Site Rengi

Giriş Tabelası Tasarımı

Giriş Tabelası Tasarımı

Giriş tabelası tasarımı, günlük hayat rutinimiz de farklı mekanlarda ve farklı alanlarda sıklıkla karşılaştığımız ancak fark edemediğimiz araçlardır. Bir nevi ürün teşhiri de yapan giriş tabelaları bulunulan konum ile ilgili çok yüzeysel bilgi vermeye yaramaktadır. Genellikle bulunulan kafenin ya da restaurantın ismini, bahçeli olup olmadığını ya da içeriği hakkında kısa kelimelerle bilgi aktarımı sağlamaya yarar. Aynı zamanda bulunulan mekanım kalitesi vizyonu, hizmeti hakkında da bir fikir edinmemize yardımcı olmaktadır. Girişte tabelalarını bir insanla karşılaştığımız zaman yaşadığımız ilk izlenim gibi düşünebiliriz.

Giriş tabelası mekanla karşılaştığımız zaman onun hakkında edineceğimiz fikri önemli ölçüde etkiler. Mekana girmeye ya da mekandan bir şeyler satın almamızı sağlayacak olan esas unsurlardan birisidir ve ne kadar iyi değerlendirilirse uzun vadede kazancı da o kadar iyi olur.
Dikkat çekici kaliteli ve şık tasarlanmış giriş tabelası yalnızca kişileri kendine çekmekle kalmaz aynı zamanda akılda kalıcılığı da artırır. Tasarımı ve detayları çok konuşulan giriş tabelaları aslında en uygun fiyatlı reklam araçlarındandır. Giriş tabelası tasarımında neler yaptık hangi aşamaları dikkat etek ve mekan için hangi doğru adımları attık proje incelemesi kısmından görebilirsiniz

Giriş Tabelası Tasarımı Proje İncelemesi

 • Sefa-i Hürrem Shisha Lounge ve Restoran için tasarımını gerçekleştirdiğimiz giriş tabelası, her açıdan mekanın konforunu ve verdiği hizmeti yansıtabilmeliydi. Kafenin kalitesini ve vizyonunu belli edebilecek donanıma sahip bir giriş tabelası tasarımı yapma hedefimize ulaşmış olduk.
 • Siyah rengin üzerine kullandığımız yazı tipi ve yazı rengi sayesinde mekanda uyumu yakalarken aynı zamanda dikkat çekiciliği de sağladık.
 • Giriş tabelası üzerine yerleştirilmiş olduğumuz beş adet aydınlatma ile cafe ismini daha belirgin hale getirirken aynı zamanda ilk izlenimde parlak ve temiz bir hava yakalamayı başarabildik.
 • Giriş tabelası tasarımında üst kısımda belirginleştirdiğimiz oval hat içerisinde yeşil alanları doldurarak Sefa-i Hürrem ismini o kısma da yerleştirdik. Böylelikle konsept bir giriş tabelası tasarımı yapma imkânına sahip olduk
 • Birden farklı malzemenin kullanımını sağlayarak hem kombinasyonunu sağlamlaştırdık hem de farklı noktalar için en ideal malzeme kullanımını gerçekleştirerek dayanıklılığı arttırdık.
 • Mağaza girişi kompozit bir tasarıma sahip olan bu tabela alışılagelmiş restoran giriş tabelalarından ziyade sıra dışı ve ekstra büyüktür
 • Kompozit tasarım kullanımına yer vermemiz akılda kalıcılığı artırırken daha prestijli ve estetik bir görünüme kavuşmamızı da imkan sağladı.
 • Kurumsal mimarinin en önemli parçası olan tabela var için kullanışlılık ve uzun ömürlülük oldukça önemlidir. Kullandığımız dayanıklı ve sağlam malzemeler sayesinde yaptığımız bu giriş tabelası tasarımında iç mekanda ya da dış mekanda uzun ömürlü kullanımı hedeflemekteyiz

Giriş Tabelası Tasarımı Nasıl Olmalı? Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Giriş Tabelası Tasarımı, tabela kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu haline geldi. Sade ve ayırt edici bir mağaza/dükkan tabelasına sahip olmak, müşterilerin dikkatini çekip satış konusunda mağazanıza yönlendirme yapan en önemli reklam aracıdır.

Yeterince dikkat çekmeyen ve mağazanıza özgü detayları taşımayan bir tabela uzun vadede müşteri kaybetmenize satış grafiğinizin düşmesine sebep olacaktır.

Mağaza dükkan tabelası doğru bir planlama ile gerçekleşmelidir. Tabela sadece reklam değil aynı zamanda bir satış stratejisidir bu sebeple de oldukça önemlidir. Doğru bir planlama ile tasarlanmayan tabelaları insanlar anlamakta hatta görmekte bile zorlanabilirler.

Tabela bir reklam aracı olmasından kaynaklı insanların algısına yönelik tasarlanmalıdır. Hangi kitleyi hedef aldığınız tabela tasarımı için en önemli detaylardan biridir. Hedef kitlenizin mağazanıza yönlenebilmesi için dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunmaktadır.

 • İşletme olarak kimin dikkatini çekmek istiyorsunuz?
 • Hedef müşteri kitleniz kimlerden oluşuyor?
 • Tabeladaki yazı kimleri hedef alıyor?
 • İnsanları etkilemek? Reklam yapmak? Satış yapmak? Uyarmak? Bilgilendirmek?
 • Tabelanız sokaktan geçen insanları mağazanıza çekmek için dikkat çekici olmalı mı?
 • Özel bir indirim ya da etkinlik haftası mı yaklaşıyor?
 • Profesyonel bir tasarımla daha büyük ve kurumsal müşterileri mi etkilemek istiyorsunuz?
 • Yeni tabelanız sayesinde insanlar mağazanızı daha rahat bulabilecek mi?
 • Ziyaretçiler için ekstra yönlendirici tabelalara ihtiyacınız var mı?
 • Tabelanız insanlara yeni bir şeyler öğretecek mi?

Tabela tasarımı gerçekleştirmeden önce yukarıda sıralamış olduğumuz tüm detaylar planlanmalı ve tabela tasarımı buna göre gerçekleşmelidir. Tüm tabela tasarımlarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.