Site Rengi

Kırtasiyelerde Kitap Standı Yeri ve Önemi

04.02.2020
3.101
Kırtasiyelerde Kitap Standı Yeri ve Önemi

Kitap Standı

Kitap Standı önemi, kırtasiyelerde ürün standı kullanımının avantajları, kitap standı fiyatları ve kitap teşhir standı çeşitleri ile ilgili yazımızı sizin için derledik. 

Basılı yayınların sergilenmesi, belli standartları gerektirmektedir. Kitapların sergilenmesi de bu noktada özel endüstriyel stand tasarımlarını gerektirmektedir. Her yerde kitap standı belli standartlara sahip biçimde tasarlanabilmektedir. Genellikle ahşap stand türleri kullanılarak geliştirilen bu ürünler, geleneksel kitaplık biçimindeki raflar kullanılarak imal edilebileceği gibi, ürünlerin kapaklarının bütün halinde görülebileceği daha etkili teşhir ekipmanları formunda da üretilebilir. Bağımsız birimlerde, belli ürünlerin teşhiri için özel stantlar da kullanılabilmektedir. Örneğin best seller veya yeni çıkan ürünlerin mağaza içerisinde öne çıkarılması için farklı stand türleri inşa edilebilir. Bu noktada müşteri ihtiyacının ne olduğunu belirlemek ve müşteriye uygun ürün teşhir standını tasarlamak bizim görevimizdir.

Başta kırtasiyeler, kitap fuarları ve kitap satan mağazalar olmak üzere birçok indoor ve outdoor mekanda görebileceğimiz kitap stantları, farklı amaçlarla organize edilen etkinliklerde de karşımıza çıkmaktadır. Birçok farklı modeli bulunan kitap stantları, ahşap kitap standı , plastik, metal kitap standı gibi malzemelerden çok değişik tasarımlar ve ölçüler ile üretilebilmektedir.

Kitap stantları, müşterilere kitapları sunmak için en etkili olan ürün teşhir standları arasında yer alır. Amacına uygun olarak tasarlandığı takdirde, müşterilerin ilgisini rahatlıkla çekmekte ve özellikle kitap günleri gibi organizasyonlarda herkesin dikkatini kitaplar üzerine toplayabilmektedir. KheironStand’ın kitap standları konusunda da ürün skalası oldukça geniştir. Birçok standart stand çözümlerimiz olduğu gibi talep ettiğiniz takdirde size özel tasarladığımız ve ürettiğimiz standlara sahip olabilirsiniz. Bunun için firmamız ile telefon ya da e-posta ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kitap Standı çeşitleri

Kitap Standları Ağırlıklı Olarak Nerelerde Kullanılmaktadır?

Kullanılan yerden çok öncelikle stand ismini kategorize etmek daha doğru olacaktır. Nasıl ki; bir kalem standına “kalem standı” diyorsak, ana kategorisi “kırtasiye”dir.

Stantların tasarımları kullanım alanlarına göre planlanmaktadır. Buna göre üretimleri sağlanmaktadır. Buradaki gaye kullanım açısından her hangi bir sorun yaşanmadan en doğal bir biçimde ürünün önüne çıkmadan bir stant tasarlamaktır. Yaygın olarak kullanılmakta olan ürün teşhir standları kullanım alanları bakımından oldukça geniş bir alana hitap etmektedir. Kitap stantları sadece kitapların sergilenebilmesi bakımından tasarlanmış ve kullanılmakta olan stant türü olsa da sahada,evlerde veya ofislerde bu amacın dışında çok fazla kullanıldığına şahit olmaktayız. Kitapçılarda çok fazla kullanılan kitap stantları için içiçe geçmiş sektörlerin bir parçaası diyebiliriz. Çünkü günümüzde kitapçılar,aynı zamanda kırtasiye mağazası görevini de üstlenmektedir.

Buralarda kitapların türlerine göre stantlar yapılmaktadır. Stephen King okuyan insanların olduğu yerde bulunmakta olan stant farklı özelliklere sahip iken Barbara Cartland gibi aşk konularını konu edinmekte olan yazarların bulunduğu stantların yapısı diğerlerine göre farklılık içermektedir. Kitap standı kullanım alanları bakımından kırtasiye ürünleri satmakta olan yerlerde de kullanılmaktadır. Bu nedenle de kırtasiye standları başlığı altında rahatlıkla inceleyebiliriz.

Ürünlerin kullanımındaki kullanılan malzemeler farklılıklar göstermektedir. Tel olarak üretiminin yapıldığı ve kullanımının bulunduğu kitap stantlarının bulunduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra metal olarak üretiminin yapıldığı ve kullanılmakta olan kitap stantları da bulunmaktadır. En fazla kullanılmakta olan kitap stantları ahşap olarak üretilmekte olan kitap stantları olduğu bilinmektedir.

Kitap stantlarının kullanılmakta olduğu yerlerden biriside dergi satışının yapılmakta olduğu mekanlar olarak bilinmektedir. Bu mekanlar içerisinde de bu stantlar kullanışlı olması bakımından oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Kiosk tarzı yerlerde ufak tefek kitap satışının yapılması gibi durumlarda ufak çaplı olarak kullanılmaktadır. Kütüphanelerde de kullanılmakta olan bir stanttır.

Stand Fiyatları

Kitap standı fiyatları için belirlenen kıstas doğal olarak üretiminde kullanılan materyaldir. Yani sizler işletmenizde hangi ürünü tercih ediyorsanız sizden talep edilen ücrette bu yönde farklılık göstermektedir. Uygun ve dayanıklı bir ürün istiyorsanız tercihiniz metal kitap standından yana olabilir. Bu durum fiyatlarla doğru orantılı olmak zorunda değildir. Metal standlar, pleksi(akrilik) stantlara göre daha ucuz ve sağlamken, pleksi standlar ile daha premium bir görüntü elde edebilirsiniz. Yine bu noktada dikkat edilmesi gereken konu pleksi standın konulacağı yerin, geçiş trafiğinin yoğun olmaması, standın güvenliği açısından önem teşkil eder.

Kitap Standları Çeşitleri

Kitap stantları öncelikle üretiminde kullanılan malzemeye göre farklı olabilmektedir. Üretiminde kullanılan malzeme ürünün dayanıklılığını ve kalitesini doğrudan etkilemektedir. Çeşitleri öncelikle metal kitap standı, ahşap kitap standı ve pleksi kitap standı olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır.

PR ve Tanıtım Çalışmaları ve fuar organizasyonları gibi tüm etkinlikleriniz içi KheironOrganizasyon’a ulaşabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.