Site Rengi

Cam Raflı Modüler Stand

Cam Raflı Modüler Stand

Cam Raflı Modüler Stand tasarımımız, tasarımında pek çok noktaya ekstra dikkat ettiğimiz ve özen gösterdiğimiz bir stan tasarımı oldu. Global ve ulusal fuarlarda hızlı kurulum özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilen bu stant sistemi tasarımında neler yaptık, hangi aşamaları takip ettik sizler için cam raflı modüler stand proje incelemesi başlığında detaylı olarak hazırladık

Cam Raflı Modüler Stand Proje İncelemesi

  • Kaşgarlı Sultan markası için tasarladığımız cam raflı modüler stand, octanorm fuar standı kategorisinde yer almaktadır. Markaları özel olarak tasarlanan octanorm standlar sıklıkla sunta ve alüminyum ana malzemeleri kullanılarak tasarlanır. Biz de Kaşgarlı Sultan markasını en iyi şekilde temsil edebilmek adına oluşturduğumuz bu stantta ağırlıklı olarak ahşap, sunta ve alüminyum malzeme kullanımı gerçekleştirdik. Hedefimiz sağlam ve dayanıklı bir fuar standı tasarlamanın yanı sıra şık ve kaliteli bir görünüm elde etmekti.
  • Marka ve ürünler için oldukça etkin bir alan yaratan bu modüler stand tasarımında beyaz ana renk kullanımını tercih ettik. Stant üzeri renklendirmede yalnızca Kaşgarlı Sultan markasının logosunu ve renklerini kullanarak tamamıyla markaya hizmet eden ve marka tanıtımı yapan bir standı elde etmiş olduk.
  • Kaşgarlı Sultan markasının ürünlerini sergilemek için raf dizilimi ne ekstra özen gösterdik.
    Şıklığı ve dikkat çekiciliği artırmayı hedeflememiz bizi, cam raflı modüler stand üzerinde alışılagelmiş rafların dışına çıkmaya sevk etti. Bu sayede tasarımını sağlamış olduğumuz bu modüler stantta cam raf kullanımı gerçekleştirdik.
  • Cam rafların kullanımına oldukça büyük bir alan ayırarak hem çok sayıda ürüne sahip olan Kaşgarlı Sultan markasının tüm ürünlerinin yeterince sergiyebilmesini hem de fuarda hizmet verecek olan bu standının en verimli şekilde kullanılmasını hedefledik.
  • Stant içerisinde yer alan sandalye ve cam masa ile fuar ziyaretçileri tarafından vakit geçirmek için oldukça ferah ve rahat bir alan bulunmaktadır.
  • Cam raflı modüler stand tasarımında aydınlatma kullanımını cam raf üzerinden ürünleri belirginleştirici şekilde sağladık. Yerleştirdiğimiz ışıklar ile ürünlerin daha aydınlık ve temiz bir görünümde bulunmasını hedefledik.

Modüler Stand Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Modüler Stand, bilindiği üzere çoğunlukla alüminyum malzemeden elde edilen stand türüdür. Uluslararası düzlemde gerçekleşmekte olan fuar organizasyonlarında sıklıkla tercih edilen stand olma özelliğini taşımaktadır.

Alüminyum malzemeden üretilmesinin dışında, pek çok malzemeden üretilebilme seçeneğine sahiptir. Bununla birlikte, cam, mdf, suntalam ve çeşitli kumaş malzemelerde eklenerek kullanılabilmektedir.

Modüler stand sistemleri,  birbirinden farklı ölçülerdeki raf, panel ve konsol entegre edilerek oluşturulan stand modelleridir.

Fuar tanıtım organizasyonlarına, konfor kazandıran bu stand modeli, maxima stand olarak da nitelendirilmektedir.

Modüler fuar standı, istenilen proje ve organizasyonlarda fonksiyonel sistemlere sahip olmasından kaynaklı sıklıkla marka ve firmalar tarafından tercih edilmektedir. Katılımcı firma ve ziyaretçileri için konfor ve şıklık anlamı da taşımaktadır.

Rahat ve ergonomik olarak uygulanan modüler stand modelleri, ekonomik fiyatları ile de tercih edilmektedir. Modüler stand her proje ve organizasyonda, modüllerin bağlantı senkronizasyonu yapılabilmesinden kaynaklı rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Dolap, raf, panel ve bölme gibi tüm kapsamlar, modüler olarak uygulandıkları için, tasarımda rahat bir şekilde kombin edilebilmektedir. Bu stand çeşitleri, farklı malzemelerden üretilen panellerle de birleştirilebildiğinden kaynaklı oldukça fonksiyonel olan modellerdir.

Fuar Standlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaşgarlı Sultan markası için tasarladığımız Cam Raflı Modüler Stand ulusal ve global fuar organizasyonlarında sergilenmeye kullanılmaya uygun olarak tasarlanmış bir standdır. Ancak her standın belirlenen bir kullanım şekli vardır. Bu noktada fuar standlarında nelere dikkat edilmesi gerektiği oldukça büyük önem taşır. Organizasyonlarda ya da tanıtım etkinliklerinde kullanılan stantlar, tamamen markanın ya da firmanın temsilcisi olduğu için olabildiğince marka ile özdeşleşmiş bir tasarıma sahip olması büyük avantaj sağlayacaktır.

Aynı zamanda marka ya da firmanın vizyonuna göre, fuar ziyaretçilerine sunulacak olan hizmet, ikramlar, karşılama, ürün tanıtımları gibi etkinliğe dahil olan program içerikleri de standın işlevleri arasında yer almaktadır. Tanıtım, reklam ve satış etkinliklerinde stand içerisi ve stand etrafında uygulanacak her hizmet, direkt olarak marka ile ilişkilendirilir. Bu sebeple; çok başarılı bir stand ile organizasyonlara katılmak büyük oranda etkileyici olsa da tam anlamıyla başarılı olabilmek için yeterli değildir.

Cam Raflı Modüler Stand, hedef kitlesinin her anlamda dikkatini çekebilecek ve ürünlerini sergileyebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Buna ek olarak; stant içerisinde bulunan masa ve sandalyenin konumlandırılması, misafirler ile direk göz iletişimi kurabilen ürünlerin bulunması Cam Raflı Modüler Stand kullanıcısının sektörde edindiği yeri korumasına da ekstra destek olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.