Site Rengi

Hazır Market İçi Raf

Min. 20 Adet
Hazır Market İçi Raf

Hazır market içi raf, hemen hemen her gün ziyaret ettiğimiz market ve bakkalların en temel teşhir araçları arasında yer alır. Hem kullanışlılığı hem de dayanıklılığı göz önünde bulundurulduğunda ürün teşhir araçları arasında en sık tercih edilen olması pek şaşırtıcı değil. Hazır market içi raflar nasıl üretilir, nasıl kullanılır, temizliği nasıl yapılmalıdır, ürün yerleştirme nasıl olmalıdır bu yazımızda sizler için derledik.

Hazır Market İçi Raf Proje İncelemesi

  • İlk olarak hedefimiz tek bir stantta bütüncül bir görünüm elde etmekti. Hazır market içi raf stand üretimimizde bu hedefimize ulaştık. Böylelikle kullanım alanı için daha şık ve rahat bir sonuç elde ettik.
  • Kullanılacağı alan ve sergileyeceği ürünler ile tamamen bir uyum içerisinde olmasını hedeflediğimiz hazır market içi raf stand kullanımında iki renk seçeneğimiz bulunuyordu. Siyah ve beyaz olan bu renk seçeneklerinden siyahı tercih ettik. Ürün fiyatlandırmalarının ve etiketlerinin bulunacağı alanda kırmızı rengi kullandık.
  • Nakliye ve kurulum açısından oldukça basit ve pratik bir kullanıma sahiptir. Market içinde kolay kurulum özelliği ile hem zamandan hem de efordan büyük tasarruf edilmesini sağlar.
  • Hiper ya da süper marketlerde kullanıma oldukça uygundur. Marketlerde satılan ürünler göz önünde bulundurulduğunda daimi tüm ürünlerin sergilenebilmesi için yeterli boy ve genişlik ölçülerine sahiptir.
  • Kullandığımız malzemelerin kalitesi ile birlikte uzun ömürlü bir kullanım sağlarken, kendi kategorisindeki birçok stanttan uygun fiyata sahiptir. Bu sebeple fiyat/ performans açısından ideal bir raf standıdır.

Hazır Market İçi Raflar Nasıl Kullanılır?

Hazır market içi raf kullanımda, nakliyat ve kurulum işlemlerinin dışında kullanıcının dikkat etmesi gereken tek bir nokta vardır: market içi raf dizaynının nasıl olacağı.

Market satışlarını etkileyen en önemli unsur market raflarının düzenidir. Ürünlerin satılmasını sağlayan ya da ürünlerin satışı üzerinde olumlu etki yaratacak olan hazır market içi raf kullanımının şeklidir. Basit ve çokta önemli olarak görülmeyen bu ayrıntı, uzun yıllardan beri marketlerde market sahiplerinin en çok dikkat ettiği konulardan biri olmakla kalmayıp, kendine has belli tekniklerin gelişmesini de sağlamıştır. Çok sıkışık, birbirinin peşi sıra dizilmiş ürünler, çok yüksekte veya çok alçakta sergilenen ürünler, birbiri ile alakası olmayan ürünler satışları olumsuz yönde etkilemektedir.

Raf Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sağlamlık ve Kalite

Kullanılan ürün teşhir standının sürekli sorun çıkarmaması oldukça önemlidir. Ekonomik açıdan da sürekli tamir ve düzeltme işlerine bir bütçe ayrılmasının önüne geçilmiş olur. Bu sebeple; raf kullanımlarında özellikle hazır market içi raf satın alımlarında hangi malzemeden üretildiğini bilmek, taşıyabileceği kg kapasitesi ve ömrü detaylı olarak öğrenilmelidir.

  • Market ile Uyum

Gelişen günümüz dünyası ile birlikte hemen her şey estetik kaygıları da beraberinde getiriyor. Güzel ve uyum içinde olan her maddeye karşı güvenimiz ve sempatimiz giderek artıyor. Bu sebeple, ürünlerin ve ürünlerin sergileneceği aracın aynı zamanda market ile olan uyumu da müşteriler üzerinde olumlu etki yaratıyor. Bulunmaktan keyif aldığımız her alanda vakit geçirme eğilimimiz daha fazladır.

  • Doğru Ekipmanlar ile Doğru Yerde

Hazır market içi raf kullanımlarında bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise, standın nerede sergileneceğidir. Yapılan araştırmalara göre, alışverişe ne alacağını bilerek gelen müşterilere bile ekstra satış yapabilmek mümkün görünüyor. Bunun için belli birtakım teknik bilgilere hakim olmak önemli. Market içerisinde raflar hangi bölümde duracak, manav reyonu nerede olmalı, kozmetik ürünleri ile temizlik ürünleri yan yana mı olmalı gibi pek çok farklı detayla birlikte hareket etmek önemli.

Market Raflarının Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Marketlerin temizliği uygulanan işin biçimine göre değişik şekillerde olabilir. Bu sebeple, market raflarının kullanıldığı bölümlere göre hem temizleme şekli hem de temizlik ürünleri farklılaşmaktadır. Çalışma saatlerinin fazla olduğu marketler, market açılmadan önce ya da kapandıktan sonra temizlenmelidir. Gün içerisinde rafların boşaltılması ve ardından silinip tekrar dizilmesi müşteriler açısından konforlu bir alışveriş olmayacaktır.

Açık gıda sunumu yapan (manav, kasap gibi) rafların temizliğinde kullanılan ürünler mümkün olduğu kadar az kimyasal içeriğe sahip olmalıdır. İyi durulanmalı ve kesinlikle kalıntı bırakılmamalıdır.

Hazır market içi raf temizliğinde ayrıca standın yapımında kullanılan malzeme de belirleyici olmalıdır. Örnek vermek gerekirse; ahşap standlarda ahşap için özel olarak hazırlanmış temizleyiciler kullanmak önemlidir.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.