Site Rengi

B-Charge Ahşap Fuar Standı

B-Charge Ahşap Fuar Standı

B-Charge için tasarımını gerçekleştirdiğimiz B-Charge Ahşap Fuar Standı, birden fazla detayın ön plana çıkarılmasıyla gerçekleştirdiğimiz bir tasarım oldu. Türkiye’deki elektrikli araçlara dair altyapının desteklenmesi amacıyla; elektrikli araç şarj cihazları satışı, şarj istasyonları network operatörü ve güneş enerji sistemleri satışı ile tüm bu sistemlerin kurulum ve teknik eğitim ihtiyaçlarını karşılayan bir firma olan B- Charge için tasarladığımız standın da son derece teknolojik ve şık olması bizler için oldukça önemliydi.

Fuar organizasyonlarının en önemli parçası olan fuar standları, firma vizyonlarının adeta resmedilmiş halleridir. Bu resim ne kadar başarılı ve profesyonel bir elden çıkarsa firmanın başarısı da aynı oranda artarak devam eder. Aynı sektörden pek çok markanın bir araya geldiği, farklı sektörlerin birbirleri ile buluştuğu organizasyonlarda iyi ve kaliteli bir imaj yaratmak kadar, yaratılan imajı korumak da oldukça önemlidir. Gerek sektörde bilinirliğini arttırmak isteyen gerek ise sektördeki yerini korumak isteyen firmaların bu doğrultuda attığı ilk adım organizasyonlarda kendilerini temsil eden standların görünümü ve kalitesini yükseltmektir. B-Charge Ahşap Fuar Standı tasarımında neler yaptığımızı, hangi detayların üzerinde durduğumuzu B-Charge Ahşap Fuar Standı Proje İncelemesi başlığında inceleyebilirsiniz.

B-Charge Ahşap Fuar Standı Proje İncelemesi

  • Ana malzeme olarak ahşap kullanımı gerçekleştirdiğimiz B-Charge Ahşap Fuar Standı tasarımında sağlam ve dayanıklılık kadar doğallık da bizim için son derece önemliydi. Güçlü ve kaliteli bir görünüm elde etme hedefimize kullandığımız ahşap malzemeler sayesinde ulaşmış olduk.
  • Şarjlı otomobiller için istasyon görevi gören ve bir enerji fuarı standı olan bu tasarımda, oval ve keskin hatların birlikte kombinasyonunu kullanarak modern dokunuşlara sıkça yer verdik. Alışılagelen ahşap fuar standlarının dışına çıkarak farklı ve dikkat çekici bir dizayn sağlama hedefimize ulaştık.
  • Beyaz ana tasarım rengi üzerine renklendirmeleri yalnızca firmanın temsili renklerinden oluşan kombinasyonlar ile kullanarak bütüncül bir görünüm elde etmeyi başardık. Ziyaretçilere ahşap fuar standından ziyade B-Charge şarj istasyonunda olma hissiyatını tamamen yansıtabildik.
  • Standın her cephesinin açık olması ile dikkat çekiciliği arttırırken aynı zamanda göz dolduran bir tasarım sağlamış olduk.
  • B-Charge Ahşap Fuar Standı aydınlatmalarında boğucu olmayan ve standı ön plana çıkaracak ışıklandırmalar kullanmayı hedeflemiştik. Stand üzeri ve içeri yerleştirdiğimiz düşük seviyeli aydınlatmaları kullandık.
  • Fuar ziyaretçilerinin stand içerisinde konforlu bir deneyim elde etmesini hedefleyerek dörder sandalyeden oluşan toplam on adet cam masa yerleştirdik.
  • Elektrikli araçların şarj istasyonunu temsilen tasarladığımız bu fuar standında çevre dostu bir imajımızı güçlendirmek adına dört köşede de yer alan kolonlara sarmaşık çiçek detayları ekledik. Siyah ve beyaz kombinasyonuna yalnızca yeşil detaylar vererek bu görünümün vurgulanmasını sağladık.
  • Orta kolonda B-Charge firmasına ait görsellerin kullanımına yer vererek tam anlamıyla doyurucu bir görünüm elde ettik.
  • B-Charge Ahşap Fuar Standı tasarımında tamamen özgün olmaya ve firmaya en uygun tasarımı gerçekleştirmeye özen gösterdik. Kaliteli, şık ve kullanışlı bir stand elde etme hedefimize ulaşmış olduk.

Ahşap Fuar Standlarının Avantajları Nelerdir?

B-Charge Ahşap Fuar Standı tasarımında kullandığımız ahşap malzeme pek çok açıdan farklı avantajlar sağlayan ve sıklıkla tercih edilen bir malzemedir.

Ahşap fuar standı kullanmanın avantajları tasarımlarının firma ve markaya göre özgün olarak tasarlanabilmesinden gelmektedir.

Ahşap fuar standı kullanmanın avantajlarından biri de kurumsal kimliğe uygun olarak tasarlanabiliyor olmasıdır.

Ahşap malzeme ile yapılan ürünler dekoratif görünümleri ile göz doldururken, kullanım kolaylığı ile birçok önemli avantajı da beraberinde getirmektedir.

Ahşap fuar standı kullanmanın avantajları, sizlerin istek ve önerilerinize göre tasarlanabiliyor ve üretilebilir olmasıdır. Burada önemli olan sizin nasıl bir fuar standı istediğiniz ile doğru orantılıdır.

Firma ve markalar belkide yıl boyu fuara hazırlık yaparlar, bu çabaların boşa çıkmaması ve başarılar sağlamasında Standları çok büyük rol oynamaktadır. Marka imajı açısından en belirgin ve etkileyici faktör fuar ve benzeri organizasyonlarda firmanın yüzü olan standlardır.

Ahşap fuar standı kullanmanın avantajları, kullanılan malzeme bakımından kolay monte edilebilir, sağlamlık açısından diğer malzeme türlerine göre güçlü olmasıdır.
Maliyet yönünden istenilen özelliklere ve kullanılacak malzemenin çeşitlerine göre de avantajlar sunmaktadır.

Ahşap standlar, etkileyici şık bir görünüme sahiptir, ahşap malzeme ile sınırsız ve özgün tasarımlar yaratabilir, kaliteli ve sağlam işçilik ile de tüm fuar ziyaretçilerini etkileyebilirsiniz.

Zorlu E Garage Enerji Fuarı Standı tasarımını görmek için tıklayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.