Site Rengi

Kitap Stand Çeşitleri Nelerdir?

20.04.2020
3.312
Kitap Stand Çeşitleri Nelerdir?

Kitap Stand Çeşitleri , aşağıda ağırlıklı olarak kırtasiyelerde yer alan ve aynı zamanda başka alanlarda da kullanılan kırtasiye stand kategorisine dahil ettiğimiz,kitap teşhir standları ile ilgili detaylı bilgilendirici bir yazı yazdık.
Basılı yayınların sergilenmesi, belli standartları gerektirmektedir. Kitapların sergilenmesi de bu noktada özel stand tasarımlarını gerektirmektedir. Her yerde kitap standı belli standartlara sahip biçimde dizayn edilmektedir.

Genellikle ahşap stand türleri kullanılarak geliştirilen bu ürünler, geleneksel kitaplık biçimindeki raflar kullanılarak inşa edilebileceği gibi, ürünlerin kapaklarının bütün halinde görülebileceği daha etkili sunum ekipmanları biçiminde de üretilebilir.

Bağımsız birimlerde, belli ürünlerin teşhiri için özel stantlar da kullanılabilmektedir. Örneğin bestseller veya yeni çıkan ürünlerin mağaza içerisinde öne çıkarılması için farklı stand türleri inşa edilebilir. Bu noktada müşteri ihtiyacının ne olduğunu belirlemek ve müşteriye uygun ürün teşhir standını tasarlamak bizim görevimizdir.

Başta kırtasiyeler, kitap fuarları ve kitap satan mağazalar olmak üzere birçok açık ve kapalı mekanda görebileceğimiz kitap standları, farklı amaçlarla organize edilen etkinliklerde de karşımıza çıkmaktadır.

Çok farklı modelleri bulunan kitap standları, ahşap kitap standı , plastik, metal kitap standı gibi malzemelerden çok değişik tasarımlar ve ölçüler ile üretilebilmektedir.

Kitap stantları, müşterilere kitap sunmanın en etkili ve ilgi çekici yollarından biridir. Amacına uygun olarak tasarlandığı takdirde, müşterilerin ilgisini rahatlıkla çekmekte ve özellikle fuar gibi organizasyonlarda herkesin dikkatini kitaplar üzerine toplayabilmektedir.

Firmamızın kitap standları konusunda da ürün yelpazesi çok geniştir. Birçok standart stand çözümlerimiz olduğu gibi talep ettiğiniz takdirde size özel tasarladığımız ve ürettiğimiz standlara sahip olabilirsiniz. Bunun için firmamız ile telefon ya da e-posta ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kitap Stand Ağırlıklı Olarak Nerelerde Kullanılmaktadır?

Stantların tasarımları kullanım alanlarına göre planlanmaktadır. Buna göre üretimleri sağlanmaktadır. Buradaki gaye kullanım açısından her hangi bir sıkıntı yaşanmadan en doğal bir şekilde ürünün önüne çıkmadan bir stant tasarlamaktır.

Yaygın olarak kullanılmakta olan kitap standı kullanım alanları bakımından oldukça geniş bir alanda kullanılmaktadır. Kitap stantları sadece kitapların sergilenebilmesi bakımından tasarlanmış ve kullanılmakta olan stant türüdür.

Bu maksadın ve gayenin dışında kullanılmasının çok fazla ihtimali bulunmamaktadır. Kitapçılarda oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır.

Buralarda kitapların türlerine göre stantlar yapılmaktadır. Stephen King okuyanların bölümünde bulunmakta olan stant farklı özelliklere sahip iken Duygu Asena okuyanların, stantlarının yapısı elbette ki; diğerlerine göre farklılık içermektedir.

Kitap standı kullanım alanları bakımından kırtasiye ürünleri satmakta olan yerlerde de kullanılmaktadır. Bu şekilde kategorize etmemimizin nedeni de, sahadaki mağaza çeşitlerine göre dağılım yoğunluğudur.

Ürünlerin kullanımındaki kullanılan malzemelerde değişiklik göstermektedir. Tel olarak üretiminin yapıldığı ve kullanımının bulunduğu kitap stantlarının bulunduğu bilinmektedir.

Bunun yanı sıra metal olarak üretiminin yapıldığı ve kullanılmakta olan kitap stantları da bulunmaktadır. En fazla kullanılmakta olan kitap stantları ahşap olarak üretilmekte olan kitap stantları olduğu bilinmekte ve sağlam yapısı nedeniyle, sahada oldukça sık tercih edilmektedir.

Kitap stantlarının kullanılmakta olduğu yerlerden biriside dergi satışının yapılmakta olduğu mekanlar olarak bilinmektedir. Bu mekanlar içerisinde de bu stantlar kullanışlı olması bakımından oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Büfe tarzı yerlerde ufak tefek kitap satışının yapılması gibi durumlarda ufak çaplı olarak kullanılmaktadır. Kütüphanelerde de kullanılmakta olan bir stanttır.

Genelde kiosk olarak adlandırdığımız bu satış noktaları, özellikle yaya trafiğinin fazla olduğu yerlerde bulunur ve bu sayede, satış sirkülasyonu oldukça fazla olmaktadır.

kitap stand

Kitap Standı Fiyatları


Kitap standı fiyatları için belirlenen ölçüt doğal olarak üretiminde kullanılan materyaldir. Yani sizler işletmenizde hangi ürünü tercih ediyorsanız sizden talep edilen ücrette bu yönde farklılık göstermektedir. Uygun ve dayanıklı bir ürün istiyorsanız tercihiniz pleksi kitap standından yana olabilir.

Aslında bu konunun çıkış noktası da kurumsal mimaridir. Uzay İstasyonu’na benzeyen modül görünümünde bir kiosk içine, klasik ahşap bir kitaplık uygun olmayacaktır.

Tam tersi şekilde düşünürsek, sahaflar çarşısı içinde içi kitap kokan bir mağaza çeşidine de kesinlikle, modern çizgilerden oluşan kitap standı tasarımları uygun olmayacaktır.

Kitap Stand Çeşitleri


Kitap stantları öncelikle üretiminde kullanılan malzemeye göre farklı olabilmektedir. Üretiminde kullanılan malzeme ürünün dayanıklılığını ve kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Kitap standı çeşitleri öncelikle metal kitap standı, ahşap kitap standı ve pleksi kitap standı olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Aynı zamanda, ayaklı, masaüstü gibi boyut ve şekline göre de kategorize etmek mümkündür.

Bunun yanı sıra tel kitap standı olarak da tercih edilen teşhir ürünü bulunmaktadır. Yani sizlerin tercihine bağlı olarak farklı farklı kitap standı üretilmektedir. Bunların arasından istediğinizi tercih etmek ve temin etmek son derece kolay olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.