Site Rengi

3 Aşamada Hazır Fuar Standı Kullanmak

06.04.2022
1.997
3 Aşamada Hazır Fuar Standı Kullanmak

3 Aşamada hazır fuar standı kullanımı, fuar standı kullanımına ihtiyaç duyan ancak bir tasarım aşaması için gerekli vakte sahip olmayan kişilerin çok işine yarayacak olan bir yazı oldu. Hazır fuar standı nedir? İlk olarak bundan başlayalım..

“Hazır” fuar standıfuar stand firmaları tarafından ya da stand firmaları tarafından belli boy ve ölçülerde ve belli alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış ardından üretilmiş olan stantlardır. Seminer, sempozyum, toplantı, fuar gibi organizasyonlarda sıklıkla marka ve firmalar kendi vizyonlarını yansıtabilecek ve istedikleri tasarıma sahip olan fuar standı kullanımlarını tercih ederler. Ancak gerek aniden gelişen organizasyon ve etkinlikler olsun gerek aksayan işler ve zamanında yapılmayan tasarımlar olsun bazı aksaklıklara ve hazırlıksızlıklara yakalanmaya sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple genellikle bu ihtiyacı karşılamak üzere stand firmaları tarafından daha önceden tasarlanmış olan hazır fuar standları kullanılabilmektedir. Hazır fuar standı çok kısa bir süre içerisinde nakliye bir kurulum işlemlerinin gerçekleşmesi ile birlikte istenilen alanda kullanılır.

Bu aşamalara gelmeden önce üzerinde yapılacak birkaç küçük detayla birlikte uzun bir tasarım aşamasından geçmiş ve markaya ya da firmaya ait bir stantmış gibi görülebilmektedir. Şimdi sizlere üç aşamada hazır fuar standı nasıl kullanılacağını ve nasıl özelleştirileceğini aynı zamanda nerelerden temin edilebileceğini anlatacağız.

1- Hazır Fuar Standı Temini

İlk aşama olan hazır fuar standı teminini bulunduğunuz il veya ilçede  fuar stand tasarımları sağlayan ya da stand üretimi gerçekleştiren firmaları ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Hazır fuar standı seçimini yaparken ilk olarak hangi ürünü, nerede ne amaçla teşhir etmek istediğinize dikkat etmeniz gereklidir. Bulunduğunuz sektör ve katılacağınız organizasyon ne amaçla gerçekleştiriliyor, öncelikli hedef satış mı yoksa tanıtım mı gibi detaylara hakim olmak önemlidir. Fuar standları tek tip, küçük ve dar bir alanda kullanılan yalnızca karşılama bankosuna sahip olan tasarımlarda olabileceği gibi büyük ve modüler sistemlerden de oluşabilmektedir.

Bu noktada siz ve firmanız için ideal görünüm önemsenmelidir. Örnek vermek gerekirse sonra organizasyona katılacak bir küçük ev aletleri firması iseniz daha çok modüler sistemlerden yapılmış hazır tezgah üstü stantları kullanmanız oldukça ideal olacaktır. Yine aynı şekilde fuar organizasyonuna katılacak olan organik baharatlar satan bir aktarsanız ahşap görünümlü ve birden çok rafa sahip olan, modüler sistemlere göre daha ufak boyutlarda bulunan stantları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

2- Stand Seçiminde Kişiselleştirmeye Dikkat Etmek

Hazır fuar standı temini gerçekleştirme aşamasında bahsettiğimiz dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de kişiselleştirmedir. Hazır fuar stanlarının kullanıldığı organizasyonlarda, standı ön plana çıkartacak ve dikkat çekiciliğini artıracak olan unsurlar standın görsel görünümü, marka ya da firmanın sahip olduğu logoların kullanımıdır. Fuar standı büyük ya da küçük, ahşap ya da metal fark etmeksizin dikkat çekecek şekilde üretilebilmektedir. Ancak kongre ve fuar gibi katılımcının çok yüksek olduğu organizasyonlarda kullanılacak olan stantların dikkat çekmesi ve yüksek verimlilik sağlaması özen gösterilmesi gereken bir konudur.

Hazır fuar stantlarının seçiminde, stand üzerinde hangi alanlara ne gibi özelliştirmeler yapılacağına dikkat edilmelidir. Gerekirse bu konuda stand üreticilerinin fikirleri alınmalı ve hangi stand modelinde istenilen isim tanıtımı daha rahat yapılabiliyorsa o tercih edilmelidir. Bir fuar standının özellikle fuar alanında temsil ettiği markayı her cepheden rahat görülebilecek şekilde yansıtabilmesi büyük önem taşır.

3- Avantajlardan Faydalanmak

Fuar standı, marka ve firmaların reklam, tanıtım ve satış yapmak için kullandığı bir numaralı ürün teşhir araçlarındandır. Bu sebeple ne kadar başarılı ve profesyonel bir tasarıma sahip olunursa sağlayacağı fayda da aynı oranda artar. Ancak buna karşın fuar standı tasarımı gerçekleştirmek, tasarıma uygun üretim yapabilmek ve organizasyonlarda bu adımları başarıyla tamamlamış bir fuar standı ile yer alabilmek oldukça zordur.

Sıklıkla istenilen tasarımlar yanlış anlaşılmakta ya da üreticiler tarafından istenmeyen hatalar yapılmaktadır. Bu gibi aksaklıklar nedeniyle bir fuar standı kullanımı gerçekleştirmek sıklıkla tercih edilen süreden çok daha fazlasına ihtiyaç duyulmasını gerektirir. Hazır fuar standı kullanımı gerçekleştirmek, firmalar tarafından ekstra zaman ve efor harcamanın önüne geçilmesine olanak sağlar. Hem fuar standı tasarımında üreticilerle geçirilecek vaktin hem sonrasında gerçekleştirilecek revizelerin hem de bu esnada yaşanacak tüm aksaklıkların önüne geçerek büyük bir rahatlık sunmaktadır. Hazır fuar standları da tıpkı tasarım fuar standları gibi aynı özelliklere sahip ve eşdeğer malzemelerle üretilmektedir. Bu sebeple özel tasarımlardaki kadar dayanıklı ve sağlam yapılarda bulunabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.