasarımını gerçekleştirmiş olacaktır. 

stand tasarımı nasıl olmalıdır

Stand Tasarımı Nasıl Olmalı? 

Birçok firma ve marka ürünlerinin hem dikkat çekici, hem de sanatsal bir biçimde müşteri veya hedef kitlesine sunmak ister. Firma veya marka vizyonu açısından, hedef kitle ile buluşan vitrininin şık, göz alıcı ve dikkat toplayan şekilde tasarlanmış olmasını istemektedir. 

Bu sebeplerle stand tasarımının tamamının bu isteğe uygun olarak tasarlanması gerekmektedir. Seçilen tüm malzemeler, kalitesiyle standın çekiciliğini arttırırken, firmanızın da, değerini arttırmaktadır. 

Stand tasarımlarında, markanın kalitesini ön plana çıkartmak için, çok fazla maliyet harcamadan, çok büyük alanlar işgal etmeden, elinizde ki bütçe ve mağazanıza ya da standı konumlandıracağınız alanlara göre üretimler yapılabilmektedir. 

Hedef kitleye ürünlerin sergilenmesi konusunda, hem rahatlık hem de dikkat çekicilik sağlanmalıdır. Fazla teferruat kullanmadan, sade ve şık bir stand tasarımı hedef kitlenin fazlasıyla dikkatini çekecektir.  

Bizlerin çok önemli gördüğü bir diğer konu ise, stand tasarımı yapılırken, sadece şık görünmesi değil, ürünün potansiyel müşteri ile göz hizasında olmasıdır. Çünkü insanlar, sadece görebildikleri ürünlerle ilgilenmektedir. 

Bu sebeple, stand tasarımı gerçekleştirirken bu ve buna benzer detayları muhakkak göz önünde bulundurmakta faydalı olacaktır. 

Stand tasarımına karar verirken, firmanızı veya markanızı en iyi şekilde temsil edecek stand olması, dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden başında gelmektedir. 

Stand Tasarım Fiyatları ve Opsiyonları

Her firma ve marka stand  talepleri oluşurken bunun için belli bir bütçe ayırmaktadırlar. Tasarım stand gerçekleştirirken, tasarım ürün olmasından kaynaklı fiyatta , hazır satılan standlara göre fiyatlarda değişkenlik göstermektedir 

Yine stand tasarımının ölçüsü, kullanılacak malzeme kalitesi ve buna benzer özelliklerde standın fiyatını belirleyecek olan unsurlar olmaktadır. 

Standınızı kullanacağınız yere göre kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Örneğin yılda bir kez gerçekleştireceğiniz bir fuar organizasyonu için standa ihtiyacınız varsa ve satın almak için yeterli bütçeye sahip değilseniz, tasarım olmayan hazır stand modellerinden kiralama opsiyonuna sahip olabilirsiniz. 

Akla gelen her tasarım, etkili bir stand tasarımı olamayabilir. Etkili bir stand tasarımı için, marka ve firma vizyonuna uygun olması, şık görünmesi, hedef kitlenin dikkatini çekecek tasarımda olması, üzerinde sergilediği ürünü fark edilebilir kılması, rahat kullanımı ve kolay kurulumu standın size uygun olup olmadığını belirten özelliklerdir. 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.