Site Rengi

Fuar Standı İle Akılda Kalmanın 2 Detayı

21.12.2021
1.979
Fuar Standı İle Akılda Kalmanın 2 Detayı

Fuar standı ile akılda kalmak sanıldığı kadar zor ve meşakkatli yollardan geçmiyor. KheironStand olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızı okuyarak hem fuarda dikkatleri üzerinize çekmeyi hem de en doğru fuar standı nasıl tasarlanır bunu rahat ve eğlenceli bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

1- Seçim Aşaması Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Bir fuar organizasyonun en vazgeçilmez parçası olan fuar standının nasıl seçildiği oldukça önemli bir konudur.

Fuar standı sizin fuar organizasyonun da kim olarak yer aldığınızı, neleri elde etmek istediğinize, hangi kitleye hitap ettiğinizi, sektördeki yerinizi, rakiplerinizle olan etkileşiminizi ve daha pek çok önemli olan ayrıntıyı belli eden, ayakta tutan ve yürüten ana materyaldir.

Fuar standı seçiminde sergileyeceğiniz ürünlerin ya da tanıtmak istediğiniz markanın kimliğine yakışır, vizyonunu belli eder şekilde bir tasarımdan yana olmalısınız. Her ne kadar ilk etapta düşünülmese bile bir markanın hangi yaş kitlesine hitap ettiği, hangi yaş aralığı için üretim sağladığı ile o markanın fuar organizasyonunda tercih edeceği stant birbiriyle bağlantılı olmalıdır.

Eğer siz ya da markanız orta yaş grubunun üzerinde yaş aralığına hitap eden ürünleri üretiyor ve satıyorsanız, reklamlarınız da ve afişlerinizde sade ve resmi bir dil kullanıyorsanız sizin için basit ve özellikleri bulunmayan bir stant kullanımı yanlış bir tercih olacaktır. Daha soft renklerin, daha kendini belli eden ana malzemelerin kullanıldığı bir stant tercih etmek hem hitap ettiğiniz kitle ile yürümenizin önünü açacak hem de markanızın ve ürünlerinizin vizyonunu doğru bir biçimde yansıtacaktır.

fuar-standi-ile-akilda-kalmanin-2-detayi

2- Fuar Standı Tasarımına Dikkat Edin

Pek çok markanın ilk etapta nasıl bir stant tercih edeceği konusunda kafası karışık olabilir nokta ve görünene göre pek çok marka ya da firma kendisi için en uygun fuar standı bulana kadar pek çok stant deneyimi elde ediyor. Fuar Standı Tasarımı konusunda markanın tamamen kimliğine uyacak bir üretim gerçekleştirilmelidir. Bunun için en önemli olan noktalardan birisi de çalışılacak olan stant üreticileridir. Stant tasarımı yapılmadan önce merak edilen, istenilen, bilinmesi gereken bütün detaylar karşılıklı iletişim halinde sunulmalı ve tasarım aşamasına öyle geçilmelidir. Eksik ya da yarım kalan bilgiler hem zamandan hem de ekonomik açıdan zarar etmenin sebebi olabilir.

Fuar standı tercihlerinde atlanmaması gereken diğer noktalardan biri de; bütçe kararlaştırılması yapmaktır. Bu belki de en önemli ve en kritik olan detaylardan birisidir. Markanın ya da kurumunuz için ayırmış olduğunuz bütçe, ürün sergilenmesi için anaparadan harcayacağınız tutar, fuar ziyaretçilerinin fuar organizasyonu esnasında keyifli vakit geçirebilmeleri için ayıracağız miktar ve bunlar gibi birçok ekstra ve plana dahil edilmeyen detay sizin bütçenizde sapmalara sebebiyet verebilir. Doğru ve uygun bir fuar standı bulmak hem bütçe açısından hem de markanın ya da firmanın vizyonu açısından biraz zorlayıcı olsa da dikkat etmeniz gerekenlere özen gösterdikten sonra çok da uzun bir yolculuk değil.

Ek Olarak; Hedef Belirleme

Fuar standı tasarımlarında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ile hedef kitlesidir. Tüm marka ve firmalar, bulundukları sektöre yönelik olarak bir alıcı kitlesi belirler. Bu kitle halihazırda hitap ettikleri ve kazanç sağladıkları bir kitle de olabilir, ulaşmak istenilen kitle de olabilir. Bu noktada henüz bir fuar standı tasarımı aşamasında iken marka ya da firma ile yakın temasta bulunup hedefi bilmek büyük önem taşımaktadır.

Örnek vermek gerekirse; A firması ağırlıklı olarak 18-25 aralığına satış yapıyor, doğal olarak daha fazla yaş aralığına sahip olmak istiyor. Bu noktada A firması için izlenecek en temel yollardan ilki; üretim faaliyetlerinde çok yönlü ve fonksiyonel hareket ederek yelpazeyi genişletmek. İkincisi ise; kullandığı reklam ve ürün teşhir araçlarında diğer kitleleri de harekete geçirmeye yönelik tasarımlar gerçekleştirmektedir.

Ürünleri kişilerle buluşturan pazar ağı ve reklam araçları sayesinde çok uç noktalarda olmamak koşulu ile tüm kitlelere hitap edebilmek ve tüm kitlelerin dikkatini çekebilmek mümkündür.

KheironStand olarak biz uzun yıllardan beri edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimiyle sizin ve markanız için en uygun Stand tasarımlarını gerçekleştiriyor ve kimliğinizi en soft şekilde yansıtmak için yıllardır çalışıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.