Site Rengi

Oyun Hamuru Standı

Min. 40 Adet
Oyun Hamuru Standı

Oyun Hamuru Standı sıklıkla kırtasiyelerde, marketlerde, mağazalarda AVM’lerde karşımıza çıkmakta. Genellikle ahşap ya plastik malzeme kullanılarak üretilen bu stand modeli, üzerinde belli yaş grubuna hitap eden renklere sahip olup tasarımında dikkat çekiciliği esas alır. Özellikle küçük yaş gruplarının hem motor faaliyetlerini geliştirmesinde hem de eğlenmesinde ebeveynleri tarafından tercih edilen oyun hamurları, pek çok farklı markanın üretimi ile sunulur.

Bulunduğu sektörde çok sayıda rakip firma bulunan oyun hamurlarının sergilenmesinde ise dikkat edilmesi gereken farklı noktalar vardır. Rekabetin yüksek olduğu bu alanda ürün teşhir stantları bir numaraları reklam araçlarından biridir. Ceren Kırtasiye için tasarladığımız Oyun Hamuru Stand tasarımında nelere dikkat ettik ve proje incelemesine birlikte göz atabiliriz.

Oyun Hamuru Standı Proje İncelemesi

  • Ana malzeme olarak ahşap kullandığımız bu stant modelinde birden fazla malzemenin kullanımını sağladık. Böylelikle tasarımla daha uyumlu ve sağlam bir stand elde etme hedefimize ulaştık.
  • Odak noktamız yalnızca tek bir alana değil, pek çok alanda sergilenmeye hitap edebilecek bir stant tasarımı elde etmekti. Bu yüzden tasarımında çok yönlü hitap edebilmeyi esas aldık.
  • Zemin katı ile birlikte toplamda 4 adet raftan oluşan oyun hamuru standı, ürünlerin sergilenmesi için uygun en ve boy ölçülerine sahip olarak tasarlandı.
  • Standımız ön cepheden ve her iki yan cepheden de rahatlıkla görünebilir olarak tasarlandı.
  • Ürünün tasarımı, müşterilerle göz teması kurabilecek ve kolay erişim algısı yaratabilecek şekilde tasarlandı. Böylelikle yalnızca çok ürün sergileme düşüncesi yerine satış arttırma odaklı bir yol izlenmiş oldu.
  • Standın ön üst kısmında marka isminin yer alabileceği ve rahatlıkla görülebileceği bir alan mevcuttur.
  • Oyun hamuru stand tasarımında renkli ve çekici bir görünüm elde etmek istiyorduk. Bunu renkler arasında dikkat çekiciliği en fazla olan kırmızı rengini kullanarak sağladık. Aynı zamanda stant üzerine markaya ait ürünlerin renkli görsellerini ekleyerek tamamladık.
  • Ceren Kırtasiye için ürettiğimiz bu stand modeli, oldukça işlevli olup yalnızca oyun hamuru için değil diğer ürünlerin sergilenmesinde de kullanılabilir. Oyun hamuru standı üzerinde oyuncaklar, yapbozlar, oyun setleri rahatlıkla sergilenebilir.

Kırtasiye Standları Nasıl Kullanılır?

Kırtasiye standları pek çok farklı şekilde ve pek çok farklı malzemeden üretilebilmektedir. Kırtasiye standı dendiğinde genellikle boydan boya raflar gözümüzde canlansa da her farklı ürünün sergilenebilmesi için kendine özel bir tasarıma ihtiyacı vardır.

Kalemler, defterler, resim defterleri, boyalar, oyuncaklar, oyun hamurları, yapıştırıcılar ve benzerleri derken bu liste uzayıp gidebilir. Oyun hamuru standı gibi pek çok ürünün kırtasiyenin hangi alanında kullanılacağını belirleyerek kırtasiye standı kullanımına başlanabilir.

Kırtasiye stantlarında en önemli noktalardan biri, standın hangi malzemeden üretildiğidir. Kırtasiyeler sık uğrak noktalardan olduğu için dayanıklı ve sağlam malzemelerden üretilmiş ürün teşhir stantlarının kullanımı çok daha iyi olacaktır. Oyun hamuru standı gibi ürünlerin sergilenmesinde ahşap ya da plastik malzeme kullanımı daha uygundur.

Müşterilerin alışveriş düzeni algısına göre yerleştirilen stantlar, alışveriş üzerinde olumlu etki yaratacak ve satışları attıracaktır. Bu sebeple küçük bir ayrıntı gibi gözüken bazı noktaların üzerinde durmak önemlidir.

Vakum Kırtasiye Standı Kullanımı başlıklı yazımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ürün Teşhirinin Önemi

Ürün teşhiri, gelişen dünya buna paralel olan pazarlama dünyasında belki de son yüzyılda en çok üzerine düşünülen konulardan biri haline geldi. Tüketimin her geçen gün artması ve pazar alanlarının birbirine rakip birçok marka ile dolması teşhir ve reklamı tetikleyen başlıca temeller haline geldi. Üretimin ve tüketimin hızlı bir şekilde artması büyük bir rekabet ortamı yaratırken aynı zamanda da reklam dünyasının hızla kendini geliştirmesine ve pek çok farklı ürün teşhir aracının yoğun kullanılmasına olanak sağladı.

Bunlardan en sık tercih edilen ürün teşhir araçlarından biri ise stantlar oldu. Stantlar, yalnızca reklam ve PR yapmak için değil aynı zamanda uzun vadede kullanım için sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Her iki başlıca niteliği taşıyabilen bu ürünler, uzun soluklu ve düşük maliyetli reklam yapabilmenin ise bir numaralı kaynağıdır.

Ürün teşhirinde, sergilenecek ürüne ve standın nerede kullanılacağına dikkat etmek gerekir. Oyun hamuru standı gibi hedef kitlesi belirlenmiş olan ürünler için stant tasarımı yapmak ya da stant tercihinde bulunmak daha kolaydır. Bu sebeple stant tercih etmeden önce hedef kitlesi belirlenmeli ve kitlenin talepleri doğrultusunda bir yol izlenmelidir.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.