Site Rengi

Ahşap Lake Pleksi LEDli Stand

Min. 25 Adet
Ahşap Lake Pleksi LEDli Stand

Ahşap lake kullanımı sağladığımız ve belirgin bir logo alanı eklediğimiz ahşap lake pleksi ledli stand modelimizde ağırlıklı olarak siyah renk kullandık. Zemin ile birlikte toplamda 4 raftan oluşan standın kenarlarında pleksi korumaları mevcuttur. Özel olarak tasarladığımız bu standının tüm aşamalarını ve proje incelemesine birlikte göz atalım.

Ahşap Lake Pleksi LEDli Stand Proje İncelemesi

 • Ayaklı stand olarak tasarladığımız bu modelde lake ve pleksi ana malzemelerini kullandığımız bir tasarım gerçekleştirdik. Böylelikle ürünün hem estetik formunu iyileştirmeye hem de dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olmasını hedefledik.
 • Bu ürün teşhir standımızda sergilenecek ürünlere geniş ve rahat bir kullanım alanı sunmayı hedeflemiştik. Bu yüzden zemini de kullanarak toplam dört adet geniş aralıklı oval raf kullanımı sağladık. Her raf üst ön cephesinde ürün tanıtım amaçlı logo yazılarını yerleştirdik. Logo yazı renklerini stantla uyum halinde olacak fontta ve renkte ayarladık.
 • Ahşap lake pleksi stand yan kısımları oyma pleksiden tasarlanmış olup LED aydınlatmalara sahiptir. Böylelikle stant başlı başına sergilendiği alanla bir uyum yakalarken aynı zamanda ürünlerin dikkat çekmesi ve keşfedilmesi içinde gerekli olan tüm özellikleri taşır hale getirilmiştir.
 • Alışılagelmiş stand tasarımlarının dışına çıkarak kullandığımız oval raf görünümü ile temiz, yumuşak, sade bir görüntü elde etmeyi hedeflemiştik. Standın her kısmında tüm çizgilerde kullanmış olduğunuz oval kseimlerle rahatsız etmeyen ve soft bir görsellik öne çıkardık.
 • Kullanmış olduğunuz ledlerde mavi rengi kullanarak temizlik, sağlık ve kozmetik dünyasında en çok tercih edilen renklerden birisini öne çıkarmış olduk. Bir güzellik kliniği için tasarlamış olduğumuz bu standda tercih ettiğimiz tüm renkler, teşhir standının sergileneceği ve kullanılacağı alanda uyum sağlaması üzerine tercih edilmiştir.
 • Ahşap Lake Pleksi Ledli Stand tasarımımızın header’ı pleksiden tasarlanmış olup alt kısma ledli logo yerleşim sağlanmıştır.
 • Ayaklı standlarda en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri olan boy ölçüsüne ekstra özen göstererek, müşterilerin göz hizası ile birebir denk düşecek ve müşterilerle temasının kolay olabileceği bir ölçü kullandık. Bu sayede ürünlere erişimin oldukça basit olduğu algısını yaratarak tanıtımda maksimum verimi ulaşmayı hedefledik.
 • Ürünün yan yüzeylerinde de pleksi kullanımı gerçekleştirerek komplike bir bütünlük elde etmeyi hedefledik.
 • Ahşap Lake Pleksi Ledli Stand, Turkeyana Clinic için tasarlanmış olsa da, logoları çıkardığımız zaman pek çok alanda farklı ürün teşhirleri için kullanılabilecek ideal bir ayaklı stand modelidir.
 • Standın kurulum ve nakil işlemleri oldukça kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu özelliği ile kullanıcıya hem zamandan hem de efordan ekstra tasarruf sağlar.
 • Logoları her cepheden rahatlıkla görülebilir şekilde yerleştirdik bu sayede standın nerede olursa olsun belirgin olması hedefimize ulaşmış olduk
 • Ayrıca standda pleksi malzeme kullanarak temiz bir algı yaratmaya çalıştık. Bu da sağlık ve güzellik sektörü için küçük ama önemli bir detaydır

Pleksi Malzeme Nedir? Pleksi Malzemenin Özellikleri Nelerdir?

Pleksi, renkli ve renksiz çeşitlerde kullanılabilen plastik bir malzemedir. Çoğunlukla saydam olarak kullanılmasına karşın yarı saydam olarak da kullanımı oldukça yaygındır.

Kolay ve rahat işlenebilen delinebilen ve kesilebilen hafif bir yapıya sahiptir. Bu sebeple çoğu zaman tercih sebebidir. Pleksi renksiz ya da renkli olarak kullanılabilen plastik cam olarak da tanımlanmaktadır.

Piyasada genellikle bir buçuk iki buçuk milimetre kalınlığında düz levhalar şeklinde bulunur.

90 derece sıcaklıkta ısıtılarak yumuşatılır ve akabinde şekil verilir. Önceden hazırlanmış kalıplar ile istenilen biçimde şekil verilemeye müsaittir.

Camdan daha dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olmasına karşın camdan çok daha hafiftir.

Bu sebeple özellikle sık kullanılan eşyalar da camın yerini almıştır.

Pleksinin dezavantaj sağlayan tek özelliği thermodynamic bir yapıya sahip olmasından kaynaklı ısıya karşı dayanıklılığının oldukça az olmasıdır. ısıya dayanıklılığı az olan bu maddenin, kullanım alanlarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Her iç mekan ve her dış mekanda kullanıma uygun olmayabilir.

Pleksiglas Nedir?

 • Pleksiglas yani döküm malzeme, arzu edilen bütün şekillere rahatlıkla uygulanabilen bir malzemedir.Döküm levhalardır.
 • Pleksiglas, ekstruder levhalar gibi şişirmede, kesimde ve şekillendirmede sorun çıkarmayan oldukça kolay kullanılabilen malzemelerdir. Bu yüzden imalat aşamasında yapımı en zevkli olan malzemelerden biridir.
 • Genleşme katsayısı, yumuşama noktası, yoğunluk, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı
  yüksek, darbelere ve ışık geçirgenliğine karşı dayanıklıdır.
 • Pleksiglaslar cama oranla ışık geçirgenliğinde %92 daha korunaklıdır. Darbelere ise camdan tam 6 kat daha fazla dayanıklıdır.
 • Hem cam görünümlü olması hem de cam gibi keskin kenarları sahip olmaması sebebiyle cam kullanımı gerektiren hemen her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Yaralanmalara sebep olmaması özelliği ile pek çok sektöre ayak uydurmuş olan malzemelerden biridir
 • Pleksiglaslar, bakır sertliğinde olup kalınlıklarına göre 75 dereceden itibaren yumuşama özelliğine ve şekil verme özelliğine hazır hale gelebilmektedir.
 • İklim şartlarına karşı dirençli olması pleksiglaslara avantaj sağlayan bir diğer özelliktir. Solma, kırılma yapmaz iç ve dış mekanların kullanımlarında uygundur

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.