Site Rengi

Sunum Stand Kullanımı Hakkında

27.02.2020
1.660
Sunum Stand Kullanımı Hakkında

Sunum Stand, Her sektörden markanın ihtiyaçlarına göre belirlenen, etkinlik ve benzeri organizasyonlarında ikram edilecek atıştırmalık vb.  için tasarlanan stand türleridir.

Bir ürünün sektörde tanıtımını yapmak, potansiyel müşterilerin ücretsiz test ettirmek amacı ile yapılan tanıtım etkinliğine kısaca Sunum denir.

Bu etkinlikte kullanılmak üzere üretilen standlara Sunum Standı denir. Potansiyel müşteri ve sektörce tanıtımı yapılacak ürünün standı da gösterişli ve görsel zenginliğe sahip olmalıdır. Basit bir masanın üzerinde yapacağınız sunumla, bir Sunum Standı ile yapacağınız sunum standı arasında ciddi bir fark olacaktır.

Sunum standları belli özelliklere sahip olmalıdır. Bu standlarla beraber kullanılan tüm ortam bileşenlerinin de aynı amaca hizmet eder şekilde dizayn edilmesi önemlidir. Dizaynın dışında, Sunum Standı Yapımı da bu bakımdan yüksek önem taşımaktadır.

Ürün standlarının çok sayıda çeşidi bulunur. Sunum Standları da bunlardan biridir. Marketlerde, dükkanlarda olduğu gibi lansmanlarda fuarlarda, konferans ve seminerlerde, neredeyse tüm organizasyonlarda sunum stanları kullanılabilir.

Bu standlar herhangi bir ürünün kendisi yada broşürü için de kullanılabileceği gibi çoğu zaman yiyecek, içecek tanıtımlarında kullanılır. İster istemez bu tarz standlar kullanıldığında ürünün albenisi artacak, tüketici kararları iyi yönde etkilenecektir.

Bu standlar, cam, plastikahşap gibi çeşitli malzemeden üretilebilmektedir. Ürüne en uygun malzemeden üretilmesi işlevselliği arttırdığı gibi yine Sunum Standları kurulacağı alana ve ürüne uygun büyüklükte ve şekilde üretildiğinde çok daha sonuca odaklı olmaktadır.

Aslında marketlerde kullanılan ve ürün tattırılan standlar, tadım standı veya tanıtım standı adı ile de adlandırılabilir.

Sunum Stand

Sunum Standı Çeşitleri

Çok sayıda sunum standı türü mevcuttur. Genellikle marketlerde tek tip standlar kullanılıyor olsa da daha efektif sonuçlar almak için özel tasarım standlar da kullanılabilir.

Bu sebeple en uygun standı bulmak için tüm stand çeşitlerini araştırmaktansa stand tasarım ve üretim yapan firmalarla temasa geçilip, ortam ve ürüne en uygun standı seçmek çok daha uygun olacaktır.

Bu sebeple Ahşap Sunum Standı, Pleksi Sunum Standı gibi türler içinden seçim yapmak gibi malzeme tercihleri ortaya çıkacaktır.

Bu kelime makalede az bahsedilmiş olsa da, aslında düğün, nişan, davet, lansman,gala gecesi gibi organizasyonlarda kullanılan ikram standlarıdır. bu sebeple dekoratif, göz alıcı ve şık tasarımlardan oluşmaktadırlar.

Aynı zamanda zarif ve klas tasarımlardan oluşmaktadırlar. Genellikle nişan ve düğün yapan organizasyon firmaları tarafından çok tercih edilmektedirler.

Üzerlerinde genelde atıştırmalıklar, mezeler, ara sıcaklar, süsler ve çeşitli ikramlar servis edilebilir.

Sunum Stand Fiyatları

Her bütçeye uygun sunum standları bulunur. Standı fiyatları oldukça düşük seviyelerden başlayıp çok yüksek rakamlara ulaşabilir.

Burada yapılması gereken dediğimiz gibi öncelikle tasarım ve üretim yapan firmalarla temasa geçilip, ortam ve ürüne en uygun standı seçmek olacaktır.

Birçok farklı malzemeden, farklı ölçü ve tasarımlarla üretilebilen sunum standları için bir bütçe oluşturulmalı kalan adımlar ona göre atılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.