Site Rengi

Gülsoy Otel Giydirmeler

Gülsoy Otel Giydirmeler

Gülsoy Otel Giydirmeler, Gülsoy Otel Lugano Cafe için uygulamasını gerçekleştirdiğimiz bir tasarım oldu. Giriş menüsü, bayrak uygulaması, logo uygulaması gibi hem görünümü hem de kalitesi büyük önem taşıyan noktalar üzerinde çalışmalar gerçekleştirdik. Gerek büyük otellerde gerek küçük cafe ve işletmelerde kullanılacak olan içerik betimleyici ve görsel aksesuarlar herkes üzerinde olumlu etki yaratmak için kullanılabililir.

Profesyonel ve tasarım olarak tatmin edici bir görünüm yaratmak isteyen işletme sahipleri ya da tasarımcılar, halihazırda işletme içerisinde kullanacağı ürünlere en uygun görselliği katarak mekanın verimliliğini arttırabilirler. Stand giydirme, dijital baskı ve ürün giydirme, kaplama ve boyama gibi pek çok farklı seçenekle ürüne en uygun olanı tercih edilerek istenen görünüm elde edilebilmektedir. Gülsoy Otel için uyguladığımız giydirmeler ile hem otelin şıklığına yakışır hem de Lugano Cafe’nin tasarım ile uyumlu ürünler elde etmeyi başardık. Bu çalışmalar sırasında neler yaptık, hangi aşamalara dikkat ettik Gülsoy Otel Giydirmeler Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

Gülsoy Otel Giydirmeler Proje İncelemesi

  • Giydirmeler yapılurken bu projede dikkat edilmesi gereken ve tasarım üzerinde etki sağlayacak iki ana kısım vardı. Hem Lugano Caffe hem de Gülsoy Otel ile uyumlu olacak, şık ve kaliteli tasarım gerçekleştirmek bizim için önemliydi. Tasarımda ve giydirme kısımlarında her iki alanla da uyumlu ve şık durabilecek tercihlerde bulunarak dilediğimiz görünüme kavuşmayı başardık.
  • Lugano Caffe’nin halihazırda kullandığı İtalyan Bayrağı sembolünü buzlu cam üzerinde dış alana uyguladık. Kullandığımız desenlerle cam üzeri hareketlendirirken aynı zamanda bayrak kullanımı ile de bütüncül bir görünüm sağladık.
  • Kafe, restoran gibi gıda tüketiminin gerçekleştirildiği alanların temiz ve keyifli görünümü gelen müşteriler için büyük önem taşır. Her tasarım ve konsepte göre tamamlayıcı öğeler kullanılarak mekan hareketlendirilebilir, sakinleştirilebilir, canlılaştırılabilir. Lugano Caffe duvarlarında kullanılmak üzere tasarladığımız iç mekana uygun ahşap mimari çerçeveler ile konseptte yaratıcılığı ve şıklığı arttırdık.
  • Çerçevelerde ahşap tercih ederek kafenin ağırlıklı olarak kullandığı siyah konsepti ile muhteşem bir uyum sağladık. Aynı zamanda ahşap malzemenin dayanıklılığı ve doğal görünümünün olumlu etkilerinden de yararlanma fırsatı bulduk.
  • Kahve makinesi yanına siyah üzeri tek renk Lugano logo uygulaması yaparak alışılagelmiş görünümün dışına çıkmayı başardık.
  • Restoran ve kafelerde yapılan giydirmeler, profesyonel ve kaliteli malzemelerle uygulanmalıdır. Projenin tüm aşamalarında titiz bir işçilik gerçekleştirmeye özen gösterdik.
  • Giriş menüsü pek çok kafe ve restoranın vazgeçilmez parçalarından biridir. Aslında mekana ait tüm ilk verilerin sağlanmasına yardımcı olduğu için oldukça önemlidir. Yalnızca menü fiyatları değil, menü içeriği ve tasarımı da müşteri adaylarını mekandan uzaklaştırmaya sebep olabilir. Mekanın kısa bir özeti gibi ön görülmesi gereken giriş menüsünü Lugano Caffe ve Gülsoy Otel’e uygun olacak biçimde tasarlamaya özen gösterdik.
  • Siyah ana renk üzerine beyaz renk ve Lugano Caffe’nin kendi temsili fontu ile uyguladığımız yazıları görsellerle tamamladık. Bu sayede görsel iletişim araçlarına yer vererek mekanın tamamında daha fonksiyonel bir görüntü yakaladık.
  • Lugano Caffe için uyguladığımız diğer projeleri görmek için tıklayınız.

Totem Tabela Nedir?

Giydirmeler dediğimiz zaman aklımıza ürünler üzerinde uygulanabilecek birçok alternatif reklam aracı gelir. En yaygın olan ve uzun süredir sıklıkla kullanılan tanıtım ürünlerinden biri de totem tabeladır. Totem tabelalar, direk ve üst kasetten oluşan reklam araçlarındandır. Sıklıkla marka ve firmalar, küçük  ve büyük işletmeler tarafından bilinirliğin arttırılması ve ürün tanıtımı amaçlı olarak kullanılır. Genel olarak cepheden açık alanlarda ve karayolları kenarında görürüz. Ancak kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte cadde kenarlarında, sokak aralarında da karşılaşmaktayız.

Totem tabela tasarımı gerçekleştirirken boyut ayarlamalarında montaj alanının coğrafi konumu ve hedef bölgenin uzaklığı göz önünde bulundurulur. Cadde ve sokak kenarlarında daha orta boylu tabelaların kullanımı yeterli olurken tüm cephelerin açık olduğu geniş yollarda daha büyük tabelalar kullanılır.

Tercihe göre ışıklı ya da ışıksız olarak üretilebilmektedir. Işıklandırma malzemelerinde led ya da floresan kullanılır. Kaset aydınlatması sağlamak için spor ışıkların kullanımı da yaygındır.

Totem tabelanın kaset kısmı tasarlanırken belirleyici olan en önemli faktör ise kaç cephenin hedef alındığıdır. Hedefin tek cephe olduğu tabelalalarda yalnızca ön yüz hedef cepheyi karşılarken, iki cephenin hedef olduğu tasarımlarda önlü arkalı iki yüz kullanımı bulunur. Ve ışıklandırmalar da buna göre ayarlanmaktadır.

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.