Site Rengi

Ucuz Fuar Standı Alınır Mı?

23.02.2020
3.381
Ucuz Fuar Standı Alınır Mı?

Ucuz Fuar Standı Alınır Mı? Ucuz Fuar Standı Kullanışlı Mıdır?

İlk olarak şunu söylemeliyiz ki, ucuz fuar standı demek işlevini tam olarak gerçekleştiremeyecek, geçiştirme amaçlı satın alınmış stand demek değildir. Her ne kadar ucuz kelimesi kalitesiz gibi bir çağrışım yapsa da bu her zaman geçerli değildir. Bazen projenize en uygun Fuar Standını yada ürün standını üretilen malzemesini değiştirerek yada farklı özellikler çıkartarak maliyetini düşürebilirsiniz.

Ürün Organizasyonları; çok sayıda potansiyel müşterinin ziyaret ettiği, sektörün ileri gelenlerinin katıldığı bir alandır. Buraya katılarak belli bir maliyeti göze almışız demektir. Üst paragrafta anlattıklarımız açıkçası genelde istisnai durumlar için geçerlidir. Açıkçası başarılı bir fuar standınız yoksa, fuarın istediğiniz gibi sonuçlanmaması riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Demek istediğimiz aslında Ucuz Fuar Standı sizin marka ve firmanıza göre değişiklik gösterir. Asıl amaç ucuz fuar standı değil, marka ve ürün değerine en uygun kalite ve özelliklere sahip makul fiyatlı standı bulmaktır.

Fuar standı fiyatlarını çok sayıda özellik etkiler. Küçük yada büyük her stand ürün teşhir edilen bir alana sahiptir. Bu alanın büyüklüğü ister istemez fiyatını direkt etkileyecektir. Teşhir alanının ne kadar detaylı olduğu, elektronik cihazlarla desteklenip desteklenmediği de önemli maliyet belirleyici kriterlerdir. sonra ziyaretçilerin ağırlandığı masa ve sandalyelerin sayısından, ikramların çeşitliliğine kadar fuar maliyetini etkileyen bir çok parametre vardır. Karşılama bankosu ve ikram bankosu yine hemen hemen her standın olmazsa olmazlarındandır.

Ucuz Fuar standı

Ucuz Fuar Standı Kurmanın Yolları

Eğer daha düşük bir bütçeye sahipseniz, fuar alanının çok da merkezi olmayan bir bölümünde stand alanı seçmelisiniz. Yine de ziyaretçiler tarafından fark edilir bir yerde olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca standı alma yerine Fuar stand Kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Stand hostesleri kiralama yerine varsa firmanızda ki personellerden faydalanabilir, daha az maliyetli yiyecek ve içecek ikramlarını tercih edebilirsiniz. Fuarda sunulacak  hediyeleri daha az maliyetli olanların arasından seçmek maliyetleri düşürmek anlamında büyük avantaj sağlayacaktır.

Hatta bazı broşürleri digital ortamda paylaşarak hem potansiyel müşteri bilgileri alınabilir hem de daha az maliyetle katalog gibi bilgiler paylaşılabilir. Ancak hatırlamak gerekir ki, daha kaliteli ve şık bir stand her yanı ile kendini belli eder ve standınıza daha fazla misafir çekeceği anlamına gelir. Fuar stand çeşitleri bu yüzden karar verirken oldukça önem kazanmaktadır.

Stand Ucuz Ama Dikkat Çekici Olabilir

Diğer taraftan bakıldığında ikramlarınız, standınız ve benzeri fuar materyalleriniz çok çeşitli ve gösterişli olmayabilir. Yine de ziyaretçilerinize göstereceğiniz güler yüz ve sıcaklık ile çok daha anlamlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Fuar alanları ve fuar alanlarında ki en stratejik amaçların başında, bu alanlarda kurulacak ticari ilişkiler gelmektedir. Bu anlamda fuar standında firmanızı temsil edecek kişinin, marka veya ürünle ilgili bili donanımı çok büyük önem taşımaktadır. Burada kurulacak ticari ilişkiler, müşteri portföyü oluşturmak ileriye yönelik büyük yatırım adımlarıdır.

Aynı kalitede ve özellikte standlar için de piyasada farklı fiyatlar bulabilirsiniz. Dolayısıyla Ucuz Fuar Standı ararken muhakkak aynı tasarım üzerinden fiyat araştırması yapmalı, en uygun standı bu şekilde seçmeliyiz. Birkaç fuar deneyiminden sonra, mutlaka stand imalatçıları ile çalışmaya başlayacaksınız. Ürünün kaliteli ve fiyatının uygun olduğunu bildiğiniz bu Stand Firmaları size en az maliyetle en uygun Standı tercih etmenizde yardımcı olacaktır.

Stand Tasarımı Malzemeleri

Stand tasarımı esnasında kullandığımız malzemeleri proje kısmında belirleriz. Nasıl bir üretim yapmak istediğimiz bu noktada önemlidir. Yaptığımız tasarıma uygun malzemelerin kullanımını tüm süreçleri göz önünde bulundurarak tercih ederiz. Örneğin; üretmek istediğimiz stand, modüler stand ise alüminyum malzeme kullanımı sağlıyoruz.

Modüler standlar; takılıp çıkarılan, birbiriyle uyumlu parçalardan oluşur. Oldukça opsiyonel ve fonksiyoneldir. Tül, pleksi, cam, pvc, ahşap, suntalam ve benzeri gibi birçok malzemeyle kombine edilir. İstediğimiz ölçülere uygun üretebildiğimiz modüler standlar, özellikle fuar organizasyonlarında sıklıkla karşımıza çıkar.

İsteğimiz ahşap stand kullanmak üzerineyse; sunta ve suntalam kullanırız. Şık, kaliteli ve estetik bir görünüme sahip olan ahşap standlar oldukça dekoratiftir. Görünümü doğal ve organik olan ahşap malzeme, en yaygın kullandığımız stand modelleri arasındadır. Temiz, kaliteli ve şık görünmesi sebebiyle birçok markadan talep görür.

Bu noktalarda önemli olan, yapmak istediğimiz stand tasarımıyla hangi kitleye ulaşmak istediğimizdir. Ayrıca sergileyeceğimiz ürünlerin de tasarım malzemesi seçiminde etkisi vardır. Stand tasarımlarında ana malzemelere karar vermek, detayları belirlemekten daha kolaydır. Gelişen tasarım teknolojileri sayesinde artık tüm sektörleri temsil edecek malzemeler neredeyse belli. Gıda ve sağlık sektörü için daha doğal görünen ahşap malzeme, endüstri sektörü için metal, ilaç ve kozmetik sektörü için plastik- pleksi malzeme gibi seçenekler vardır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.