Site Rengi

NHD 280 Boat Show Fuar Standı

NHD 280 Boat Show Fuar Standı

NHD 280 Boat Show Fuar Standı.. NHD 280, kendi kategorisinde öncülük edebilecek bir tekne fikri olarak ortaya atıldı. Açık güverte özelliklerini koruyan bu teknenin sergilenebilmesi için özel olarak tasarım gerçekleştirdiğimiz Boat Show Fuarı Standı pek çok özelliğe sahiptir.

Fuarların olmazsa olmazı stantlar, ürün teşhirinin, ürün tanıtımının gerçekleştirildiği en önemli alanlardan biridir. Bir ürünün ya da markanın sektörde bilinmesi, bilinirliğini devam ettirebilmesi; standın tasarımı ve kullanılabilirliği ile doğru orantılıdır. KheironStand olarak fuar organizasyonlarının yapıtaşı olan stantlar konusunda yıllardır edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübelerimize dayanarak sıradışı, ekonomik, kullanışlı stantlar tasarlayıp üretmekteyiz. NHD 280 Boat Show Fuarı Standı proje incelemesi ve tüm detayları aşağıda yer almaktadır.

NHD 280 Boat Show Fuar Standı Proje İncelemesi

 • MDFlam ve suntalam ana malzemelerine ağırlık verdiğimiz ve ahşap kullanım da gerçekleştirdiğimiz NHD 280 boat show fuarı standında sade, şık ve iddialı bir görünüm elde etmeyi hedefledik.
 • Firmanın önceki tasarımlarından da ilham alarak hem vizyonuna uygun hem de ürettikleri ürünün kalitesine denk materyalleri birleştirerek sıra dışı bir kombinasyon tasarladık.
 • Stand duvarlarında siyah rengi kullandık, üst kısımlarını ahşap bırakarak doğal bir görünüm elde etmeyi hedefledik.
 • Birbiriyle uyumlu renkleri kullandığımız deniz fuarı standında ahşap parçaları standın ön cephesine de yerleştirerek buralarda NHD 280 ismini belirginleştirdik. Bu sayede her açıdan görülebilecek ve dikkat çekebilecek bir marka tanıtımı sağlamış olduk.
 • Siyah duvarlar üzerine yerleştirilmiş olduğumuz resimler ile yat fuarı standında görsel açıdan tatmin edici ve iştah artırıcı bir tasarım sağladık.
 • Bot fuarı standı için kullandığımız koyu renklerin boğucu olmaması ve rahat bir ortam sağlayabilmesi için aydınlatmaların bulunduğu bölgelere ve ışıklandırma tarzlarımıza standa uygun olacak biçimde yön verdik.
 • Stand içerisinde koltuklu oturma alanları ve sandalye oturma alanları için geniş bir yer ayırdık. Bu sayede fuar ziyaretçilerinin zaman geçirebileceği, ürünü detaylıca inceleyebileceği ve keyif alabileceği bir ortam yaratma hedefimize ulaşmış olduk.
 • Stand sol kısmında oluşturduğumuz bölme ile yatçılık ile uğraşan kişilerin çok dikkatini çekebileceği tekneyi yerleştirdik.
 • Denizcilik, yatçılık sektör ve hobilerinin vazgeçilmez parçası olan tekneler ve yatlar için düzenlenen fuar organizasyonlarında, tüm ziyaretçilerin dikkatini çekebilecek ve beğenisi kazanabilecek tasarım hedefimize ulaştık.

MDFLAM Nedir?

MDFLAM melamin reçinesi eklenerek, belirli sıcak ve basınç altında MDF levhalarının preslenmesi ile elde edilen melamin kaplı bir malzemedir. MDF LAM ham mdf levhalarının üzerine işlenen bir laminasyon yöntemi ile oluşturulmaktadır.

MDFLAM, MDF’nin tüm özelliklerini taşımaktadır. Neme ve ısıya dayanıklı bir malzeme olmasından kaynaklı ahşap malzemeye oranla daha çok kullanım alanına sahip bir malzemedir.

Bu malzeme günümüzde en çok kullanılan mobilya malzemesi olması özelliğini taşımaktadır. Mobilya sektöründe, stand, yatak odası, masa, gardrop, portmanto, ayakkabılık ve benzeri türden bir çok mobilyada bu malzemeye rastlamaktayız.

MDFLAM fiyatları hakkında neyt bir bilgi verememekle birlikte, renge, görünümüne ve desene göre farklılık göstermektedir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki; MDF LAM fiyatı MDF malzemeye göre biraz daha yüksek olabilmektedir. Ahşap, mdflam ve suntalam malzeme kullanımı ile üretim sağladığımız stand modellerimize ulaşmak için Ahşap Standlar kategorimize göz atabilirsiniz.

Suntalam Malzeme Nedir?

Çeşitli ağaçların rende haline getirilmiş tozu ve talaşların kimyasal bazı malzemeler ile dolgunlaştırılıp bir araya getirilmesi sonucunda oluşan ahşap malzemeye sunta denmektedir. Sunta malzeme laminasyon işleminde, lamine edilmesi sonucunda oluşan ahşap malzemeye iste suntalam adı verilmektedir.

Suntalam malzemesinin üst kısmı genel olarak güçlendirilmiş, neme, suya ve ısıya karşı oldukça dayanıklı hale getirilmiştir.

Birçok sektöre bağlı iş yerlerinde, fuar alanlarında kurulan standlarda, hastane bankolarında, organizasyon kürsülerinde ve benzeri türden her alanda kullanımı oldukça yaygındır.

Örneğin, evlerimizde bulunan yatak odası, genç odası, portmanto, gardrop gibi tüm mobilya araç ve gereçlerinde sıklıkla bu malzemeden üretilmektedir.

Diğer ahşap malzemeler olan, mdf ve mdflam gibi malzemelere göre fiyatları % 30 oranında daha uygun bir fiyata sahiptir. Bu sebeple kullanım alanı bütçeyi zorlamadığı için daha fazla kişi ve kurum tarafından tercih edilmektedir.

Ürün Teşhirinin Önemi

 • Teşhir bir firmanın ürettiği ürünlerini, hizmetlerini, marka kimliğini, teknolojisini ve benzeri özellikleri geniş kitlelere duyurması açısından oldukça önemli bir kavramdır.
 • Geçmişten günümüze firmalar ürünlerini çeşitli yollarla tanıtma ihtiyacı duymuşlardır. Buna göre bir zamanlar radyo ve basın yolu ile tanıtımlar gerçekleştirilirken, şimdilerde ise sosyal medya bu rolü üstlenmiştir.
 • Bizler firmaların ürün veya hizmetlerinin tanıtılması teşhir edilmesi konusunda birçok yol ve yöntem sıralayabiliriz.
 • Ne var ki, birçok mağaza, marka veya firma mekânsal anlamda içe dönük çalışmalarında, mağaza dekorasyonu ve buna uygun olarak mağaza standları üzerinden reklam çalışmalarını yapmaktadır.
 • Burada önemli olan konu ise, teşhir edilecek olan ürün veya hizmetlerin markanın hem kurumsal kimliğine uygun olması, hem de dikkat çekici şekilde tasarlanabiliyor olmasıdır.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.