Site Rengi

Neden Fuar Standı Kullanmalıyız?

22.02.2020
3.603
Neden Fuar Standı Kullanmalıyız?

“Neden Fuar Standı?” sorusunu tüm yönleriyle açıklamaya çalışalım. İlk olarak Fuarın ne olduğu tanımını yapmalıyız. Fuarlar; belirli bir sektördeki firmaların, ürün veya hizmetlerini sektördeki diğer firmalara, son tüketicilere veya potansiyel müşterilerine sundukları ve tanıtımlarını yaptıkları organizasyonlardır. Firmaların fuarlarda ürünlerini sergilemek ve ziyaretçilerini ağırlamak için kullandıkları açık ve kapalı bölümlerin bir arada bulunabildiği alanlara fuar standı denir.

Fuarlar etkinlik alanlarıdır. Yani fuarlara katılan firmalar tanıtacakları ürün ve hizmetleri diğer ikram yada aktivitelerle süsler ve daha vurucu hale getirirler. Çünkü fuarlarda aynı ürünü tanıtmak için pek çok firma katılacağı yadsınamaz bir gerçektir. Ziyaretçiler için büyük bir avantaj olan bu durum etkileyici fuar standlarına sahip olmayan firmalar için dezavantaja dönüşebilir. Buradaki kilit nokta direk rakiplerinizden daha farklı ve daha etkili fuar standları kullanmaktır. Böylece, tüm sektör ve müşterilere ürünlerinizi çok daha iyi tanıtabilirsiniz.

Bu standlarda özellikle görsel materyallerin çok iyi kullanılması gerekir. Hedef kitlenin aklında kalabilmek en önemli amaç olduğuna göre, özellikle ürün tanıtımlarında görselliğe ve stand içindeki uyuma çok dikkat edilmelidir. Bunun içinde nitelikleri görsel anlamda ön plana çıkan fuar standları tercih edilmelidir.

Fuar

Fuar Standının En Önemli Detayları Nelerdir?

Fuar standını sadece ürün tanıtılan bir yer olarak düşünmemek gerekir. Keza bazı fuar standlarının çok küçük bir bölümünde ürün teşhiri yapılırken, geri kalan bölümlerde ziyaretçilerin ağırlandığı, ikramların yapıldığı bölümler vardır. Bu tarz stand seçimleri daha çok sektörde adının kalıcılığını arttırmak isteyen firmalar tarafından tercih edilir.

Bu açıklamaları yaptıktan sonra bir fuar standında olmazsa olmazlarından bahsedebiliriz. Fuar stand örnekleri için küçük yada büyük her stand ürün teşhir edilen bir alana sahiptir diyebiliriz.. Ürünün kendisi sergilenebildiği gibi, bir ekran yada projeksiyon yardımı ile ürünün fotoğrafları yada videoları da sergilenebilir. Teşhir alanından sonra ziyaretçilerin ağırlandığı masa ve sandalyelerden oluşan kısım her standın sahip olduğu bölümdür. Karşılama bankosu ve ikram bankosu da yine hemen hemen her standın olmazsa olmazlarındandır.

Etkili Stand Tasarımı Açık Bir Fark Yaratacaktır!

Bir stand, ne kadar ilgi çekici olursa fuara katılan ziyaretçilerin aklında o kadar yer alacaktır. Dilden dile markanız konuşulacak ve fuara gelen tüm ziyaretçiler standınızı görmek isteyecektir. Bu durumda standı ziyarete gelen ziyaretçilerle ne kadar iyi ilişkiler kurulabilirse ticari anlamda fuar hedefine varmak o kadar kolay olacaktır. Böylece rakiplerinizden daha faydalı bir fuar geçirmiş olursunuz. Tecrübeli firmalarla çalışarak, bahsettiğimiz vurucu fuar standlarına ulaşabilir, başarılı tanıtım etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz.

İşte “Fuar Standı Nedir” ve “Stand çalışması nasıl yapılır” sorusunun bir cevaplamaya çalıştığımız bir yazı oldu. Umarız ki keyifle okumuşsunuzdur.

Lansman- seminer- toplantı, reklam çalışmaları ve PR çalışmaları, tanıtım etkinlikleri ve fuar organizasyonları gibi tüm etkinlikler için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Firmanızı Doğru Tanıtır

İyi bir fuar standı kullanmak, sizi tanımayan kitlelerin ilk izlenimin olumlu olmasını sağlar. Kaliteli malzemelerle profesyonelce üretilmiş standlar sayesinde kitlelerde yüksek bir güven duygusu oluşur. Ürünlerin hemen hemen aynı segmentte olduğu organizasyonlarda kitleyi size yönlendirecek tek unsur kullandığınız ürün teşhir standıdır. Bu fuar standlarında, firmanızın kimliğini, vizyonunuzu, hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak bir tasarım sağlamanız size çok büyük katkı sağlar.

  • Satışları Arttırır

Lansman, tanıtım, fuar organizasyonu gibi etkinlikler satışların en yüksek olduğu alanlardır. Bu alanlarda satışların artmasına yönelik çok sayıda farklı çalışmalar karşımıza çıkar. Fuar standı da bu alanlarda satış konusunda büyük önem taşıyan bir araçtır. Fuar stantlarının modern, şık, kaliteli ve profesyonel görünümü sayesinde birçok potansiyel alıcıyı kendinize yönlendirmeniz mümkün hale gelir. Her birimiz herhangi bir ürün satın almadan önce, satın alacağımız markaya karşı belli duygular beslemek isteriz. Bunlardan en önemlisi ise güven duygusudur. Aldığımız ürüne ait markanın güvenilir olup olmadığını, alacağımız üründen memnun kalıp kalmayacağımızı net olarak bilemesek de bu konular hakkında fikir sahibi olmayı isteriz. Ürün teşhir standı, fuar standı, tanıtım standı gibi çok çeşitli araçları doğru yöntemlerle kullanarak bu amaca ulaşmak çok daha kolaydır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.