Site Rengi

Ahşap Kozmetik Fuar Standı

Ahşap Kozmetik Fuar Standı

Günay Kozmetik için tasarımını gerçekleştirdiğimiz Ahşap Kozmetik Fuar Standı, kişiselleştirilmiş görünümü ve kolay kullanımı ile birlikte pek çok avantajı barındırır. Kullanılan malzemelerden stand içi dizayna kadar hemen her nokta fuar alanında verimi arttırmak amacı ile tasarlanmıştır. Kozmetik fuarı ve güzellik fuarı gibi organizasyonlarda yer alan ahşap stand, küçük stand, kozmetik standı tasarımlarının bir arada kullanıldığı ve bütüncül bir görünümün hakim olduğu bir stand tasarımı sağladık.

Her sektörde olduğu gibi kozmetik ve sağlık sektöründe de üretim fazla olduğu için rekabet yüksektir. Kozmetik fuarlarında yer alan birbirinden farklı tasarımlara sahip standlar arasında dikkat çekici, güven verici ve kaliteli bir tasarıma sahip olmak büyük önem barındırır. Gerek sektöre yeni giren ve bilinirliğini arttırmak isteyen katılımcılar gerek ise sektördeki yerini korumayı amaçlayan katılımcılar dorğu ve profeyonel bir tasarıma sahip olan standları kullanmak hem uzun vadede hem kısa vadede büyük kazançlar sağlamaktadır.Ahşap Kozmetik Fuar Standı tasarım aşamalarında neler yaptığımızı, hangi teknik yöntemleri kullandığımızı Ahşap Kozmetik Fuar Standı Proje İncelemesi kısmında inceleyebilirsiniz.

Ahşap Kozmetik Fuar Standı Proje İncelemesi

Estetik fuarı, güzellik fuarı gibi tüm kozmetik ile alakalı organizasyonlarda kullanılmak üzere ideal bir stand oluşturma hedefimiz vardı. Kullandığımız malzemeler, görseller ve logo tasarımlarıyla iç dizaynı birleştirerek hem kaliteli hem de şık kullanışlı bir stant tasarlama hedefimize ulaştık.

Ahşap Kozmetik Fuar Standı tasarımınd ana malzeme olarak ahşap kullanımı sağladık. Böylelikle yalnızca dayanıklı ve sağlam bir stand elde etmenin üzerine çıkmayı başardık. Ahşabın kaliteli ve estetik görünümü kozmetik ve sağlık alanında sıklıkla tercih edilmektedir. Ahşap malzeme üzerine gerekli dizaynı sağlayarak yüksek verim elde edebileceğimiz stand tasarımını gerçekleştirmiş olduk.

Beyaz kaplama üzerine yalnızca Radical markasının temsili renklerini ve logolarını kullanarak standın tamamında bütüncül bir görünüm elde edebildik.

Üç cephesi kapalı olan standın tek bir girişi bulunmaktadır. Giriş kısmına yerleştirdiğimiz karşılama deski ile ziyareçilerle hızlı kontakt kurulmasına olanak sağlayacak bir ortam elde ettik.

Deskin yan kısmına eklediğimiz broşürlük ile marka ve markaya ait ürünlerin bulunacağı katalogların daha erişilebilir olması özelliğinden faydalandık.

Stand içerisinde üç adet sandalyeden oluşan cam masa grubu bulunmaktadır.

Stand içi duvarlarda kullandığımız Radical markasına ait görsellerle, her alanda aktif olmayı hedeflemiştik. Yalnızca sözlü değil görsel iletişim kaynaklarını da kullanarak standın dikkat çekiciliğini arttırdık.

Ahşap Kozmetik Fuar Standı tasarımında duvara yerleştirdiğimiz raflar ile, tercih edilen ürünlerin teşhirinin yapılmasını sağladık.

Bu modelde tasarlanan fuar standları için ışıklandırma oldukça önemlidir. Hem dikkat çekiciliği arttırmak hem de görünüme kalite kazandırmak amacıyla standın belli alanlarında LED ışık aydınlatmalarına yer verdik. Abartıya kaçmadan göz yormayacak şekilde yerleştirdiğimiz aydınlatmalar ile fark yaratan bir görünüm sağlama hedefimize ulaştık.

Kozmetik Fuar Standları Nasıl Tasarlanmalıdır ve Özellikleri Nelerdir?

Ahşap Kozmetik Fuar Standı, kozmetik fuarlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Kozmetik sektörü, ürün yelpazesinin son derece geniş olması, her yaş ve cinsten insanın fazlası ile rağbet göstermesinden kaynaklı gittikçe genişleyen bir sektör haline gelmiştir.

Gün geçtikçe yeni ürünleri skalasına alan bu sektör, her geçen gün ürün ve marka sayısını arttırmaktadır. Kozmetik Fuar standı tasarımı nasıl olmalıdır sorusunun en iyi yanıtı ise, ürün skalasının bu kadar geniş olduğu sektöre uygun kullanışlı ve şık tasarımda standlar tasarlamaktan geçmektedir. Fuar ve benzeri türden tüm organizasyonlarda fark edilebilir olmak, ürünlerin dikkat çekmesi ve zamanı iyi değerlendirebileceğimiz kolay kurulumlu tasarımda stand tercih etmek markamızı çok daha güçlü bir kimliğe kavuşturacaktır.

Bir kozmetik fuarı alanına girdiğinizde birbirinden farklı markaları ve bu markalara ait olan onlarca çeşitte ürünü bir arada bulabilmeniz mümkündür. Yüzlerce çeşidin bir arada sergilendiği bu kozmetik fuarlarında birbirinden farklı çeşitlerdeki ürünleri sergileyebilmek için sade ve mümkünse ışıklandırma sistemi ile tasarlanmış standların olması marka kimliği adına bir kaç adım öne geçmenizi sağlayacaktır.

Kozmetik Fuar Standlarının birden çok çeşidi bulunmaktadır. Ruj standı, parfüm standı, ayaklı sepet stand, tezgah üstü stand ve benzeri türden birçok stant türünü fuarlarda görmeniz mümkündür.

Bu stand türleri kullanım ve kurulum açısından da işleri fazlasıyla kolaylaştıran stand türleridir.

Dikkat çekici tasarımlara sahip stand türlerini tercih etmek, daha fazla ziyaretçiyi standınıza çekerken, kurulum ve montaj kolaylığı sağlayan standlar size zaman açısından büyük avantajlar sağlayacaktır, böylelikle ziyaretçilerimiz daha fazla zaman ayırıp, ürünlerinizi tanıtabilme olanağı sağlamış olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.