Site Rengi

Durul Havlu Hometex Fuar Standı

Durul Havlu Hometex Fuar Standı

Durul Havlu Hometex Fuar Standı, her detayı üzerinde çok ince işçilik gerçekleştirdiğimiz ve taşınabilir mağaza deneyimini sağlamayı başardığımız bir stand oldu. Modüler sistem kullanımı tercih ettiğimiz bu stand modelinde sökülüp takılabilir bir mağaza algısı uyandırarak sıradanlıktan uzak bir tasarım gerçekleştirdik.

 Durul Home Collection markası için tasarladığımız bu havlu standı tasarımı; Hometex fuarı, tekstil fuarı, havlu fuarı, modüler tekstil fuarı gibi uluslararası ev tekstil fuarları ve organizasyonlarında yer almaya uygun kişiselleştirilmiş bir tasarımdır. Durul Havlu Hometex Fuar Standı tasarımında öncelikli hedefimiz fuar alanı içerisinde yer alan tüm standlardan daha özgün ve kaliteli bir tasarım elde etmekti. Ev tekstili fuar organizasyonları, kişi sayısının ve katılımcı firma sayısının yüksek olduğu, pazar ağı için son derece önem taşıyan büyük organizasyonlardır. Gerek ülke çapında gerek yurtdışında, tekstil fuarı katılımında kullanıma uygun son derece modern çizgiler ile bu organizasyonlarda öne çıkma hedefimiz bulunuyordu.

Modüler sistemlerin sağladığı avantajlardan faydalanarak Durul Havlu hometex fuar standı tasarımında bir lego gibi sökülüp takılabilen, daha ekonomik ve daha kaliteli bir form olan octanorm stand modeli kullanmayı tercih ettik.

Durul Havlu Hometex Fuar Standı tasarımında neler gerçekleştirdik, hangi aşamalara dikkat ettik, tasarım ve üretim süreci ile ilgili tüm bilgileri Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

Durul Havlu Hometex Fuar Standı Tasarımı Proje İncelemesi

 • Havlu standı, bornoz standı, saç havlusu standı ve benzeri gibi ev tekstilinin olmazsa olmaz parçalarından olan ürünlerin sergilenmesini sağlayacak bu stand modelinde alışıla gelmiş görünümlerin dışına çıkmayı ve farklı bir görünüm elde etmeyi hedeflemiştik.
 • Öncelikli olarak hedefimiz; ilk bakışta bir mağazanın dış cephesi algısı ve hissiyatı yaratmak ve ardından ziyaretçiler için adeta gerçek bir mağaza deneyimi sunmaktı.
 • Stand tasarımında octanorm stant tercih ederek alüminyum ve suntalam malzemelerin sağlamlığından faydalandık. Ve aynı zamanda görünümde şık ve kaliteli bir form elde etmeyi kolaylaştırdık. Ahşap stand türlerine göre daha uygun maliyet fırsatı sunan octanorm standlar, uzun ömürlü kullanım avantajı ile de fiyat ve performans açısından bekleneni karşılamaktadır.
 • Marka ve ürünler için etkin bir alan yaratan bu sistem, alanın büyüklüğüne göre bölüm ekleyebilmeyi de mümkün kıldığından Durul Havlu Hometex Fuar Standı tasarımında beklenen kullanım etkinliğini elde edebilme fırsatı yakaladık.
 • Fuar alanında kullanacağımız alanın genişliği bizler için büyük bir fırsat sağlarken, tercih ettiğimiz octanorm sistem sayesinde stand içerisini profesyonel bir mağazaya çevirme imkanı bulduk. Camlı teşhir ve vitrin alanları ile pek çok detayını öznelleştirdiğimiz bu stand modelinde bir AVM’de mağaza geziyormuş hissiyatı yaşamak mümkün.
 • Durul Havlu Hometex Fuar Stand tasarımında vitrin sayısında özgür davranarak sınırlandırmaya gitmedik. Bu sayede mağaza içi hissiyatını daha rahat vererek markaya ait hemen her ürünün sergilenebilmesine olanak sağladık.
 • Görsel iletişim araçlarını gerek stand içinde gerek stand dışında aşırıya kaçmadan dikkat çekecek şekilde dizayn etmeyi başardık. Bu sayede fuar alanında her cepheden görünmeyi ve fark edilmeyi sağlarken aynı zamanda ziyaretçiler için akılda kalıcılığı da arttırdık.
 • Stand içerisine iki giriş bulunmaktı. Her girişte ve stand iç kısmında yer alan “Durul Home Collection” ile her noktadan görülebilir bir tabela dizaynı sağlanmıştır.
 • Ön cephede bir karşılama bankosu yer almaktadır. Hem tanıtımın daha rahat gerçekleşebilmesi, hem satışlar esnasında konforlu bir deneyim sunma hem de stand ziyaretçilerine direkt hitap edebilmesi açısından bankonun konumlandırmasına dikkat ettik.
 • Durul havlu hometex fuar standı tasarımında kullandığımız octanorm sistemler, kolay ve hızlı kurulum imkanı ile kullanıcısına pek çok avantaj sağlamaktadır. Zaman ve efordan tasarruf edilmesini sağlarken, sökülüp kurulabilen yapısı sayesinde tekrar kullanıma uygundur.
 • Stand içerisinde hem ürünlerin sergilenebilmesi hem de stand ziyaretçilerinin etkileşim halinde vakit geçirebilmesi adına çok sayıda cam masa ve sandalye bulunmaktadır.
 • Fuar alanında bulunan diğer standlara benzemeyen ve farkını ortaya koyan Durul Havlu hometex fuar standı tasarımı, bu sektörde yer alan ve yerini korumak isteyen birçok markanın tercih ettiği tüm özellikleri bulundurmaktadır. Tekrar kullanıma uygun yapısı sayesinde birden fazla organizasyon ve etkinlikte kullanılabilmekte ve bu sayede fiyat/ performans açısından ekstra değer kazanabilmektedir.
 • Tüm octanorm stand tasarımlarımızı görmek için tıklayınız. 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.