Site Rengi

Tanıtım Standı İkinci El Kullanılır Mı? 2. El Stand Fiyatları

20.12.2021
2.292
Tanıtım Standı İkinci El Kullanılır Mı? 2. El Stand Fiyatları

Tanıtım standı ikinci el kullanılır mı, 2. el stand kullanmak, ikinci el stand fiyatları ve daha pek çok şeyi içerisinde bulabileceğiniz blog yazımızı sizler için derledik.

Tanıtım Standı İkinci El Kullanmak

Tanıtım standı ikinci el kullanımı, çok riskli bir durum gibi görünse de aslında o kadar riskli bir durum barındırmıyor. İkinci el eşya kullanımı denildiğini zaman genellikle birçoğumuz kafasında kırık-dökük ve eski bir görünüm canlanıyor. Ancak ikinci el kullanımı, başlı başına tek bir pazar ağı. Özellikle yurtdışında pek çok ülkede sıfır ürünlerden ziyade ikinci el kullanım teşvik edilmekte. Hem çevre dostu olması hem de daha düşük maliyetli olması sebebi ile gelişmiş pek çok ülkede ikinci el kullanımın daha yaygın olduğunu söylemek mümkün.

Türkiye’de de genel olarak 2.el eşya kullanım kültürü pek fazla oturmuş durumda değil. Hal böyle olduğunda 2. el stand kullanımı da pek fazla yaygın olmuyor. Standlar, genellikle bir ürün ya da bir marka özelinde üretimi sağlanan teşhir araçları. Ancak bir marka ya da ürün özelinde imal edilmesine karşın pek çok farklı kategoride değerlendirilebilecek standlar da mevcut.

Tanıtım standı ikinci el aranırken birden fazla kritere uyum sağlayacak ürünü bulmak oldukça zor oluyor. Ancak, amacına hizmet edebilecek ve istenilen özelliklere sahip 2. el stant bulunduğu zaman sağladığı avantaj da epey yüksek oluyor. Hem zamandan büyük bir fayda sağlarken hem de ekonomik yönden bütçe dostu bir kullanım imkanı sunarak bir üründen maksimum verim elde etmenin önünü açıyor.

İkinci El Stand Fiyatları

Tanıtım standı ikinci el ya da sıfır hiç fark etmeksizin maliyetli ve meşakkatli bir süreç doğuruyor. İkini el ürün kullanımı pek çok üründe olduğu gibi teşhir aracı olarak kullanılan standlarda da birçok rahatlık sağlıyor. İlk olarak fiyat belirlenmesinden bahsetmek gerekirse, yeni üretimi sağlanan bir standın fiyatı üzerinde belirleyici olan pek çok özellik ve detay vardır. Bunlar; çalışılacak marka ya da ürün, standda kullanılan ana ve ek malzemeler, standın tasarım süreci, standın üretim adedi, standın kurulum ve nakliyesi gibi pek çok farklı noktadır. Bütün bu saydıklarımız, kullanacağımız standın fiyatını belirler.

Tüm ürünlerde olduğu gibi standların da ikinci el kullanımlarında, sıfırlarına oranla fiyatları daha düşüktür.  2. el stand kullanmak şuanda pek yaygın olmasa da sürekli artan üretim ile birlikte önümüzdeki yıllarda daha fazla artacak gibi görünüyor.

Tanıtım Standı İkinci El Kullanmanın Avantajları

İkinci el ürün kullanımının hemen her alanda pek çok avantajı vardır. Belirteceğimiz avantajlar tüm ürünler için geçerli olmasa da özellikle ikinci el tanıtım standı, ikinci el ürün teşhir standı ve benzerleri gibi pek çok ürün için geçerlidir. Avantajlardan biraz söz etmek gerekirse:

  • Para Tasarrufu

En önemli kriterlerin başında gelir. Herhangi bir iş yaparken hedeflenen kazanca en düşük maliyet ve bütçe ile ulaşmak herkesin ilk isteklerinden biridir. Bu noktada tanıtım standı ikinci el kullanımı daha ekonomik bir hizmet sunar bütçenin kısılmasına olanak sağlar.

  • Çevre Dostu

İlk bakışta ikinci el stant kullanmanın çevreye nasıl bir katkı sağlayacağını algılayabilmek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak standların hangi malzemelerden üretildiğini ve üretimi esnasında ne kadar büyük enerji harcandığı göz önünde bulundurulduğunda aslında çevre üzerindeki olumsuz etkisinin hiçte azımsanmayacak derecede olduğunu fark edebilmek zor değildir. Yeni ürün üretmek demek; hammadde, su, enerji, iş gücü gibi tüm tüketimleri de beraberinde getirmek demektir.

Özellikle standlarda kullanılan ahşap ve plastik malzemeler tamamen doğadan elde edilen ve doğaya da zarar veren ürünlerdir. Ahşaplar, geri dönüştürülebilir olsa da geri dönüşüm ağının ülkedeki yetersizliği ile pek çok stand, kullanım sonrası çöp görevi görmektedir.

  • Denenmiş ve Test Edilmiştir

Satın alınması planlanan ürünün tüm özelliklerine hakim olmadığınız bir zamanda, daha önce halihazırda kullanılmış olan bir ürünle karşılaşmak kafanızdaki birçok soru işaretinin giderilmesine yardımcı olabilir. İkinci el stant satın almak, sıfır stant almanın taşıdığı birtakım risklerden sizi kurtarabilir.

  • Yeni ve Farklı Bakış Açıları Bulma İmkanı Sağlar

İkinci el stand araması yapılırken pek tabii olarak istenilen ve beklenilen belli başlı kriterler devreye girer. Ancak standlar arasında sayı ve çeşitlilik fazla olduğundan bu beklenti, hayaldeki standı bulmaktan ziyade bulunan standı hayal edilen standa çevirmeye doğru evrilebilir. Bu da özellikle ürün teşhiri ve tanıtımı yapan kişiler için ekstra avantaj sağlayan bir durumdur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.