Site Rengi

Livepharma İlaç Kongre Standı

Livepharma İlaç Kongre Standı

Livepharma İlaç için tasarımını gerçekleştirdiğimiz Livepharma İlaç Kongre Standı, birden fazla malzemenin kullanılması ile oluşturulmuştur. İdeal bir kongre standına ait tüm özellikleri barındıran bu ahşap stant, kullanacağı ortamda rahat ve konforlu bir deneyim imkanı sunar. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve alana profesyonel bir biçimde uygulanması sayesinde hem verimli hem de fonksiyonel kullanım avantajları sunmaktadır. Toplantı, seminer, kongre ve fuar organizasyonları gibi alanlarda sıklıkla kullanılan standlar; markanın ve firmanın imajı büyük önem tutmaktadır. Aynı sektörden ve farklı alanlarda çok sayıda kişinin katılım gösterdiği bu tip organizasyonlarda firmayı temsil edecek standın tasarımı organizasyonun gidişatından başlayarak tüm firma kariyerine etki edebilmektedir.

Tasarımın şıklığı ve firmayı yansıtması ne kadar başarılı olursa, akıllarda bırakılacak imaj ve iyi izlenimler de o kadar iyi olacaktır. Özellikle ilaç, kozmetik ve gıda sektörü gibi direkt olarak insan sağlığının söz konusu olduğu alanlarda doğal ve sağlıklı imajı yansıtabilmek büyük önem taşımaktadır. Livepharma İlaç için tasarladığımız Livepharma İlaç Kongre Standı tasarımında neler yaptık ve hangi aşamalara dikkat ettik Proje İncelemesi başlığında göz atabilirsiniz.

Livepharma İlaç Kongre Standı Proje İncelemesi

  • Alışılagelmiş kongre stantlarının dışına çıkarak farklı ve kaliteli bir stant elde etme hedefimiz vardı. Bu sebeple stand zemininde yükselti kullanımı gerçekleştirdik. Beyaz suntalamdan oluşan stand zemininin etrafını led aydınlatmalar ile çevreledik. Kaliteli tasarım konforuna zeminden başlayarak diğer kongre standlarına oranla büyük bir fark yaratmayı başardık.
  • Livepharma İlaç Kongre Standı tasarımında her alanda daha etkin olabilmesini amaçladığımızdan kaynaklı banko yerleşimini tam orta kısımda sağladık. Karşılama bankosunun bulunduğu alan ile birlikte daha simetrik ve bütüncül bir görünüme kavuştuk.
  • Zeminde uyguladığımız gibi karşılama bankosunda da led aydınlatma sağladık. Hem banko üzeri logo kısmının belirginleşmesini hem de daha dikkat çekici bir görünüm elde edilmesini sağladık.
  • 12m2 olan kullanım alanımızı maksimum verim elde edecek şekilde kullandık. Suntalam kongre stand içerisine 2 adet cam masa ve 6 adet sandalye yerleştirerek ziyaretçiler için konforlu ve rahat bir ortam sağladık.
  • Stand içerisinde simetrik bir şekilde yerleştirilmiş bir adet TV bulunmaktadır. TV sağ ve sol kısımlarında firmanın temsili görsellerine dijital baskı yöntemi ile yerleştirdik. Böylelikle daha dikkat çekici bir görünüm elde ettik.
  • Livepharma İlaç Kongre Standı tasarımında stand elektirik işçiliği profesyonel bir şekilde uygulanmıştır.
  • Kongre standları genellikle iki cephenin ya da tek cephenin kapalı olması şeklinde tasarlanır. Livepharma İlaç Kongre Standı tasarımında yalnızca ana duvar kullanımı gerçekleştirerek her cepheden odak noktası olma hedefimizi gerçekleştirdik.
  • Aydınlatmaları ziyaretçileri yormayacak ve kongre standını ön plana çıkaracak şekilde ayarlayarak ortamın daha hafif bir hissiyat yaratmasını sağladık.
  • Livepharma İlaç Kongre Standı, suntalam kongre stantlardan olup son derece dikkat çekici, şık ve özgün bir stant türüdür.

Kongre Standları Nasıl Kullanılır?

Kongreler yerel ya da uluslararası toplantılar için bir araya gelen ve fikir alışverişlerinde bulunarak üretim sağlayan, farklı bilgilerin paylaşılmasını imkan tanıyan ortamlardır. Seminer, toplantı, kongre gibi organizasyonlar için kullanılmak üzere birtakım özelliklere sahip olan stantlar kurulur.

Bu stantların kurulmasıyla firma ya da markalar hem kendilerine hem de ürünlerini tanıtarak ziyaretçilere bilgi verirler. Kongre standları ulusal ya da uluslararası olabilir bu sebeple ürün tanıtımları da bu yönde etkili olur. Ürünlerin ve markaların kendini en profesyonel şekilde teşhir edebildiği kongre stantları, alanında uzman ekipler tarafından tasarlanmalı ve imal edilmelidir. Yüksek dikkat çekiciliğe sahip kaliteli kongre standları gelen misafirler üzerinde merak uyandırır, ilgi çeker ve akılda kalıcılığını arttırır.

Kongre standları kurulacakları alanın giriş kısımlarında ya da herkesin kolayca erişim sağlayabileceği odak noktalarda kurulur. Genellikle ahşap malzemenin kullanılması ile tasarlanır. Standın yapısının alana uygun olması, stant alanların ve vitrinlerin ışıklandırılması gibi detaylarda profesyonel bir hizmet sunulması büyük önem taşır. Aydınlatma yapılan bölgeler, ziyaretçilerin gözünü yormayacak ve vitrinlerdeki ürünleri ön plana çıkartacak şekilde hazırlanmalıdır. Kullanımı sağlanacak olan yardımcı aksesuarlar sadeliği ve şıklığı bir arada taşımalı ve stanttan daha fazla ön plana çıkmamalıdır. Kongre standının ürün tanıtımı ve ziyaretçiler için görüşmeleri sağlanacağı alanları konforlu ve rahat olacak biçimde ayarlanmalıdır.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.