Site Rengi

Fuar Stand Tasarım ve Uygulama

24.02.2020
1.950
Fuar Stand Tasarım ve Uygulama

Fuarlar ve çeşitli ticari organizasyonlar firmaların çoğu için sektörde hatırlanır imajı kaybetmemek, yeni ürünlerini tanıtmak ve yeni müşterilerle tanışmak anlamında büyük önem taşır. Bu amaçla sektörden kişi yada kurumlarla belli ilişkiler kurulur ve yönetilir.

Aynı organizasyonun için, organizasyonun büyüklüğüne göre onlarca hatta yüzlerce katılımcı firma arasından sıyrılmak ve göze çarpmak tüm firmalar için birincil amaçtır. Bunun için de en önemli araç Fuar Standıdır. Marka ve ürüne uygun hazırlanmamış, sönük ve kalitesiz standlar bu amaca hizmet edemeyecektir. Lakin çok iyi bir tasarımla aynı üründen çok farklı dünyalar yaratılabileceğini unutmamak gerekir.

Fuarlara katılacak firmaların daha önce benzer sektörlerde çalışmış Fuar Stand Firmaları ile çalışması önemli bir seçenektir. Çünkü bu konuda tecrübeli firmalar amacınız doğrultusunda fuarın istediğiniz gibi gitmesi ve sonuçlanmasında önemli rol oynarlar. Tasarımında uğraşılmış ve akılda kalıcı bir stand kullanıldığı takdirde, fuar sonucu hedeflenen noktaya varacaktır. Bu paragrafta anlatılanlar dışında, Ödüllü stand tasarımları olan firmalar da seçimlerinizde size yardımcı olacaktır.

Stand Hazırlama Aşamaları

Fuar standı tasarımı, birçok aşama göz önüne alınarak yapılmalıdır. Ürünün, markanın yeterince göz alıcı bir standla tanıtılmaması durumunda başarı elde etmeniz pek kolay olmayacaktır. Göz alıcı stand yapmaya çalışırken Fuarın gereklilikleri ve kurallarını atlamamak gerekir. Zaten Fuar Stand Firmaları bu konuda büyük bir yanlışlık yapmamanız için size destek verecektir. Stand tasarımları ile de zaten, ortaya bir değer koyacakları aşikardır.

Fuara katılacak firmalar çoğunlukla bir Fuar Stand Firması ile anlaşmaktadırlar. Öncelikle firma ile karşılıklı bilgiler paylaşılarak en optimum tasarım ortaya çıkartılır. Hemen sonrasında, üretime geçilir ve talep eden özelliklere ve tasarıma göre üretim gerçekleştirilir. Demonte haldeki stand malzemelerinin nakliyesi fuar merkezine yapıldıktan ve malzemeler, fuar alanına taşındıktan sonra fuar alanının izinleri doğrultusunda fuar standı kurulumuna başlanır. Kurulum bittikten sonra firmanın özel görselleri ile süslenen standlar fuara hazır hale getirilir. Tasarımdan kuruluma kadar hizmet veren firmalar olduğu gibi bu hizmetleri ayrı ayrı da alabilirsiniz.

Stand Tasarımlarındaki Önemli Detaylar

Fuar stand tasarım işi üretime geçilince bitmiş değildir. Kurulumdan sonra dahi düşünülmesi gereken bir çok detay vardır. Aydınlatılma, elektrik tesisat, su tesisat; varsa projeksiyon, bilgisayar, monitör gibi elektronik ürünlerin hangi konumlara konuşlandırılacağı ve çalışır hale getirilmeleri de stand tasarımı ile ilgili detaylardır. Keza tasarım aslında bir bütün olarak düşünülmelidir. Bunların yanında stand alanının çok kalabalık olmaması gibi detaylar da yine tasarımın alanına girmektedir.

Sonuç olarak bir stand tasarımı, ne kadar ilgi çekici olursa fuara katılan ziyaretçilerin aklında o kadar yer alacaktır. Dilden dile markanız konuşulacak ve fuara gelen tüm ziyaretçiler standınızı görmek isteyecektir. Tecrübeli firmalarla çalışarak,  bahsettiğimiz etkili stand tasarımlarına ulaşabilir, başarılı tanıtım etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.