Site Rengi

İzmir Agro Expo Organiq Fuar Stand

İzmir Agro Expo Organiq Fuar Stand

İzmir Agro Expo Organiq Fuar Stand tasarımı ve özellikleri hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz..

Stand; reklam, tanıtım, satış gibi hedeflere ulaşmak amacıyla her sektörde tercih edilen başlıca araçlardan biridir. Standlar özellikle fuar organizasyonlarında katılımcı firmalar tarafından kullanılır. Sektöre henüz adım atmış yeni marka ya da firmaların kendilerini göstermesi, firmaların rakip firmalarla yarışabilmesi, sektördeki ismin korunabilmesi, satış yapılabilmesi gibi pek çok amaç ile kullanılır. Standlar, doğrudan marka veya firmayı yansıtacak ve hakkında ilk izlenimi oluşturacağından kaynaklı bütün sektörlerde en çok özen gösterilen reklam araçlarındandır. Standın doğru tasarlanması, uygun malzemeden tasarlanması, doğru konumlandırılması, firmayı ve vizyonu yansıtabilmesi büyük önem taşır. KheironStand olarak uzun yıllardır fuar standı üretmekteyiz. İzmir Agro Expo Organiq Fuar Stand da bunlardan bir tanesidir.

İzmir Agro Expo Organiq Fuar Stand Özellikleri

 • Tamamen ahşap üzerine beyaz kullandığımız ve yeşil-turuncu renklerle canlandırdığımız bu stand tasarımımız, 12mX4m:48m2 alan için tasarlanmıştır.
 • İzmir fuar organizasyonu için tasarlamış olduğumuz bu fuar standında stand üzerinde tüm alanların değerlendirilmesini sağladık.
 • Oluşturduğumuz 3 katlı duvar için gömme raflar ile stand içi kullanımı arttırdık. Böylelikle maksimum verim elde edilmesini sağladık.
 • Yine aynı şekilde duvar içi gömme raflarda olduğu gibi sütun içi ara raf kullanımı sağlayarak alandan tasarruf ettik.
 • 200 cm’lik strafor üzerine yerleştirdiğimiz 3 adet kabartma logo kullanımı ile estetik açıdan daha doyurucu bir görsel kullanımı hedefledik.
 • Stand aydınlatmasının yalnızca belirgin ve odak noktalarda olmasını sağlayarak fuar organizasyon alanlarına en uygun kullanımı uyguladık. Sütun üstünde kullandığımız 20 cm’lik ışık bantları ile daha belirgin hale getirmiş olduk.
 • 12mX4m:48m2 alan için tasarlanmıştır.

Fuar Organizasyonlarında Ahşap Stand Kullanımı ve Önemi

Ürün teşhir standları, fuar organizasyonlarının şüphesiz en önemli ve en göz önünde olan parçalarıdır. Hem markalar için hem de fuar ziyaretçileri için teşhir standları büyük önem taşır. Markanın kimliğini, vizyonunu, ürününü ve pazarlama stratejisini ortaya çıkaran standlar pek çok farklı şekilde üretilebildiği gibi, pek çok farklı malzemeden de üretilebilmektedir. Plastik, metal, ahşap, tel, karton ve benzeri gibi birçok malzemeden imalat sağlanabilmektedir.

Bunlardan en sık tercih edileni plastik ve ahşap stand türleridir. Plastik, fiyat/performans olarak istenileni karşılama konusunda oldukça iyi bir tercihtir. Plastik standları günlük hayatta pek çok noktada görebilmemiz mümkündür. Özellikle bakkal ve marketler, eczaneler, pastaneler, cafeler, büfeler, sinema salonları,  AVM’ler ve kitapçılar plastik standları en çok gördüğümüz noktalardır.

Ahşap standlar ise, plastik standlar kadar çok kullanılmasa da en çok tercih edilen stand türlerindendir. Ahşabın dayanıklı yapısı ve estetik görünümü pek çok ürünün teşhiri için oldukça elverişlidir. Ahşap standlar, plastik standlara ek olarak; aktarlarda, büyük ve zincir marketlerde, restoran ve kafelerde, fuar organizasyonlarında ve daha pek çok yerde kullanılır.

Stand kullanımında ahşap malzeme tercih etmenin pek çok avantajı vardır. Bunları şöyle özetleyebiliriz:

 • Ahşap, sert ve dayanıklı bir malzeme olduğundan kaynaklı ağır ve büyük ürünlerin teşhiri için uygundur.
 • Natural görüntüsü sayesinde doğal yaşam temalı tüm ürünlerle uyum sağlar.
 • Estetik ve şık tasarımlar ile hemen her sektörde ve her ürün grubunda kullanıma elverişlidir.
 • Geri dönüştürülebilir ve çevre dostu olduğu için doğaya zarar vermez.
 • Diğer pek çok stand türüne göre daha uzun vadeli kullanılabilir.
 • Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilir.
 • İhtiyaca göre monteli/ demonteli gönderimi sağlanabilir.
 • Kurulum ve nakil işlemleri kolay ve pratiktir.
 • İstenilen boyut ve ölçüde tasarlanabilmektedir.

İzmir Agro Expo Organiq Fuar Stand Üretiminde Nelere Dikkat Ettik?

Stand üretimine geçmeden önce henüz tasarım aşamasında dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi hangi materyal kullanımı sağlanacağı konusudur. Her ürün, teşhir edilmesi için ayrı malzemeler ister. Örnek verecek olursak, baharat teşhiri ya da sunumu için metal stand kullanımı yerine ahşap stand kullanımı tercih etmek çok daha etkili ve estetik duracaktır.

İzmir Agro Expo Organiq Fuar Stand tasarımında hem kullanılacak alanın fuar olması hem de alanı yönetecek malzemenin kaliteli olması gerektiğinden kaynaklı ahşap kullanımı tercih ettik. Alanı daha geniş ve temiz göstermek amacı ile bu standda kullanacağımız renk seçimi bizim için çok önemliydi. Beyaz renk kullanımı en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biri oldu. Bunu canlandırarak hem dikkat çekiciliği attırdık hem de daha şık görünmesini sağladık. Aynı zamanda alanı büyütmek için eklediğimiz aydınlatmalar beyaz tercihimizle beraber kullanımda istediğimiz sonucu verdi.

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.