Site Rengi

Vademsaş Ulaştırma Şurası Fuar Standı

Vademsaş Ulaştırma Şurası Fuar Standı

Vademsaş Ulaştırma Şurası için tasarlamış olduğumuz 50 m2’lik ahşap fuar standı işidir.

Voestalpine Kardemir Demiryolu Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi‘ni temsil etmek üzere gerçekleştirdiğimiz bu fuar standında üzerinde dikkatle durduğumuz pek çok ayrıntı yer almaktadır. Hem şirketin vizyon ve misyonuna uygun bir tasarım yapmayı hem de her bir metrekareden en ideal verimi elde etmeyi hedefledik. Vademsaş Ulaştırma Şurası Fuar Stant tasarımında hangi aşamaları ne şekilde gerçekleştirdik birlikte inceleyelim..

Vademsaş Ulaştırma Şurası Fuar Standı Proje İncelemesi

 • 50 m2’lik değerlendirmeye çok müsait olan bir alan üzerinde yoğunluklu olarak ahşap malzeme kullanımı sağladık.
 • Bu projede esas amacımız VADEMSAŞ ziyaretçilerine konforlu ve ferah bir alan sunmaktı. Bu sebeple Vademsaş fuar standında hem şirkete hem de ortama en uygun gördüğümüz kırık beyaz tonlarının hakim olmasını istedik. Bu renk kullanımı standın estetik görüntüsü için büyük avantaj sağladı.
 • Fuar standında kullandığımız alan hem metrekare açısından geniş ve yeterli olduğundan kaynaklı kullanmayı dilediğimiz bütün eklemeleri geniş ve rahat bir biçimde fuar standı içerisine yerleştirebildik.
 • Fuar standı tavan bölümünü tamamen açık bırakarak kapalı alanın getirmiş olduğu boğuculuktan uzaklaşmayı hedefledik. Açık tavan kısmımıza demiryolunu simgeleyecek ahşap formlar yerleştirdik. Ve bu ahşap malzemelerle birleşik olarak zemine kadar uzanan demir kolon kullanımı sağladık. Fuar standına ilk bakışta çekiciliği arttırmak için kullanmış olduğumuz demir kolon üzerine televizyon yerleştirdik.
 • Üç cephesi kapalı Vademsaş fuar stantta bütün duvarları şirketi yansıtacak dijital baskı resimlerle değerlendirdik. Bu sayede bembeyaz görüntüyü renklendirmiş ve ziyaretçilerimizin stand içerisinde daha fazla görsel ile iletişim kurmasını sağlamış olduk.
 • Vademsaş fuar standında demiryollarının vazgeçilmez temsilcisi olan ağaç minyatürlerine de yer vererek daha doğal ve rahatlatıcı bir görüntü elde etmeyi başardık.
 • Stand içinde standın ana tema renkleri ile uyumlu masa ve sandalye kullanımı aynı anda pek çok misafiri rahatça ağırlayabilecek şekilde konumlandırıldı. Aynı anda 16 misafiri ağırlayabilecek toplam 4 masa ve 16 sandalye kullanıldı.
 • Logolandırma ve Şirket isimleri 3 boyutlu biçimde yerleştirildi. Stand boyunca kullanılan tüm aydınlatmalar, tasarımın renkleri ile birleştiğinde abartıya kaçmayacak ve estetik bir görüntü oluşturacak şekilde ayarlandı.
 • Profesyonel ekibimiz tarafından Vademsaş Ulaştırma Şurası Fuar Standı için en uygun malzemelerin seçimi yapıldı. %100 hatasız ve temiz işçilikle Vademsaş Ulaştırma Şurası Fuar Stand projesi tamamlandı.

Vademsaş Ulaştırma Şurası Fuar Standı Özellikleri

 • Ahşap Fuar Standı, ilgi çekmeye yönelik tasarlandı ve üretildi.
 • Markanın 2 boyutlu logosu 3 boyuta taşınarak, stand üzerinde dikkat çekici bir algı oluşturuldu.
 • Fuar organizasyonlarında misafirlerin konforu öncelik alınarak tasarım gerçekleştirildi.

Vademsaş Fuar Standının Önemi

 1. Fuar Stantı, uygulama ve tasarım değerlendirilirken öncelikle şirketin kendisini konumlandırdığı yer ve sergilediği kimlik önemlidir. Bazı fuarda ürünleri teşhir şekli önemli iken, bazı fuarlarda ise şirketin ya da firmanın ismi önemlidir. Vademsaş Standının, şirket kimliğini en iyi şekilde temsil etmesi oldukça önemliydi. Bu sebeple; tasarım öncesi hazırlıklarda bu konuya dikkat edildi. Bu sayede misafirlerin fuarda, mümkün olduğunca Vademsaş’ı tanımaları hedeflendi.
 2. Tüm resmi kurum ve kuruluşların ve bu kuruluşları temsilen yetkililerin, bulundukları alanlarda faaliyetlerini sunmak için en iyi derecede bir çalışma sağlamaları gerekir. Dolayısıyla bu noktada, düzenlen bir etkinliğin ya da fuar organizasyonunun sunuluş şekli hayati derecede önem taşımaktadır. Düzenlenen  fuar organizasyonu ve benzeri türden etkinliklere de akıllarda kalıcı şekilde hazırlanılması çok önemlidir. Yetkililerin hem kendi kitlesi, hem rakip kitleyle buluştukları bu türden etkinlikler ön plana çıkmak ve rekabet alanında kalıcılığı sağlayabilmek açısından önemlidir. Bu tarzdan etkinliklerde ve fuar organizasyonları sunumlarında hemen her ayrıntıda mükemmeliyetçi davranılmalıdır.
 3. Kullanılan standlar şık ve kullanımı rahat olan stand türlerinden olmalıdır. Standlar faaliyetlerin bir anlamda kitle ile buluştukları platformlar olduğu için, stand üzerinde yer alan en ufak ayrıntılar dahi temsil edilen şirkete veya firmaya uygun olmalıdır.
 4. Bu gibi fuar organizasyonlarına hazırlanırken gözden kaçan, yeterince titiz davranılmayan ve eksik kalan detayların olması ileri tarihli planlama ve organizasyonlarda zor durumda kalmaya sebep olabilmektedir. Bu sebeple; özellikle resmi kurum ve kuruluşların içinde bulundukları tüm organizasyonlarda görsel açıdan hafızalarda yer edinebilmesi için kullanmış oldukları fuar standının tüm detaylarına büyük özen gösterilmesi gereklidir.

Fuar standlarının tasarımı, kullanımı, taşınması ve diğer tüm detayları öğrenmek için Fuar Standı Hakkında Her Şey başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.