Site Rengi

Tüyap Fuar’a Nasıl Gidilir?

20.04.2020
4.018
Tüyap Fuar’a Nasıl Gidilir?

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Türkiye’de özel teşebbüsün sahip olduğu tek ve en büyük kongre merkezidir.

Fuarcılık sektörünün en büyük meslek kuruluşlarından Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği’nin hem kuruluşunda büyük rol oynamış ve günümüzde halen aktif olarak bu derneğe başkanlık yapmaktadır.

(2020) Yine günümüz itibariyle 1996 yılından beri, faaliyet gösteren bu yapıya en kolay ulaşım, metrobüslerle gitmektir. Diğer ulaşım alternatiflerini de size bu yazımızda detaylı anlatmaya çalışacağız. Tüyap’a nasıl gidilir? sorusunu detaylı olarak cevaplamaya çalıştık.

Tüyap’ı sadece İstanbul’da konumlanmış bir fuar alanı olarak düşünmek yanlıştır. Yurt çapında bir çok fuar merkezi başka şehirlerde de yer almaktadır. İstanbul’daki konumuna geldiğimizde, genelde fuar merkezlerinin çoğunda geçerli olan, şehir merkezine uzaklık konusu Tüyap için de geçerlidir.

Çünkü fuar alanlarında bir çok fuar standı kurulabilmesi adına, geniş metrekarelere ihtiyaç vardır. Bu sayede büyük datalarla organizatör firmalar, çok sayıda firmanın katılımını sağlayabilirler.

Toplu Taşıma ile TÜYAP

Büyükçekmece ilçesinde bulunan TÜYAP‘a ulaşım güzergah doğrultusunda farklılıklar göstermektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndan ulaşım sağlanacaksa, Metro, Raylı Sistem veya M2 Marmaray kullanarak fuar alanına ulaşabilirler.

Dolayısıyla, Kabataş’ta bulunan biri kendisini Finüküler ile Taksim’e ulaştırıp, ordan metro ile devam edebilir. Yine Karaköy’deki bir kişi de aynı yolu rahatlıkla izleyebilir.

Trafiği sadece “Rush Hour” denilen yoğun saatlerde yoğun olmayan ve ne zaman trafik yoğunluğuna takılacağınız belli olmayan şehr-i İstanbul’da metrobüs en kritik ulaşım araçlarından birisidir.

Tüyap hangi durakta sorusu sorulduğunda, Metrobüs’ün Beylikdüzü durağında indikten sonra rahatlıkla az bir mesafe yürüyerek fuar alanına ulaşmanız mümkün olacaktır diye cevaplayabiliriz.

İETT otobüsleri ile Tüyap’a ulaşmak için çok sayıda seçenek mevcuttur. 303, 304, 400, 401, 401T, 402, 403, 404, 448 no’lu İETT otobüsleri Tüyap’tan geçmektedir.

Eğer Taksim’den Tüyap’a otobüs ile gelmek istenirse de 145T Beylikdüzü – Taksim ekspres hattı kullanılabilmektedir.

Fuar özelinde de Taksim Atatürk Kültür Merkezi, Kadıköy Haldun Taner sahnesi gibi bellibaşlı noktalardan shuttle mantığı ile yine belirlenen saatlerde servis kaldırıldığı görülür.

İstanbul’a deniz ulaşımı gelip daha sonra Tüyap’a gitmek isteyenler ise deniz otobüsleri ile Bakırköy’e gelip daha sonra buradan kalkan ücretsiz fuar servislerini kullanabilirler.

TÜYAP fuar

Tüyap’a Özel Vasıta ile Erişim

E5 ve E80 otoyolları içinden en kısa mesafe E-5 gibi görünse de, bazen trafik nedenli çok farklı alternatif yollar da kullanılabilmektedir.

Örneğin sahil yolu bunlardan birisidir. Bazı saatlerde mesafeyi uzatıyor olmasına rağmen, hem deniz manzarası keyifli hem de boş bir yol için, alternatif olarak bu yolu da tercih eden çok kişi görülmektedir.

Şehir içinde veya dışında her nerede ikamet ederseniz edin, turist gibi davranmak eğlenceli ve keyifli olabilimektedir. Çünkü bu sayede pahalı maliyetlerden kurtulur, trafiğe takılmaz ve bir çok yeri hem görerek hem de gezerek deneyimlemiş olursunuz.

Konferans- seminer- toplantı, reklam çalışmaları ve Pr çalışmaları, tanıtım etknlikleri ve fuar organizasyonları gibi tüm etkinlikler için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.