Site Rengi

Etkinlik Stand Çeşitleri Nelerdir?

27.02.2020
3.377
Etkinlik Stand Çeşitleri Nelerdir?

Etkinlik Stand Çeşitleri, bu yazımızda tüm etkinlik stand çeşitlerini ve detaylarına değineceğiz.

Ürün tanıtımı, üst derece önemli bir aktivitedir. Aslında ürünün kendisi kadar, hatta belki daha da çok, ürünün sergilendiği ortamın da nasıl göründüğü de önemlidir.

Etkinlik standları genel olarak bu noktada devreye girer. Ziyaretçileri doğrudan ürün tanıtım standına yönlendirilmesi, dikkati ürün yada markaya çekilmesi gibi bir çok amaç için etkinlik standları kullanılır.

Etkinlik Standı çeşitleri, neredeyse bütün sektörlerde tanıtım ve görsel lansmanlar için kullanılırlar. Organizasyonun çeşidine göre, bu standların çok farklı özellikleri bulunabilmektedir.

Bu sebeple ürünümüz ve markamız için en etkili olabileceğini düşündüğümüz tasarımı uygulamamız en mantıklısı olacaktır.

Tasarımdan sonra özellikleri bakımından daha kaliteli görünüme sahip standlar seçilmesi, amacınıza en iyi şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

Hatta çoğu zaman etkinlik standları özel olarak amacına göre tasarlanmalıdır. Etkinlik Standı, Fuar stand çeşitlerinden farklıdır.

Fuarlarda tanıtım yapan firmalar, daha fazla ziyaretçi ağırlamak için stand alanında ya müzikli ile yada görsel bazı eğlenceli etkinlikler düzenleyebilirler.

Bu etkinlikler hem ziyaretçileri standınıza çekecek, hemde aklda kalıcılığınızı arttıracaktır. Bu etkinlikleri de düzenleyebilmek için bazı özel tasarım Etkinlik Standlarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Etkinliğin şekline ve özelliğine göre özel olarak tasarlanabilen Etkinlik Standları, siz ve ziyaretcileriniz için unutulmaz bir fuar yada lansman tecrübesi yaşamanızı sağlayabilir.

Etkinlik Stand Çeşitleri

Etkinlik Stand Çeşitleri Nelerdir?

Etkinlik stand çeşitlerini sıralamak çok da doğru olmayacaktır. Keza bu stand çeşidini kategorize etmek çok da mantıklı değildir. Uçsuz bucaksız tasarım gücünüze göre her türlü şekli verebileceğiniz etkinlik standlarında çeşitler tamamen hayal gücünüzle sınırlıdır.

Eğer etkili bir etkinlik tanıtım unsuruna sahip olmak istiyorsak, mutlaka tecrübeleri doğrultusunda bu sınırsız tasarım gücünü ürününüze yansıtabilecek ekiplerle çalışmanızı şiddetle öneririz.

Uygun Fiyatlı Etkinlik Standı

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Etkinlik Standları çok fazla seçenek şansına sahiptir. Bu tamamen sizin ürününüze uygunluk, ve hayal gücünüzle sınırlıdır.

Bu durumda hayallerinize fiyat biçebilir misiniz?  Yapılan özel tasarımlarla etkinlik standlarının da fiyat yelpazesi oldukça geniştir. Yukarıdaki görselde Canon için yaptığımız Greenbox standını görebilirsiniz.

Önemli olan Etkinlik Standı alırken, kalite çizgisinden uzaklaşmamanız gerektiğidir. Bütçeniz doğrultusunda mümkün mertebe en yüksek kalite standartları sizin için en doğru seçimdir. Başlangıçta sizin için yüksek gelen fiyatlandırmalar, kullandığınız standın size sağladığı avantajları gördüğünüzde oldukça makul fiyatlandırmalara dönüşecektir. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş ve aynı zamanda başarılı bir tasarıma sahip olan stand modelleri sizlere hem uzun vadede hem de kısa vadede çok sayıda avantaj sağlayacaktır. Birçok ürün teşhir standı tekrar kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Ancak bunu noktada tercih edilen malzemelerin kalitesi de büyük önem taşır. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir görünüme sahip olan, kalitesi ve dayanıklılığı ile uzun ömürlü kullanım imkanı sunan stantlar, fiyat- performans olarak dengeyi sağlayacaktır. Ürün teşhir standları, günümüzde birçok büyük ve küçük firmanın tercih ettiği en önemli reklam araçları arasında yer almaktadır. 

Etkinlik Stand Tasarımı Hakkında

Birçok firma ve marka ürünlerinin hem dikkat çekici, hem de sanatsal bir biçimde müşteri veya hedef kitlesine sunmak ister. Firma veya marka vizyonu açısından, hedef kitle ile buluşan vitrininin şık, göz alıcı ve dikkat toplayan şekilde tasarlanmış olmasını istemektedir. 

Bu sebeplerle stand tasarımının tamamının bu isteğe uygun olarak tasarlanması gerekmektedir. Seçilen tüm malzemeler, kalitesiyle standın çekiciliğini arttırırken, firmanızın da, değerini arttırmaktadır. 

Stand tasarımlarında, markanın kalitesini ön plana çıkartmak için, çok fazla maliyet harcamadan, çok büyük alanlar işgal etmeden, elinizde ki bütçe ve mağazanıza ya da standı konumlandıracağınız alanlara göre üretimler yapılabilmektedir. 

Hedef kitleye ürünlerin sergilenmesi konusunda, hem rahatlık hem de dikkat çekicilik sağlanmalıdır. Fazla teferruat kullanmadan, sade ve şık bir stand tasarımı hedef kitlenin fazlasıyla dikkatini çekecektir.  

Bizlerin çok önemli gördüğü bir diğer konu ise, stand tasarımı yapılırken, sadece şık görünmesi değil, ürünün potansiyel müşteri ile göz hizasında olmasıdır. Çünkü insanlar, sadece görebildikleri ürünlerle ilgilenmektedir. 

Bu sebeple, stand tasarımı gerçekleştirirken bu ve buna benzer detayları muhakkak göz önünde bulundurmakta faydalı olacaktır. 

Stand tasarımına karar verirken, firmanızı veya markanızı en iyi şekilde temsil edecek stand olması, dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden başında gelmektedir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.